Wysyp na policzkach i żuchwie

Anonim
Evaaa79
Warszawa · Utworzono: 23 cze 2024 · Ostatnia odpowiedź 22 sie 2024

Mam wysyp po leczeniu tetralysalem, myślicie że to trądzik na podłożu androgenowym Borykam się z trądzikiem kilka lat ostatnio nastąpiło nasilenie. Są jakieś badania które mogła bym zrobić. Czy jest to może tylko zaburzona bariera hydrolipidowa

1 komentarz

Reklama
  • Anonim
    TatianaAnastazja
    22 sie 2024

    Ale to jest standard. Miałam Tetralysal jako 20-sto latka. Dodam jeszcze, że używałam go przez kilka ładnych lat. Potem w końcu przestałam. A to czy trądzić jest o podłozu androgenowym to tylko lekarz może Ci powiedzieć, oczywiście zlecając odpowiednie badania. Następna sprawa to odpowiednia dieta. Wiem na własnym przykładzie, że absolutnie nie wolno przesadzać z cukrami, które są pożywką dla bakterii i grzybów. Tak samo z tłuszczami, węglowodanami itd, przetworzoną żywnością. Nie jeść za często ostrego i pikantnego. Na pewno warto też wybrać się do jakiegoś gabinetu. Jak jesteś z Warszawy to masz np. Artismed. Nie wiem czy oni tam robią badanie cery - ale myślę, że tak. Na pewno by Ci coś doradzili, bo na pewno jakieś zabiegi by się przydały no i oczywiście pielęgnacyjne również. Pracują na bardzo dobrych kosmetykach jak QMS Medicosmetics.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama