Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

duzy biust i problemy - co mozna poradzic ?

Anonim
wiola
Kielce · Utworzono: 10 kwi 2012 · Ostatnia odpowiedź 18 mar 2013

witam mam 23lata jestem niska kobieta mam 167wzr,moim problemem jest biust. nosze miseczke 75f(piersi te sa obwisle,czesto bola mnie plecy mam skrzywiony krengoslub i lekki garb:(nie moge biegac poniewaz piersi pszeszkadzaja nie moge nosic bluzek musza byc wieksze wstydze sie ich chowam sie w kont na basenie ostatni raz bylam w wieku 14lat:(2 lata temu urodzilam corke od tamntej pory jeszce bardziej bola plecy a biust wyglanda zle :(prosze jkas rade co moge zrobic??ile kosztuje zabieg?nie jestem finansowo ustawiona zyje skromnie...jest jakas rada??

28 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    manuela
    18 mar 2013

    polecam do poczytania:

    *********

    ZMNIEJSZENIE BIUSTU - po kolei, krok po kroku

  • Anonim
    sandrabyla195220
    18 mar 2013

    Mój rozmiar to 80H i również rozumiem problemy związane z dużym biustem
    *****************

  • dr Jerzy M. Chęciński

    · 16 sie 2012

    Witam,

    podjecie decyzji o poddaniu sie operacji jest bardzo trudne. Natomiast zmniejszenie wagi ciala moze przyniesc efekt, ale wylacznie w sytuacji kiedy piersi zawieraja w sobie duza ilosc tkanki tluszczowej. Kolejna wada tej metody jest nieodlaczne zjawisko opadniecia piersi, ktorego nie da sie usunac inaczej niz operacyjnie. Uwazam ze najlepszym rozwiazaniem jest udanie sie na konsultacje lekarska do chirurga plastyka, ktory po zbadaniu Pani wyjasni szczegoly i przedstawi najkorzystniejszy sposob rozwiazania Pani problemu.


    Pozdrawiam,
    Gabinet Chirurgii Plastycznej
    dr Jerzy Chęciński
    ********
    02-572 Warszawa
    tel. **************
    mobil: ********
    e-mail: *********
    ********

  • Anonim
    Kate112841
    15 sie 2012

    Nie wiem, czy Panią pocieszę, ale wiele kobiet boryka się z podobnym problemem. Taki nasz urok. Ja mając 18 lat, przy wzroście 161cm, noszę rozmiar 60J. Tak, chodzę do braffiterki, ale ciężko jest dostać coś w moim rozmiarze, co leży, jak należy. W efekcie, oprócz pełnego biustu, jestem posiadaczką krzywego kręgosłupa, leków przeciwbólowych na ból pleców, licznych otarć i zasiniaczeń od fiżbin, oraz dyskomfortu psychicznego. Kiedy udałam się z moim problemem do lekarza 1. kontaktu, zostałam wyśmiana i powiedziano mi, że moja budowa jest normalna. Kobiety z dużym biustem, nie mają łatwo, ale za nic w świecie nie zdecydowałabym się na operację. Po operacji zawsze zostaje ślad. Najlepszym sposobem na biust jest: zrzucenie zbędnych kilogramów(nadmiarowi tkanki tłuszczowej mówimy "żegnaj!"), po przez odpowiednią zdrową dietę; i odpowiednie ćwiczenia ujędrniające piersi. Pozdrawiam.

  • Anonim
    manuela
    24 cze 2012
    Najlepszy komentarz

    Wiola,
    jesteś z lubuskiego

    jeśli jesteś zainteresowana, napisz do mnie na maila manuela87@wp.pl
    ja jestem pół roku po operacji
    zabieg miałam refundowany przez NFZ
    czekałam bardzo krótko
    przez całość przeprowadził mnie lekarz

    podam ci informację, ale tylko prywtnie
    nie udostępnię jej na forum
    sorki

    ps:
    z miseczki K zostało mi E-F

    pozdrawiam

  • Anonim
    pseudonim
    24 cze 2012

    Podstawowym krokiem, jaki powinna Pani podjąć, jest wizyta u brafitterki (adresy na Stanikowej Mapie, w woj. pomorskim są co najmniej 2 takie sklepy w Trójmieście), bo nie jest możliwe, żeby tak szczupła dziewczyna nosiła przy odpowiednim dopasowaniu obwód 80. 60, 65, maksimum 70 - tak, możliwe, ale nie 80 będące na osoby noszące ubrania w rozmiarze 40 minimum (a prędzej 42).

    A to z noszenia źle dobranego biustonosza wynikają wszystkie cytowane problemy.

    Nie wierzy Pani? Proszę kupić JEDEN dobrany przez brafitterkę z listy stanik i pochodzić w nim kilkanaście dni. Jeśli dolegliwości się nie zmniejszą chirurg zawsze poczeka. A jak znikną (jak tego doświadczyło wiele dziewczyn, wystarczy wejść w wątek "co mi dała zmiana rozmiaru na właściwy" na forum Lobby Biuściastych) to zapraszam do pozytywnego antyoperacyjnego wpisu w tym wątku ;)

  • Anonim
    pseudonim
    24 cze 2012

    Budowa ciała tej kobiety jest całkowicie normalna. Nienormalny, bo kommpletnie źle dobrany jest jedynie rozmiar biustonosza (nie ma fizycznej możliwości, żeby ważąca 48 kg dziewczyna miała POD biustem ciasno zmierzone ok. 85 cm i więcej). Proponuję mniej wiary a więcej wiedzy na temat tak podstawowy jak brafitting, oszczędzi Pan kobietom niepotrzebnych wizyt a sobie kompromitacji jak ta powyższa.

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 13 cze 2012

    Witam,
    zaciekawił mnie rozmiar stanika: 80 cm obwód klatki piersiowej pod piersiami pod piersiami i miseczka D u osoby, która waży 48 kg. Oczywiście wierzę że tak jest - bo ufam ludziom, ale zastanawiam się jaka jest budowa ciała tej osoby.
    Zapraszam na osobistą konsultację u chirurga plastyka
    L. Lembas

  • Klinika Llc Cieszyn

    · 12 cze 2012

    Witam,
    Powinna pani udac się do lekarza rodzinnego aby uzyskać skierowanie do specjalisty w tym przypadku ortopedy i neurologa. Takie operacje wykonywane są na Fundusz Zdrowia. jezeli jest Pani bardzo zdeterminowana można taki zabieg wykonać w klinice prywatnej, koszt zabiegu od 6200-9200PLN. Zapraszam na konsultację kontakt ***********, pozdrawiam.

  • dr Jerzy M. Chęciński

    · 11 cze 2012

    Witam,

    jezeli ma pani dolegliwosci zwiazane z wielkoscia piersi, to wskazana bylaby konsultacja u ortopedy, ktory na podstawie pani dolegliwosci moze zalecic zmniejszenie piersi.


    Pozdrawiam
    Gabinet Chirurgii Plastycznej
    dr Jerzy Chęciński
    **********
    ********
    tel. ********
    e-mail: **********
    **********

  • MUDr. Libor Polák

    MUDr. Libor Polák

    · 11 cze 2012

    Dzieň dobry.
    Calkowity koszt za operacju s znieczuleniem ogolnym i 1 dniem na klinice jest 1600 Euro.
    Do widzenia,
    Libor Polák Dr.med.
    ***********

  • Anonim
    madzia7451
    11 cze 2012

    Mam 22 lata. Waże 48 kg, z czego podejrzewam, że biust waży ok 2kg. Mój rozmiar to 80 D. Dodatkowo martwi mnie fakt, iz piersi sa obwisłe. Oprócz dolegliwości bólowych (kręgosłup, łopatki, kość ogonowa, głowa) odczuwam dyskomfort psychiczny. Jakie kroki powinnam podjąć w celu organizacji opperacji? Czy powinnam zgłosić się najpierw do ginekologa czy może internisty? Pozdrawiam

  • Anonim
    pseudonim
    27 kwi 2012

    Pani problemem nie jest biust a kompletnie źle dobrany rozmiar stanika. W dobrze dobranym biustonoszu piersi są unieruchomione (nawet, jeśli to nie jest specjalny stanik sportowy jak Shock Absorber czy Panache Sport , bo w takim biust jest wręcz "przymurowany") i bieganie nie jest żadnym problemem.
    Idę o zakład, że nosi Pani zly obwód i złą miskę, i stąd są wszelkie problemy. Proszę sprawdzić tu, na pewno NIE wyjdzie 75F:

    ****************

    W tej samej rozmiarówce (od obwodu 60 do miski K) są też bikini i kostiumy kąpielowe, więc nie ma żadnych przeszkód w kupieniu np. bikini 65HH i dumnym chodzeniu na basen :)

  • Anonim
    pseudonim
    27 kwi 2012

    Wystarczy schudnąć. Mieć 90 cm POD biustem przy tym wzroście to albo trzeba być aktywną kulturystką, albo mieć ogromną nadwagę. Trzecie, najbardziej prawdopodobne wyjście to takie, że Pani stanik jest kompletnie niedobrany i sama jego zmiana wystarczy, żeby nie myśleć o operacji (zapraszam do wątku rozmiarowego na forum Lobby Biuściastych i na brafitting do sklepów ze "Stanikowej Mapy").

  • Anonim
    pseudonim
    27 kwi 2012

    "dla wysokiej,postawnej osoby rozmiar 75d może zdawać się prawie niewidzialny,ale na małej osóbce mierzącej 159 raczej drobnej,pierwsze co się rzuca to biust pokażnych rozmiarów"

    Obwód stanika 75 (czyli ok. 80 cm ciasno pod biustem) przy wzroście 159 to nijak nie jest osoba drobna, przeciwnie - całkiem masywna. A 75D to ogólnie małe piersi i przy tak sporym ciele zdecydowanie się gubią.

  • Anonim
    joanna40
    23 kwi 2012

    Witam:)wyjasniam,ze przed operacja moj biust byl w rozmiarze 75i,a teraz jestem szczesliwa posiadaczka rozmiaru 75d,czekam tylko na rekonstrukcje brodawki,bo sie nie przyjela po przeniesieniu,ale to komplikacja ,ktorej nie dalo sie przewidziec.jesli sa wskazania medyczne jak najbardziej trzeba zmniejszyc piersi,ale tez nie ma co przesadzac kiedy mamy rozmiar d lub e to sliczny normalny rozmiar!!!!!pozdrawiam

  • Anonim
    gracho
    23 kwi 2012

    Witaj!! Współczuję Ci bo też miałam duży biust a teraz jestem po pierwszej operacji i już jestem szczęśliwa..zgłoś się do lekarza rodzinnego po skierowanie do lerarza ortopedy albo neurologa, zeby Ci opisał dokładnie Twoje schorzenie i dał skierowanie do chirurga plastycznego,a lekarz wtedy zakwalifikuje Ciebie na oprację refundowaną na NFZ...pozdrawiam...powodzenia...

  • MUDr. Oskar Foldyna - První liposukční klinika

    MUDr. Oskar Foldyna - První liposukční klinika

    · 23 kwi 2012

    Witam,calkowity koszt operacji jest 5tys.zlotych.pozdrawiam i pozyvam na konzultacje do naszej kliniky v Haviřově.

  • Anonim
    monika_7494041
    23 kwi 2012

    Mam 160cm wzrostu jestem średniej budowy ciała biust mam w rozmiarze 80-JJ albo K zależy od producenta bielizny. To jest dopiero koszmar miseczka D to moje marzenie

  • Anonim
    joanna40
    20 kwi 2012

    Wierze,ze takie sa pani odczucia,ale ogromny to jest w rozmiarze H

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama