Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

zmniejszenie piersi kiedy refunduje NFZ ?

Anonim
malgorzata42858
Wrocław · Utworzono: 27 mar 2010 · Ostatnia odpowiedź 19 cze 2013

Witam, mam 19 lat i chciała bym sie podjac operacji zmniejszenia biustu w ramach refundacji NFZ. Choruje na reumatyzm, jestem ciagle na lekach. Mam problemy z dluzszym chodzeniem i wykonywaniem roznych czynnosci codziennych, na ostatnych zdjeciach wyszło tez jakies zwyrodnienie reumatyczne na kregosłupie. Pod biustem mam 65-70 cm( niestety nie mam miary przy sobie wiec dokladnie nie jestem w stanie podać) w biuscie nastomiast 95-100. Piersi sa ogromne i pełne,bardzo obciażaja moj kregosłup. Niestety nawet mam problem z ubraniami. Nie moge kupywac ubran na siebie w rozmiarze 36 (pasujacym w pasie) a 44 dobrym w biuscie i nastepnie je poprawiac... Zle czuje sie z tym nie tylko fizycznie z powodu bolu, ale tez i psychicznie nawet bardziej... Chciałam się zapytac czy w moim przypadku jest mozliwa refundacja i do jakigo rozmiaru musiała bym zmiejszyc biust aby była operacja refundowana?

26 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    zalamana20202278
    19 cze 2013
    Najlepszy komentarz

    Też mam duży problem z biustem :( przez to cierpi bardzo mój kręgosłup mam 20 lat i piersi w rozmiarze 85-90 I lub J miseczka. Zależy mi na operacji ale nie stać mnie prywatnie. Nie wiem od czego mam zacząć żeby starać sie o operacje przez NFZ pomóżcie !!

  • Anonim
    megi0513
    9 kwi 2013

    Witam.Moim problemem sa bardzo duze piersi.w wieku 15 lat byly one duzo wieksze od biustu moich kolezanek.Obecnie mam 31 lat i gigantyczne piersi.Nosze biustonosz w rozmiarze 90E!w obwodzie mam 107cm!Niedawno przez przypadek dowiedzialam sie o mozliwosci zmniejszenia piersi,ktora ewentualnie moglby zrefundowac NFZ.W wyniku tak duzych piersi,cierpi na tym moj kregoslup,regularnie chodze na basen,a ostatnio zapisalam sie na rehabilitacje,gdyz dluzsze stanie na nogach konczy sie okropnym bolem kregoslupa.problemem jest takze zakup dobrze dobranego biustonosza.wydaje naprawde duze sumy na firmowe biustonosze od 150zl do 200zl ,owszem przez pierwszych kilka dni biust jako tako lezy,ale pod wplywem ciezkosci zaraz opada.bardzo prosze o pomoc,czy w moim przypadku jest mozliwosci takiej operacji na fundusz,jesli tak to w jaki sposob moge skontaktowac sie z NFZ.OD JAKIEGOS CZASU JESTEM TEZ POD OPIEKA SPECJALISTY,BIORE LEKI,KTORE TOCHE POMAGAJA MI W CODZIENNYM FUNKCJONOWANIU.OTO MOJ E-MAIL ********* ,prosze o pomoc.z gory dziekuje.megi

  • Anonim
    megi0513
    8 kwi 2013

    Witam.Moim problemem sa bardzo duze piersi.w wieku 15 lat byly one duzo wieksze od biustu moich kolezanek.Obecnie mam 31 lat i gigantyczne piersi.Nosze biustonosz w rozmiarze 90E!w obwodzie mam 107cm!Niedawno przez przypadek dowiedzialam sie o mozliwosci zmniejszenia piersi,ktora ewentualnie moglby zrefundowac NFZ.W wyniku tak duzych piersi,cierpi na tym moj kregoslup,regularnie chodze na basen,a ostatnio zapisalam sie na rehabilitacje,gdyz dluzsze stanie na nogach konczy sie okropnym bolem kregoslupa.problemem jest takze zakup dobrze dobranego biustonosza.wydaje naprawde duze sumy na firmowe biustonosze od 150zl do 200zl ,owszem przez pierwszych kilka dni biust jako tako lezy,ale pod wplywem ciezkosci zaraz opada.bardzo prosze o pomoc,czy w moim przypadku jest mozliwosci takiej operacji na fundusz,jesli tak to w jaki sposob moge skontaktowac sie z NFZ.OD JAKIEGOS CZASU JESTEM TEZ POD OPIEKA SPECJALISTY,BIORE LEKI,KTORE TOCHE POMAGAJA MI W CODZIENNYM FUNKCJONOWANIU.OTO MOJ E-MAIL ******** ,prosze o pomoc.z gory dziekuje.megi

  • Anonim
    gogo78
    28 mar 2013

    Witam.Mam bardzo duzy biust-70 J i chce go zmniejszyc zewzgledow zdrowotnych.Gdzie moge to zrobic i jakie warunki musze spelnic?

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 11 paź 2012

    Witam,
    z punktu widzenia definicji zdrowia głoszonej przez WHO - Światowa Organizacja Zdrowia - "zdrowie to dobrostan fizyczny i psychiczny i społeczny". W świetle tej definicji każdy zabieg z zakresu chirurgii plastycznej jest wykonywany ze wskazań zdrowotnych. W konstytucji RP mamy zagwarantowaną przez państwo opiekę zdrowotną. Każdy zabieg z tego punktu widzenia może być finansowany przez nfz. Redukcja jednej piersi w celu uzyskania symetrii i w celu poprawy zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego moim zdaniem może być finansowana przez nfz. Ja nie mam umowy z nfz, ale są lekarze, którzy mają. Należy znaleźć takiego lekarza, który ma umowę i podejmie się zabiegu. Należy też pamiętać o tym, że potrzeby ludzkie są nieograniczone. Dotyczy to też potrzeb zdrowotnych i z punktu widzenia ekonomicznego jak będziemy wykonywali operacje plastyczne ze środków publicznych to zabraknie pieniędzy na leczenie nowotworów, urazów i innych chorób z którymi nie da się żyć.
    Lubomir Lembas

  • Anonim
    Mimi98043
    11 paź 2012

    Witaj,
    Aby NFZ mógł refundować zabieg muszą być ku temu wskazania zdrowotne.
    Jeśli to jest tylko kwestia estetyki to raczej ciężko.
    Choć w przepisach NFZ widnieje procedura dotycząca zmniejszenia tylko jednej piersi. Zapraszam Cię na forum dotyczące zmniejszania piersi
    **************, może tam któraś z Dziewczyn powie Ci coś więcej,
    Pozdrawiam,
    Mimi

  • Anonim
    anonymous140982
    10 paź 2012

    witam,

    Mam mam bardzo duża rożnice w wielkosci obu piersi. Byłam u chirurga plastyka ale powiedział mi, ze taka operacja nie jest mozliwa na NFZ i musze sama ja sfinansowac. Chodzi mi o pomniejszenie tej wiekszej. Faktycznie tak jest???

  • Anonim
    emzik
    13 lip 2012

    witam
    prośba do zyta:
    poszukuję jakiegoś wzoru podania / pisma dotyczacego zmniejszenia i adres na jaki powinnam wysłać podanie wraz z wynikami badań. proszę o kontakt podaję swoj e-mail: ********

    dziekuję za pomoc

  • Anonim
    Mimi98043
    18 cze 2012

    Zuzu witaj,

    Bardzo dobrze Cię rozumiem i uwierz, że nie jesteś ani sama, ani odosobniona. Jest dużo takich Dziewczyn, Kobiet, które borykały się lub jeszcze borykają z tym problemem.

    Ja już jestem po operacji... :))) i jestem BARDZO szczęśliwa.

    Na kafeterii jest całe forum poświęcone zmniejszeniu piersi.
    Polecam Ci zapoznać się z wiedzą tam zawartą...
    *************

    Przytulam,
    Mi

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 18 cze 2012

    Witam,
    zbyt duże piersi mogą stanowić duży problem dla kobiety i tak jest właśnie w Pani przypadku. Chirurgia plastyczna daje możliwości plastyki piersi z ich zmniejszeniem. Jest to zabieg nie tylko ze wskazań estetycznych ale i zdrowotnych.
    Sporo informacji na temat tej operacji znajdzie pani na *********
    Zapraszam
    L. Lembas

  • Anonim
    gracho
    15 cze 2012

    Witaj!!dopiero co pisałam na jaką stronę trzeba wejść i poczytać bo tam jest dobrze opisane przez lekarza co i jak...poczytaj dokładnie te posty a się dowiesz....pozdrawiam...

  • Anonim
    gracho
    15 cze 2012

    Witam!! Wyżej już dzisiaj pisałam gdzie trzeba wejść i dowiedzieć się o takiej operacji co Ty się kwalifikujesz na NFZ...pozdrawiam a jak jeszcze nie będziesz wiedziała to podpowiem...

  • Anonim
    Paulina99897
    15 cze 2012

    ja mam 22lata. a nosze rozmiar 75-80M... tak samo mam problemy z ubraniem sie. bo góre mam 44 a na dole 38... ale o dziwo jeszcze nie odczuwam problemw z kregosłupem pojawiaja jedynie gdy jestem w ruchu co najmniej 2godziny. ludzie nie są orzyzwyczjeni do mojego widoku. za plecami słyszę komentarze... to nie jest miłe. też rozważam zmniejszenie piersi ze względów estetycznych...

  • MUDr. Libor Polák

    MUDr. Libor Polák

    · 15 cze 2012

    Dzieň dobry.Pomniejszenie piersi kosztuje na naszej klinice 1700 Euro /7000 zl/.Na konsultacju prosze sie umowicz na num.tel. *************
    Do widzenia,
    Libor Polák Dr.med.

  • Anonim
    gracho
    15 cze 2012

    Witaj!! wejdz na zakładkę "do jakiego wieku zmniejszenie piersi refunduje NFZ"i tam dr.n.med.Ludomir Lembas bardzo dokładnie opisuje co i jak trzeba zrobić..pozdrawiam...powodzenia...

  • Anonim
    gracho
    15 cze 2012

    Witaj! tak jest możliwość zoperowania piersi na NFZ...właśnie ja miałam operacje na jedną pierś a teraz będę miała za tydzień na drugą,bo tak NFZ refunduje...najpierw jedna a potem druga...pozdrawiam...

  • Anonim
    zuzu1239099852
    15 cze 2012

    Witam!
    Mam 22 lata i poważny problem. Moje piersi są bardzo duże. Rozmiar 65 GG, przy wzroście 165cm i około 55 kilo wagi. Piersi są nie tylko duże... są bardzo obwisłe i niekształtne. Brodawki są ogromne i "wyciągnięte". Mam problemy z kręgosłupem, oddychaniem... Fiszbiny z biustonosza wbijaja mi się w ciało pod wpływm ciężaru mojego biustu. Mam już nawet siniaki(odgnioty), które nie znikają, są już na stałe. Jest to dla mnie ogromny problem fizyczny i psychiczny. Nie mam pewności siebie, choć wszyscy mówią, że jestem piękną dziewczyną. Nie mogę nosić niektórych ubrań, nie moge wykonywać niektórych sportów. Piersi w biustonoszu są ogromne, ale wyglądają jako tako. Kiedy jednak zdejmuję biustonosz, są potworne. Wiszą, bolą. Kiedy śpię( oczywiście bez biustonosza) leża obok mnie jak "naleśniki". Są całe w rozstępach. Używam takich określeń, bo one naprawdę tak wyglądają. Mam dopiero 22 lata. To bardzo smutne. Przecież piersi kobiety powinny być piękne... to nasz atut:( Mam również ogromne problemy z bliskością seksualną. Pierwszy raz będąc nago z moim partnerem, popłakałam się. Od tamtej pory minął jakiś czas, ja jednak czuję się potwornie podczas intymnych sytuacji. Nie chce, żeby ktokolwiek oglądał moje okropne piersi. W tym momencie czuje się strasznie... czuję jakieś upokorzenie, wstyd, jestem zażenowana. Opisałam to wszystko, bo potrzebuję pomocy. Rozmawiałam z mamą o problemie mojego biustu wiele razy, ale ona tego nie rozumie. Wiele razy będąc u ortopedy(co spowodowane było moimi problemami z kręgosłupem) modliłam się o stwierdzenie, że kwalifikuję się na operacje zmniejszenia biustu, co przekonałoby moja mamę do zasponsorowania mi jej(jestem studentką i nie zarabiam)... Proszę o poradę. Może powinnam udać się do psychologa i poddać terapii... nie wiem, czy to może mi pomóc, gdyż nie jestem w stanie zaakceptowac swoich piersi...

  • Anonim
    JaiTylkoJa
    14 cze 2012

    Witam,
    Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwa refundacja NFZ na operację zmniejszenia piersi. Aktualnie mam 26 lat, 170cm wzrostu, ważę 63kg i rozmiar stanika 70H-I. Udokumentowana widoczna skolioza w części piersiowej, krzywe łopatki oraz wypadający dysk w części lędźwiowej w promieniowaniem do łydki w lewej nodze, niestety tego nie mogę potwierdzić rezonansem ponieważ aktualnie jestem w ciąży. Gdyby jednak okazało się,żę wszystkie dolegliwości kręgosłupa były przez duży biust to kwalifikuję się na operację?
    Dziękuje za odopowiedź

  • Anonim
    ejmira
    17 kwi 2012

    Witam
    Właśnie czekam na operacje (14.05. Potrzebowałam tylko skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do chirurga plastyka i zaświadczenie od neurochirurga o konieczności zmniejszenia biustu. Od pierwszej wizyty u lekarza trwało to w sumie pół roku. Z NFZ nie miałam wogóle do czynienia.

  • Anonim
    manuela
    25 sty 2011

    do imienazwisko: czytalam juz kilka twoich wypowiedzi i sa bezsensowne! pewnie masz A i dlatego H jest dla ciebie czyms normalnym...

    ja dostalam skierowanie od ortopedy (85K i 4 zmiany w odcinku ledzwiowym kregoslupa)
    pojechalam do szpitala i powiedzieli mi ze mam za male i NFZ nie zrefunduje...

    takze wyslalam pismo do NFZ i czekam na odpowiedz.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama