Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Brązowa otoczka po wypaleniu pieprzyka laserem

Anonim
Katarzyna87
Wrocław · Utworzono: 21 kwi 2017 · Ostatnia odpowiedź 5 maj 2017

Witam wszystkich,

4 tygodnie temu poddałam się usunięciu pieprzyka z twarzy za pomocą lasera, pieprzyk ok 5-7 mm, wypukły, kolor średnio brązowy. Jestem świadoma, że pytania należy w pierwszej kolejności kierować do osoby, która zabieg wykonała i dokładnie tak stanie się za 2 tygodnie gdy będę miała konsultację. Nie mniej jednak zależy mi na opinii doświadczonych lekarzy i fachowców oraz osób, które takiemu zabiegowi się poddały.

Czy jest rzeczą normalną, że 4 tygodnie po usunięciu (strupka już nie ma) obrzeża (otoczka) po wypaleniu jest brązowa? Kolorem przypomina właśnie pieprzyk W środku jest lekkie wgłębienie, ale wiem, że z biegiem czasu powinno się ono wypłycać. Nie martwiłabym się gdyby otoczka miała odcień różowy lub czerwony jednak ten brąz nie daje mi spokoju bo zwyczajnie boję się, że to pozostałość po nie do końca usuniętym pieprzyku lub nowy, odrastający pieprzyk. Miejsce tej otoczki nie jest równe ze skórą, lekko wypukłe, ale minimalnie. Dodam, że u mnie nie było typowego odpadnięcia strupka. Ranę ze strupkiem często smarowałam tormentiolem i strupek nie odpadł tylko z dnia na dzień się zmniejszał.

Będę bardzo wdzięczna za opinie specjalistów i osób, które miały podobny problem.

1 komentarz

Reklama
  • Anonim
    Zuza191983
    Użytkownik wyróżniony
    5 maj 2017

    Hej Katarzyna87,
    nie wiem, dlaczego nie doczekałaś się odpowiedzi żadnego z lekarzy ani pacjentów, mogę się tylko domyślać...
    Czasami chyba lekarze boją się takiej konsultacji poprzez zdjęcie, żeby niczego nie zaniedbać. Dermatolog musi bowiem z bliska obejrzeć zmianę, zmienioną chorobowo skórę, bliznę, żeby wydać ostateczną opinię.
    Z Twojego wpisu wynika, że czekałaś na konsultację u swojego lekarza, więc byłoby super, gdybyś napisała, co się dalej działo z Twoją blizną? Czy ten proces gojenia i brązowa plamka był w porządku?
    Jak to wygląda teraz? Pozdrawiam!

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama