Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Ślad po elektrokoagulacji co robić?

Anonim
Paulina469332
Bydgoszcz · Utworzono: 1 mar 2017 · Ostatnia odpowiedź 17 cze 2018

Witam! Dzisiaj miałam zabieg usunięcia pieprzyka (metoda elektrokoagulacji), usunięta część została wysłana na badania, jednak wydaje mi się że pieprzyk wcale nie zniknął. Nie dawno przeczytałam, że ślad trzeba usunąc laserowo. To prawda? Czy jednak 'czarna dziura' po pieprzyku się zrośnie i nie bedzię po nim śladu? Musze jakoś chronić te miejsca po zabiegu? (np. plastrami) Czy moge normalnie myc twarz żelami do twarzy? Liczę na odpowiedź. Pozdrawiam :)

3 komentarze

Reklama
  • Anonim
    Gabrysia714653
    17 cze 2018

    U mnie tak wygląda blizna po elektrokoagulacji naczynka na policzku, czy ona również się zablizni? Zabieg wykonany miesiąc temu

  • Anonim
    Mery472353
    6 mar 2017

    Czy było to płaskie znamię czy wypukłe ?

  • Dr n. med. Jarosław Zieliński

    · 3 mar 2017
    Najlepszy komentarz

    Witam,
    Jest to typowy ślad po zabiegu elektrokoagulacji. Zagłebienie jest pokryte strupkiem, który odpadnie. Pojawi się czerwona plamka. potem będzie różowa i kolorem to miejsce stopniowo będzie się upodabniało do otaczającej skóry. Może przez pewien czas być nawet jasniejsze niż skóra wokół. Zagłębienie również będzie się wyrównywało do poziomu skóry otaczającej. Radzę to miejsce pielęgnować smarując maściami natłuszczającymi np.: Cicaplast, Alantan Maść, Linomag lub inne. Myć można normalnie wodą z mydłem i osuszać przez dotyk bez tarcia. Raczej nie moczyć długotrwale w basenie. Nie opalać tego miejsca nawet do 6 m-cy od zabiegu. W ostareczności stosować filtry 50 lub100. Pozdrawiam

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama