Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Redukcja zbyt dużego biustu

Anonim
IwonaJagielska
Katowice · Utworzono: 25 cze 2022 · Ostatnia odpowiedź 2 lut 2024

Dzień dobry, jestem 3 dobę po zabiegu redukcji biustu i czuje się źle z tym efektem, ponieważ uważam że doktor usunął zbyt dużo - oczywiście on jest i reszta personelu twierdzi że moje piersi nie są takie małe, nie wiem czy to tylko przejściowy efekt ale czuję się płaska jak deska i mam stany załamania gdy tylko patrzę w lustro, a tam brzuch jest większy niż mój obecny biust w opatrunku. ciągle płaczę i żałuję, że się zdecydowałam na ten zabieg. czy ktoś z was miał też takie przykre doświadczenie?

27 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Mbad
    2 lut 2024

    Nie wiem jakie zasady panują tam gdzie mieszkasz ale tu decydują wytyczne Towatwa Chirurgicznego, które mowią o mozliwosci operacji po 6 mies po zakończeniu karmienia piersią a ja niestety pokarmu nie mialam. Dodatkowo mialam wykonaną oczywiscie mammografię oraz Usg, które wykluczyły poszerzenie przewodów mlecznych. A zabieg robił najlepszy chirurg w województwie.
    Co do dbania o siebie każdy robi jak uważa, ja uznałam za słuszne napisać, że jak widać nie każdy wymaga obslugi wiele tygodni po operacji. Bo czytając niektóre wypowiedzi odniosłam wrażenie że samotna osoba nie ma szans na taki zabieg bo sobie nie poradzi. Nie jest to prawda.

  • Anonim

    Anonim

    29 sty 2024

    I jeszcze jedno. Kto rozsądny i profesjonalny, mam na myśli lekarza, zrobi operację zmniejszenia piersi 6 miesięcy po porodzie??? Tu by to nie przeszło.

  • Anonim

    Anonim

    29 sty 2024

    Mbad, będę o siebie dbać, tak, jak mi się podoba. Miałam raka. Więc mi się należy. A ty rób sobie ze swoim ciałem co zechcesz. Ja dostałam takie zlecenia. Ale ja mieszkam w Holandii i tu szanuje się siebie i swoje ciało.

  • Anonim
    Mbad
    28 sty 2024

    Noszę stanik 24h, a co do pozostałych uwag to mialam zalecenie nie dzwigać i przesadnie nie machać rękoma przez 2 tygodnie. I tego przestrzegam. Nie wyobrażam sobie nie używać rąk przez 6 tygodni i absolutnie nie ma takiej potrzeby. Biust mi nie odrośnie od tego a szwy się nie rozeszły, są już zresztą obcięte i pozostawione do wchłonięcia. Rozmiar biustu nie zalezy od tego czy i ile się ruszam a od chirurga i tego ile tkanki pozostawił. Jestem zadziwiona jak niektóre dziewczyny miesiącami się ze sobą pieszczą i potrzebują obsługi. U mnie przy rozsądnym trybie życia piersi wygladają świetnie, nie ma śladu krwiaka, blizny gładkie.

  • Anonim

    Anonim

    16 sty 2024

    Do Mbad - 6 tygodni nie wolno nic robić, ani rąk podnosić, ani dźwigać. Jak najmniej ruszać rękami. Włosów też samemu nie, po 2 ,3 tyg dopiero ostrożnie. Inaczej cały efekt pójdzie na marne, bo nie dasz czasu na zagojenie i ułożenie. Ponadto należy 24 na dobę specjalny stanik nosić. Wszystkiego tego przestrzegałam i mam fajne cycki miseczka z G do C/D. 4 miesiąc po operacji. Szłam do fryzjera myć włosy, a w domu pełna obsługa przez męża. Teraz już jest normalnie. Ryzyko jest takie, że jak się nie przestrzega zaleceń, to cycki ci znowu polecą, bo nie będą mieć szansy na wygojenie i wzmocnienie, ponadto szwy mogą się rozejść. Nikt ci tego nie powiedział?

  • Anonim
    Mbad
    15 sty 2024

    Witajcie jestem 5 dni po redukcji z podniesieniem piersi, wyjściowo miseczka G. Wyszłam z kliniki rano w dzień po operacji, wieczorem sama umyłam głowę, przez 2 kolejne dni nie podnosiłam swojej półrocznej córki, obecnie prowadzę samochód i zajmuję się dzieckiem - jestem samodzielną mamą. Jedyne powikłanie to dość spore krwawienie do drenu z lewej strony w dzień operacji, teraz lewa pierś jest jeszcze nieco większa ale widzę już że się wyrównują. Jestem zachwycona efektem.

  • Anonim

    Anonim

    7 lip 2023

    Monika, dzięki za odpowiedź. Ja mam też duże sutki, ale wolałabym, żeby zostały. Czasem robią się zrosty. Najlepiej troszkę masować i ćwiczyć biust. Może wodny masaż? Zobacz, czy jakieś gabinety nie robią takich delikatnych zabiegów na biust.

  • Anonim
    Monika1980
    6 lip 2023

    Nie nie nie strasze :) sam zabieg i po to naprawde niebolesne - co by sie mogło wykluczać, bo przecież to dość poważny zabieg. Ja bardzo szybko doszłam do siebie, że tak powiem. Tydzień po sama jechałam autem na kontrolę np. :)
    I ogólnie nie mam jakichś boleści, ale tak jakbym miała w środku jakieś kamyczki, które się przewalają i czuję taki mocny dyskomfort :) nie umiem tego wyjaśnić :) druga sprawa, że ja mam temdencje do bliznowców i może to też nie pomaga, bo w środku cały czas czuję twarde pod miejscami gdzie były cięcia. I jeden sutek niestety się schował.. szkoda, że nie oba bo nie lubię jak mi sterczą pod bluzką ;D

  • Anonim

    Anonim

    5 lip 2023

    Monika1980, nie strasz mnie. Ja zawsze miałam bolące piersi. Ale wydaje mi się, że to kwestia indywidualna. Jednego boli dłużej innego której. Mi tu w Holandii powiedzieli, że w ogóle nie powinno mocno boleć i za długo. Inna rzecz, że ja, po usunięciu kawałka nerki, laparoskopia, na drugi dzień byłam w domu. Przeciwbólowe mogę tylko paracetamol. I dalam rade. Więc mam nadzieję, że tu też. Ja muszę szybko do ćwiczeń wrócić, bo inaczej diupa mi urośnie .

  • Anonim
    Monika1980
    5 lip 2023

    Miroslawa po jakim czasie nie czułaś żadnych dolegliwości? Ja po 5 mcach nadal spię w staniku pooperacyjnym, bo jak próbuję bez, to przy zmianie pozycji budzę się, bo piersi dokuczają…

  • Anonim

    Anonim

    3 lip 2023

    Pytanie do Miros_awa: jaką maść mam kupić i ile czasu się ją stosuje? Okropnie się boję, żeby nie wyszły dwa naleśniki zamiast cycków, bo ja to mam refundowane.

  • Anonim
    Miros_awa_uczkowska
    3 lip 2023

    Zmniejszenie z G/D jestem zadowolona, na początku po rekonstrukcji też miałam uczucie, że brzuch jest większy niż biust. Zabieg operacja była w listopadzie 2022r, po trzech miesiącach było już dobrze, a dziś można już chodzić nawet bez stanika. Przed operacją nosiłam staniki z fisżbinami, teraz raczej unikam, spanie jest o wiele lepsze, śpisz na boku czy na brzuchu i jest wygoda. Trzeba trochę poćwiczyć wciągać brzuch, nie przejmować się. Uwaga do Pani Iwona Jagielska, trzeba dużo smarować sutki, miejsca gdzie są szwy kremem-maścią na blizny,

  • Anonim

    Anonim

    2 lip 2023

    Ja jestem przed taką operacją plus podniesienie. Chciałam zapytać bardziej o funkcjonowanie po operacji. Kiedy można umyć włosy, zrobić sobie depilację? Co można robić albo co wy robiłyście przez te 4 tyg. Czy ten stanik nie ciśnie, bo ja mam klaustrofobię i boję się, ze będzie mnie to dusić. No i kiedy można zacząć robić coś w domu, typu sprzątanie a kiedy ćwiczyć. I od jakich ćwiczeń zacząć, bo pilates i joga, czy hantle jednak są obciążające klatkę piersi. Pytam, bo tu w Holandii to oni wszystko szybko mogą, a tu czytam i czytam, że nie bardzo.
    A potem to jaki stanik kupić? Po tych 6/8 tyg? Z fiszbinami czy bez? Proszę bardzo o odpowiedź, jeśli ktoś tu jeszcze zajrzy.
    Schodzę z G do D i trochę się boję żeby ki nie zrobiono naleśników, bo już też takie coś widziałam.

  • Anonim
    IwonaJagielska
    22 lut 2023

    dana0107 też się tego obawiałam ale tak się nie stało więc bez obaw

  • Anonim
    dana0107
    22 lut 2023

    IwonaJagielska a czy przy chudnięciu twoje nowe piersi tez opadły? mówi się że lepiej schudnąć przed operacja, ja raczej do operacji nie dam rady pozbyć sie brzucha. Zastanawiam sie czy jak później wezmę się za siebie to czy piersi mi znowu nie obwisną

  • Anonim
    Monika1980
    8 sty 2023

    Hafassa dziękuję. Tak się właśnie obawiam, bo pani dr która będzie wykonywać zabieg powiedziała, że z doświadczenia wie, nie musi być taki medyczny, że jej pacjentki kupują takie zwykłe „babcine”. Byleby nie miały fiżbin i były zabudowane. A tu jednak wszyscy piszą o kompresji… tylko, czy to nie nabijanie kieszeni.. mam mieszane uczucia, ale nie chcę sobie zaszkodzić.
    Ja bym chciała zredukować do b/c. Ciekawe, czy też popłynę, jak je stracę 🤣 że tam nic nie ma 🤣

  • Anonim
    IwonaJagielska
    7 sty 2023

    Hej dziewczyny chciałam wam powiedzieć że wszystko już jest w jak najlepszej formie, ja i moje piękne nowe małe piersi, tak jak Hadassa pisze, postanowiła się wziąć za siebie i schudnąć i teraz wszystko jest proporcjonalne więc moja panika była przejściowa i nigdy bym już nie chciała tych dużych piersi 😘pozdrawiam i dziękuję za słowa otuchy w chwilach słabości

  • Anonim

    Anonim

    7 sty 2023

    Monika1980, te kropki to był link do biustonosza, ale tu widocznie nie można wklejać linków. Wygooglaj zatem Amoena biustonosz pooperacyjny Sarah (z kompresją). Są czarne i białe, ja polecam oba na zmianę, bo trochę go będziesz nosić non stop.

  • Anonim

    Anonim

    7 sty 2023

    Monika 1980, ja używam ten pooperacyjny z Amoeny 'Sarah'. Ten był mi polecony i jeden wliczony w koszt operacji. Drugi kupiłam sobie sama, bo koniecznie trzeba mieć na zmianę. A teraz mam kolejny, bo ja wciąż w nich śpię, tak się przyzwyczaiłam. No i liczę, że przez to biust nie opadnie ;) a rozmiar to zależy od Twojej figury i z jakiego redukujesz. Lekarz też powinien doradzić. Ja mam 85D.
    Pozdrawiam Cię i powodzenia:)

  • Anonim
    Monika1980
    6 sty 2023

    Witajcie. Ja jestem przed operacją. Boję się bardzo, a zarazem nie mogę się doczekać :)
    Chciałam zapytać o biustonosz pooperacyjny. Z jakiego Panie korzystały, kiedy zakupiły i jak dobrały rozmiar jeśli przed operacją.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama