Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Ellanse - trwałe zgrubienia po zabiegu - jak je usunąć?

Anonim
Tunia
Wrocław · Utworzono: 31 gru 2017 · Ostatnia odpowiedź 29 mar 2024

EllanseWitam W maju, na wizycie w warszawskiej klinice, zdecydowałam się na zabieg z preparatem Ellance. Zostały mi zrobione dwa zastrzyki w okolice lwiej zmarszczki. Niestety po zabiegu pojawiły się dwie fałdy obok istniejącej zmarszczki oraz guzek na czole średnicy około pół centymetra (w miejscu nakłucia). Informowałam o tym fakcie kilka dni i kilka tygodni po zabiegu (wysyłając zdjęcie). Na wizycie kontrolnej poinformowano mnie że niebawem powinno się to wchłonąć. Minęło 7 miesięcy i szpetne fałdki i guzek pozostały. Są wrażliwe na dotyk. Chciałabym zapytać się czy jest możliwość usunięcia tych zmian? Jest to przykre, że chcąc usunąć zmarszczki, teraz wyglądam gorzej niż przed zabiegiem. Pozdrawiam

18 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Glola
    29 mar 2024

    U mnie podano ten preparat w bruzdy nosowo-wargowe. Po jednej stronie nie ma efektu ich splycenia. Po drugiej jest jeszcze gorzej niz przed zabiegiem. Pojawiło sie zgrubienie, ktore jeszcze pogłebiło bruzde. Jakby preparat zostal podany za wysoko i lekarz “nie trafil” w linie bruzdy. Za miesiac mam kolejna wizyte kontrolna, ale czarno to widze. (Byla to rowniez klinika L'experta jak ktos pisal ponizej)

  • Anonim
    Krystyna866212
    15 sty 2024

    U mnie zmiany po elanse trwaly ponad 3 lata. Pozniej znikly.

  • Anonim
    dora10
    12 sty 2024

    Czy to była klinika Laexperta? Mam ten sam problem, grudy jak kamienie po ellamse, opuchnieta cała twarz i teraz mam brac sterydy! Nie było mowy o ewentualnych tego typu powikłaniach. Koszt jed ej ampulki to 2 tys zł ja miałam podane 3. Jestem ********* ze stanem zapalnym i nie wiem ile to potrwa.

  • Anonim
    DominikaKuczynska
    26 maj 2023

    Czy mogłabyś proszę podać nazwę kliniki, żeby tego miejsca po porostu unikać.

    Dziekuje I Pozdrawiam

  • Anonim
    Kate13
    26 mar 2022

    Tunia, czy oo zabiegu lekarz zlecił Ci masaż ostrzykniętych okolic 5 razy w ciągu dnia przez 5dni? Podobno to sprawia, że te grudki się nie tworzą. Jestem ciekawa czy zostałaś poinformowana o tym.

  • Anonim
    ponnucia
    30 mar 2021

    Zastanawiam się, czy laser by tutaj nie pomógł, jeśli chodzi o skórę. Ale wiesz co, no jednak najlepiej będzie jak udasz się do lekarza z tym. Ja chodzę do doktor Szczepańskiej do AME na Cynamonowej w Warszawie. Umów się do niej na konsultację. Niech zbada skórę i doradzi ci odpowiedni zabieg.

  • Anonim
    Gajkasi
    8 wrz 2020

    Witam, mam ten sam problem. Podany Ell anse S w dolinę łez. Już minęło 13 miesięcy i wałki wraz z grudami jak były tak są. BŁAGAM, powiedzcie, że to się wchłonie. A jeżeli nie czy jakiś zabieg nacięcie czy tym podobny? Byłam już u 3 lekarzy i nikt nie wie co z tym zrobić.

  • Anonim
    Krystyna866212
    15 sty 2020
    Najlepszy komentarz

    Szanowna Pani,
    Lekarz wykonujacy mi zabieg skontaktowal sie z dostawca Ellanse. Niestety ale nie ma rozpuszczalnika ktory moglby zlikwidowac grudki tworzace sie po wprowadzeniu Ellanse. Najbardziej denerwujace sa reklamy Ellanse, ze nie ma efektow ubocznych. Pacjenci sa oszukiwani. Bynajmniej ja czuje sie uszukana. W cioagu 2 lach wykonywano mi zabiegi leserem aby usunac te grudki. Efekt jest znikomy. Pozdrawiam serdecznie.

  • Anonim
    Krystyna866212
    15 sty 2020

    Witam,
    3 lata temu mialam zastosowany preparat o nazwie Ellanse jako wypelniacz do twarzy w okolicach oczu. Dostalam potwornego uczulenia na ten produkt. Powstaly zgrubienia w kolrze bialym. Do tej pory pozostaly mi biale plamy w okolicach wypelnien. Lekarz kontaktowal sie z dostawca Ellanse. Jednak nie uzyskal pomocy. W ciagu 2 lat probowano usunac to laserem lecz eftekt tego byl znikomy. Tylko czesc tego produktu ulegla wchlonieciu. Producent Ellanse jednak w niczym mi nie pomogl.

  • Anonim
    ania844091
    3 lis 2019

    Ja tez miałam podobny problem,lwia zmarszczka jest wieksza i sie przemiesciła bardziej na srodek-ewidentnie widoczne to było dosc szybko po zabiegu, tkliwosci nie miałam. zrobiono mi to tez w okolice fąłdów nosowo-wargowych i owszem sie spłyciły, ale koszem tego, ze jest efekt Marlona Bradno. Załuje, ze nie wypełniłam ich po prostu kwasem hialuronowym,a lwiej zmarszczki nie potraktowałam zwyczajnie botoksem albo ( nie zalecam dopelniania kwasem hialuronowym itp. tej okolicy, bo mozna sobie narobic kłoptów- przebiega tam tetnica nadbloczkowa). Efekt po ellanse utrzymuje sie przez 2 lata i nie znika niestety,ale jak zrobiłam botoks w ta okolice botox, to troche sie to wygładziło, wiec polecam to do czasu, az tamten efekt nie zniknie. co do powaznego traktowania spartolonych zbiegów- nie oczekiwałabym,zawsze obracaja to w zart lub zrzucaja wine na klienta twierdzac, ze to niemozliwe,ze po zabiegu. miałam 2 takie sytuacje i musze sie z tym pogodzic,ze mnie oszpecono .

  • Anonim

    Anonim

    10 wrz 2018

    Kurczę,widzę, że jedna z lekarek wzięła się za odpowiadanie na stare posty i dałam się w końcu wciągnąć nie zauważywszy, że post jest już trochę archiwalny a przez to problem może być dawno nieaktualny, ale fajnie, że odpowiedziałaś i, że jest u Ciebie dużo lepiej.
    Postawa lekarza bardzo naganna, ale gdyby to robiła kosmetyczka to by się działo a ,że lekarz to była cisza.
    Pozdrawiam Cię i mam nadzieję, że wszystko wróci do normy.

  • Anonim
    Tunia
    10 wrz 2018

    Dziękuję za zrozumienie. Zabieg był wykonany ponad rok temu, na szczęście największa grudka w okolicy wkłucia zmniejszyła się, a te wzdłuż lwiej zmarszczki też już prawie się wchłonęły. Pomocne na ból okazały się zabiegi - laser i ultradźwięki.
    Podejścia lekarza nie zmienię, ale na pewno już się tam nie pojawię. Zrezygnowalam też z wchodzenia w spór z tym lekarzem, obawiałam się że ciężko byłoby coś mu udowodnić. Przykre jest to, że ten Pan na swoim blogu krytykuje innych lekarzy z dziedziny medycyny estetycznej, a siebie uważa za najlepszego. Poza tym do zabiegów, które mogą powodować skutki uboczne, podchodzi za bardzo „na luzie”, nie ostrzegając jakie to może mieć skutki uboczne i nie wypytując o stan zdrowia (zabieg Ellanse doktor zaproponował przy okazji usuwania śladów po makijażu permanentnym brwi).
    Pozdrawiam

  • Anonim

    Anonim

    8 wrz 2018

    Piszesz nie tylko o zgrubieniach, ale też o tkliwości tych miejsc a tego chyba nie powinno być. To znaczy, że coś się tam dzieje, być może jakiś stan zapalny.
    Zachowanie lekarza jest nieprawdopodobne, jak może on powiedzieć, że przynajmniej nie ma już zmarszczek tam gdzie były? To znaczy, że jak powstały zmarszczki obok to jest super, grunt, że nie ma tych starych? No, wierzyć się nie chce.
    Zdecydowanie domagaj się poważnego podejścia do Twojego problemu

  • dr n. med. Diana Kupczyńska

    · 7 wrz 2018

    Dzień dobry,
    niestety nie posiadamy preparatu rozpuszczającego Ellanse. Moim zdaniem należy zgłosić się do doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, może istnieją możliwości korekty newralgicznego obszaru lub poprawy jakości skóry, np. laserem co2, jednak bez zbadania Pani nie mogę wyrazić wiążącej opinii.
    Z pozdrowieniami,
    lek. Diana Kupczyńska
    lekarz medycyny estetyczne, flebolog
    Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

    Oddział we Wrocławiu
    *************
    tel. ***********
    mail: *********

    Oddział w Warszawie
    ************
    tel. *************
    mail: *************

  • Anonim
    Tunia
    5 sty 2018

    Dziękuję za odpowiedź. Na wizycie kontrolnej, informując o problemie, usłyszałam żartobliwie że przynajmniej nie mam już zmarszczek tam gdzie były.

  • Anonim
    Tunia
    5 sty 2018

    Dziękuję za pomoc!:)

  • Dr Ewa Rybicka

    · 5 sty 2018

    Proponuję, jezeli lekarz wykonujący zabieg nie radzi sobie z problemem, zgłosić sie do firmy Aestetic Concept, dystrybutora Ellanse. Zostanie Pani przekierowana do lekarza, szkoleńiowca, ktory wdroży leczenie.
    Ewa Rybicka

  • Dr n. med. Marcin Sierociński

    · 2 sty 2018

    W pierwszym rzędzie proszę skorzystać z opcji wizyty kontrolnej u lekarza wykonującego u Pani zabieg.
    Jeżeli nie jest to możliwe /lub z jakiś powodów dla Pani niezręczne skorzystać z opcji osobistej wizyty u chirurga plastyka lub dermatologa działającego w Pani okolicy zamieszkania.
    Obawiam się że wysyłanie zdjęć i poszukiwanie pomocy na "odległość" nie rozwiąże Pani problemu . choć z racji tego że preparat jest wchłanialny to problem powinien być coraz mniejszy....

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama