Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

redukcja piersi oraz implanty?

Anonim
Joanna95179
Kraków · Utworzono: 4 maj 2012 · Ostatnia odpowiedź 22 cze 2013

Szanowni Państwo,

Jestem nieszczęśliwą posiadaczka biustu o rozmiarze 75H i chciałabym poddać się operacji redukcji myślę,że do rozmiaru C lub D. Biust jest duży i obwisły stąd zastanawiam się czy istnieje możliwość redukcji z równoczesnym wstawieniem implantów?

Mój biust jest duży i obwisły tak wiec jestem zdecydowana na poddanie się operacji ale ze względu na to, ze jestem estetką chciałabym aby mój biust po operacji był bardziej jędrny, zwarty i miał ładny kształt co zapewne może być tylko zasługą wstawienia implantów.

  1. czy istnieje tak możliwość wykonania tych dwóch zabiegów przy jednej operacji?
  2. Czy efekt estetyczny jest znacznie lepszy niż po samej redukcji/- mam świadomość blizn, które zostają po redukcji/?
  3. Jaki jest koszt takiej operacji?
  4. Jestem 11 miesięcy po zaprzestaniu karmienia piersią i czy ze względu na fakt iż na pewno za jakiś czas 2-3 lata będę chciała mieć jeszcze jednego potomka tak więc czy teraz jest to dobry czas na taką operację? 5.Czy zabieg redukcji zawiera w sobie element podniesienia biustu?czy są to dwa rożne zabiegi, za które należy zapłacić osobno?

Będę wdzięczna za wszelkie rady i spostrzeżenia.

Z poważaniem Joanna

38 komentarzy

Reklama
  • Lek. med. Maciej Kuczyński

    · 22 cze 2013

    Szanowne Panie,
    Odnosząc się to pierwotnego tematu przewodniego tego wątku, czyli problemu jednoczasowego podniesienia (liftu) piersi wraz z wszczepieniem implantów, trzeba stwierdzić (jak już zostało to wcześniej powiedziane, że jest to bardzo trudna technicznie, obarczona dużym ryzykiem powikłań operacja.
    Z opisu wynika, że sprawa dotyczy dużych wiszących piersi. Metodą z wyboru jest lift piersi z ewentualną, niewielką redukcją tkanki gruczołowej.
    Dla uzyskania lepszego efektu (bardziej okrągłych piersi)można rozważyć przeszczep tłuszczu w górne kwadranty piersi oraz dekolt.
    Dodawanie do tego implantów - zdecydowanie odradzam.

    Pozdrowienia

    Maciej Kuczyński
    specjalista chirurgii plastycznej

  • Anonim
    minimini
    5 kwi 2013

    czy mogłabym uzyskać wiecej informacji co i jak po kolei?

    Pozdrawiam serdecznie.

  • Anonim
    gracho
    5 kwi 2013

    Witam!! Ja miałam zmniejszane piersi rok temu w Szpitalu Wojskowym w Szczecinie na Piotra Skargi na NFZ i jestem bardzo zadowolona...czekałam tylko 3 m-c..polecam wszystkim panią,które chcą to zrobić...pozdrawiam..

  • Anonim
    minimini
    5 kwi 2013

    Dokładnie...
    JA teraz chciałam isć do rodzinnego po skierowanie do ortopedy....ale chyba zanim dojdize do operacji na NFZ to może minie 2-3 lata....jakoś tak...nie wiem...stwierdziłam że i tak muszę jeszcze odczekać z 4-5 miesięcy(bo 2 miesiące temu odstawiłąm swojego synka od piersi po 18miesiacach;p)...takżę od raz i takj nie mogę isć..WIęc bedę zbierać pieniążki..ile mi się uda uzbierać tyle bedę mieć......a wybrałam klinikę W Szczecinie MEDIKLINIKA...czytałąm opinie, naprawdę są bardzo dobre...a i cenowo nie jest aż tak źle, jak w innych klinikach... przeraża mnie i tak cena..ale jestem juz przekonana , ze chcę podjać się tej operacji. Bo dokładnie tak jak napisała poprzedniczka, dobrze dobrany stanik..może pomóc jedynie w tym, ze aż tak tragicznie nie wyglądają piersi, wylewając się spod stanika..troche wygodniej można się czuc...ale ja chcę założyć strój kąpielowy, i czuć się w nim dobrze, chce na co dzień czuć się dobrze. Pozdrawiam.

  • Anonim
    Ania196783
    4 kwi 2013
    Najlepszy komentarz

    Nie mogę zrozumieć ludzi którzy pisza takie bzdury,musza to być kobiety o piersiach dziecka pisząc że dobrze dobrany stanik odejmie mi kilogramy z piersi????ludzie!!! moje obie piersi ważą 5 kg,włóżcie sobie po 2,5 kg cukru w dobrze dobrany stanik i pochodzcie tak z tym ciężare cały dzień-bo taką mam pracę-stojącą i wtedy porozmawiajmy o bólu pleców,karku i na końcu głowy bo wszystko razem się wiąże.Masakrycznie chore rozumowanie,że dobrze dobrany stanik mi pomoże..od 40 lat mam dobrze dobrane staniki bo innego nosić nie mogę,ale jakoś wagi piersi nie zmniejszają magicznie:P

  • Anonim
    Joanna95179
    25 cze 2012

    Szanowna Pani,


    Gdyby brafiterki działały cuda a tak nie jest to na pewno nie byłoby postu z moim problemem.Biustonosze mam świetnie dobrane lecz to nie rozwiązuje mojego problemu..bole pleców, wrzynające sie ramiączka nie znikną za sprawa dobrze dobranego biustonosza ale to nie tylko problem biustonosza a i stroju kąpielowego bluzek koszul sukienek długo by wiemieniac.Do tego wszystkiego dochodzi aspekt zwiotczalego"oklapnietego" biustu i mój rozmiar ubrania 38 tak wiec dziekuje za uwagi napewno dla niektorych kobiet bardzo trafione,ale ja juz podjelam decyzje.

    pozdrawiam serdecznie

  • dr Jerzy M. Chęciński

    · 25 cze 2012

    Witam,

    zapraszam na konsultacje do dr Chęcińskiego, ktory posiada wieloletnie doswiadczenie m.in. w tego rodzaju zabiegach.


    Pozdrawiam,
    Gabinet Chirurgii Plastycznej
    dr Jerzy Chęciński

  • Anonim
    pseudonim
    24 cze 2012

    A czy już u dobrej brafitterki Pani była? Wątpię, bo jeśli tak, to nie byłoby pytania (dobrze dobrany stanik 85E oznacza niewielki biust na osobie noszącej ubrania rozmiar 44 i więcej - zgadza się?).

    Jeśli - czego jestem pewna - ma Pani źle dobrany biustonosz, to założę się, że zmiana rozmiaru na odpowiedniu wystarczy, żeby problemy zniknęły (polecam lekturę wątka "co mi dała zmiana rozmiaru stanika na właściwy" na forum Lobby Biuściastych, tam dziewczyny piszą, że w 5 minut znikły obciążenia ramion, znikły odparzenia, znikły bóle kręgosłupa, znikło podskakiwanie piersi, biust wygląda na znacznie mniejszy... I to wszystko bez operacji, wystarczyła zmiana rozmiaru biustonosza!!!

  • Anonim
    gracho
    23 cze 2012

    Witaj Paula!!
    Ja już pisałam wcześniej post o tym jak zrobić operację zmniejszenia piersi na NFZ,a Ty się na to nadajesz...zrób to na Kasę Chorych nie przepłacaj bo ja jesten po zmniejszeniu jednej piersi a teraz będę miała operację drugiej piersi i jestem z tego zadowolona...nie płać jak się należy z NFZ...pozdrawiam i życzę powodzenia...ja mam 60 lat...

  • MUDr. Libor Polák

    MUDr. Libor Polák

    · 23 cze 2012

    Dzieň dobry.Calkowity koszt za operacju pomniejszenia piersi jest 1700 Euro.
    Do widzenia,
    Libor Polák Dr.med.

  • Anonim
    Paula100682
    22 cze 2012

    Witam,
    mam 21 lat i biust w rozmiarze 85E. zastanawiam się nad zmniejszeniem piersi, ponieważ czuję dyskomfort w związku z moim obecnym rozmiarem. Czy ktoś mógłby polecic jakąś sprawdzoną klinikę w Warszawie, dzielnica Baiłołęka? I prosiłabym o cennik.
    Pozdrawiam,
    P.

  • Anonim
    zdzislawa_biele93851
    19 maj 2012

    Proszę o odpowiedz na pytanie jaka jest róznica pomiedzy endoprotezą typu NAGOR a MENTOR . ??? czy ktoś może mi podać ceny tych endoprotez

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 9 maj 2012

    Witam,
    moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem wykonywanie plastyki piersi z redukcją i równiocześnie zakłądanie implantów - to prawie nigdy dobrze nie wyjdzie w długoterminowej obserwacji.
    Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu plastyka piersi, która zmieni kształt piersi i je podniesie.
    Jeżeli wielkość piersi przeszkadza to można rozszerzyć zabieg o redukcję.
    Plastyka piersi z implantami moim zdaniem powinna być zarezerwowana do wad rozwojowych piersi (pierś bulwiasta) i do "pustych" obwisłych piersi, gdzie nie ma dużo tkanki gruczołowej.
    Duża pierś i implant nigdy nie będą dobrze harmonizowały.
    Albo implant przy małej własnej piersi, albo pierś zbudowana z włąsnej tkanki bez implantu.
    Inwestycja w plastykę piersi to od 12 tyś PLN
    Plastyka z implantami od 15 tyś PLN + koszt implantów;

    Zapraszam
    Lubomir Lembas

  • Anonim
    gracho
    9 maj 2012

    Witam!!
    Czy mam szczęście? to tego nie wiem bo mnie czeka jeszcze jedna operacja,a jeżeli się ładnie goją różne rany na moim ciele to zasługa tego,że ja od 2006r.oczyszczam swój organizm z toksyn..w pierwszym roku łykałam tabletki cały rok z przerwą dwa miesiące,a teraz raz w roku przez trzy miesiące...te tabletki to DENOXINAL...bardzo polecam wszyskim... spróbuj...pozdrawiam...

  • Anonim
    joanna40
    8 maj 2012

    Witam:)))to masz szczescie,ja mam komplikacje od pierwszej ktora byla w listopadzie:(((a teraz czekam na rekonstrukcje brodawki,bo druga sie nie przyjela:(((dzieki za rade co do masci:))))

  • Anonim
    gracho
    8 maj 2012

    Witam!! czekam trzy miesiące bo wcześniej nie było miejsca...pierwszy w marcu a drugi w czerwcu...a brodawka jest piękna i fajnie się goi...kupiłam sobie maść na blizny CEPAN i trzeba smarować aż blizny całkiem zaginą...bardzo dobra i koszkuje 21zł...kup bo warto...pozdrawiam...

  • dr Jerzy M. Chęciński

    · 8 maj 2012

  • Anonim
    Joanna95179
    8 maj 2012

    Szanowne Panie ,

    Proszę zauważyc, ze ten post nie jest na temat REFUNDACJI i dotyczy zupełnie innego problemu.TEmat o refundacji znjaduje sie w innym poscie.

    Joanna

  • Anonim
    dorbor
    8 maj 2012

    Witam,
    też mam bardzo duże piersi, chciałam dowiedzieć się czy w okolicy Białegostoku istnieje taka klinika, ktora przprowadza operacje refundowana z NFZ?

  • Medical Hair&Esthetic

    · 8 maj 2012

    Dzień dobry,

    przygotowania do operacji redukcji piersi refundowanej przez NFZ należy rozpocząć od wizyty u lekarza rodzinnego, który skieruje Panią do specjalisty ortopedy lub neurologa, w celu zdiagnozowania sytuacji oraz dokładnego opisu problemów zdrowotnych. Specjalista zaś skieruje Panią do chirurga plastyka, który wykona zabieg redukcji piersi, w jednostce która posiada kontrakt z NFZ.
    Personel Medical Esthetic

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama