Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Znamię - uprzejmie proszę o komentarz!

Anonim
Dorota233424
Wrocław · Utworzono: 13 sie 2014 · Ostatnia odpowiedź 19 gru 2019

Witam W czwartek byłam u dermatologa ponieważ jedno ze znamion urosło po urlopie we wrzesniu 2013 r. urosło i ma ok 5lub 6mm, kształt owalny i jest bardzo ciemne-prawie czarne, od stycznia w zasadzie nie zmieniło sie wcale moze urosło o 1 mm. Dermatolog kazał mi to szybko usunąć,na skierowaniu do chirurga napisał (po łacinie napisał - naveus pigm. melanocyticus atypical) rozpoznanie D.22 Moja obecność na tym forum wynika z tego, że troche mnie wystraszył i zamians sie dopytać wyszłam z gabinetu a dopiero poźniej zaczełam sie nad tym zastanawiać... moja rozterka jest tym większa ponieważ 25 sierpnia lece na długo wyczekiwany urlop, a strasznie sie martwie, tym że zostanie to usunięte dopiero w połowie września. Bardzo proszę o jakikolwiek komenatrz w mojej sprawie za co z góry bardzo dziękuje!

7 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    anett857805
    19 gru 2019
    Najlepszy komentarz

    Witam. To ja tez zapytam o podobne znamię. U syna 17 lat dermatolog na skierowaniu do usunięcia napisała zmiana barwnikowa dysplastyczna. Dziś usunęliśmy a ja odchodzę od zmysłów, bardzo się boję bo znamię jest bardzo czarne ale symetryczne.

  • Anonim
    bozena828313
    27 sie 2019

    Witam,
    Ale się cieszę, że Pani odpowiedziała na moje pytanie ! To świetnie, że okazało się to niegroźną sprawą :)
    Ja mam jutro pierwszą wizytę u onkologa na videodermatoskopię. Bardzo się boję, bo mam co najmniej trzy, podejrzane dla mnie zmiany i grzechy nadmiernego opalania się w młodości na sumieniu...
    Oby też skończyło się na ich usunięciu. Proszę trzymać za mnie kciuki !
    Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam i zdrówka życzę, Pani Doroto :)

  • Anonim
    Dorota233424
    27 sie 2019

    Witam, Pani Bożeno nnoooo trosZku mnie nastraszył ta zmiana ale na szczęście okazało sie ze to zmiana łagodna - czerniak młodzieńczy. U dzieci sie to obserwuje ale jak pojawa sie nagle u dorosłych to budzi niepokój i trzeba szybko usunąć. Od tego czasu mam juz usunięte 3 kolejne znamiona ktore zrobiły sie brzydkie no cóż taka moja uroda. Regularne wizyty u dermatologa i obserwacja to podatawa! A jak u Pani? Była Pani juz u dermatologa?

  • Anonim
    bozena828313
    27 sie 2019

    Doroto, natrafiłam na Twoje zapytanie sprzed lat w sprawie znamienia, które Cię wtedy niepokoiło, ponieważ mam podobne.
    Mogłabym zapytać jak skończyła się ta historia ? Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko ok :) Będę wdzięczna za każde info...

  • Anonim
    LisekM
    29 sie 2014

    Wydaje się, że znamię ma kształt regularny. Mam mnóstwo pieprzyków i znamion i co jakiś czas pojawiają mi się nowe :( Mam taką skórę... Staram się nie eksponować na słońce i używam wysokich filtrów bo boję się raka skóry. Jak chcę sprawdzić czy znamię jest groźne, czy nie nie czekam pół roku na lekarza, tylko idę do takiego centrum dermatologicznego Wellderm i tam zapisuję się na badanie dermatoskopowe. Poszukaj czegoś takiego i pójdź zamiast się martwić :)

  • Anonim
    Dorota233424
    13 sie 2014

    hmm właśnie tak zrobiłam w dniu wczorajszym i wstepna opinia to znamię spitz.. teraz 2 tygodnie oczekuje na wynik... mam nadzieje, że to znamie to nic strasznego bo znalazłam na ten temat różne informacje.

    Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie moim postem...

  • Anonim
    cookie
    13 sie 2014

    Witaj,
    a czy nie możesz wcześniej tego usunąć np prywatnie i oddać do badania hist-pat? Znamię, które masz to melancytowe, atypowe, nie jestem lekarzem, ale zrobiłabym to przed urlopem tak dla pewności.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama