Utwórz wątek

3 tygodnie po operacji przestałam chudnąć

mawujko
· Utworzono: 22 lis 2013 · Zaktualizowano: 13 lip 2020

Jestem 3 tydzien po rekawowej resekcji zoladka, zrobiona w poznaniu, na przybyszewskiego...moja waga stoi, schudlam w szpitalu, a teraz waga staoi..czy robie cos zle, czy tak powinno byc....niech mi ktos pomoze , bo powoli zalamuje sie.....magda

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

2 komentarze

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

 • Anonim

  13 lip 2020

  Cześć,
  Wątek wznawiam po 7 latach, szukałam wszelkich informacji w internecie o tym problemie.
  Ja jestem niecały miesiąc po rękawowej resekcji żołądka, dokładnie 18 czerwca. Przez pierwszy tydzień po schudłam 5 kg, kolejny tydzień 1 kg i przez kolejne zaledwie 1 kg. Co najgorsze teraz w ciągu ostatniego tygodnia przytyłam 0.5 kg. Powiem szczerze, że jestem załamana. Mija miesiąc a ja schudłam zaledwie 6.5 kg, z czego 3 kg zeszło mi w szpitalu przez 5 dni picia tylko wody. Jestem na papkach, jem mało ale co jeszcze bardzo mnie niepokoi - stale czuję się głodna, ponoć przy tej operacji wycina się tę cześć żołądka, która wydziela hormon głodu - grelinę - i pacjenci po operacji chwalą sobie to, że szybko czują się najedzeni i nie odczuwają głodu. Ja tak nie mam! Sama sobie mniej więcej odmierzam objętości 150 ml, które mogę zjeść, ale jedząc tak małe ilości w ogóle nie mam sygnału, że już jestem najedzona, że już dość. Nie mam uczucia sytości. Stale jestem głodna. Nie wiem co jest nie tak. Po operacji nie wymiotowałam ani nie miałam mdłości, jedynie ból w mostku i w plecach przy połykaniu (woda, płyny, papki). W tej chwili blisko miesiąc od operacji nie mam dolegliwości bólowych, chyba że coś za szybko połknę.
  We wtorek idę do mojego chirurga na kontrolę, nie wiem, co mi powie, ale ja jestem załamana. To miała być dla mnie ostatnia deska ratunku, a ja zamiast chudnąc to nawet przytyłam pół kg. Waga stoi od 10 dni. Jak czytam, że ludzie chudną zwłaszcza w pierwszym miesiącu po operacji średnio 10-15 kg to mnie złość bierze. No i bardzo martwi mnie to, że ciągle chce mi się jeść, tego miało nie być po operacji. Czuję się tak jakby mój żołądek w ogóle nie został zmniejszony!
  Dramat!

  Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

 • Sami
  16 gru 2013

  właśnie ja chcę robić tą operację resekcję żołądka i boję się jej konsekwencji i dolegliwości , co możesz mi radzić robić czy nie ?

  Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!