Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Opuchlizna tydzień po zabiegu lipofillingu na twarz

Anonim
carolinexxx
Bydgoszcz · Utworzono: 13 gru 2014 · Ostatnia odpowiedź 9 sty 2018

dzien dobry, prosze o rade, przeszlam zabieg lipofillingu na twarz i sadze, ze zostalo mi przeszepione za duzo tluszczu. 40 ml. chcialam tylko lekko powiekszyc objetosc policzkow i gornej wargi, ktora jest teraz bardzo odstajaca. A policzki grube. dobrze, minal dopiero tydzien, ale bardzo ubolewam nad decyzja poddania sie zabiegowi, poniewaz z tego, co czytam, wiele materialu ma sie wgoic. moja twarz od drugiego dnia po zabiegu jest juz caly czas taka sama, opuchlizna byla w pierwszym a siniakow zadnych. jestem mloda wiec to tez jest czynnikiem sprzyjajacym wgojeniu sie wiekszej ilosci tkanki. w zwiazku z tym zastanawiam sie czy lipoliza jest mozliwa po lipofillingu i jesli tak to po jakim czasie?

8 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    carolinexxx
    9 sty 2018
    Najlepszy komentarz

    WITAm ela54
    Od zabiegu minely 3 lata, wchlanianie zatrzymalo sie po 3 lub 4 miesiacu i po dzis dzien nic sie wiecej nie wchlonelo. Jest troche nie rowno, sa tluszczaki lub zrosty pod koscia policzkowa. Jeden policzek jest grubszy. Caly czas czegos probuje by to poprawic. Ale okej ?

  • Anonim
    Ela54
    29 wrz 2017

    Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zadzwoń do swojego lekarza lub pójdź do niego na wizytę kontrolną. Moim zdaniem nadmiar powinien się jeszcze wchłonąć i jest to normalne. Nie martw się na zapas. Moja mama miała wykonywany zabieg w zeszłym miesiącu w SCM estetic w Krakowie i już efekt jest super.

  • Ośrodek Chirurgii Plastycznej Dr. Macieja Kuczyńskiego

    Ośrodek Chirurgii Plastycznej Dr. Macieja Kuczyńskiego

    · 3 sty 2015

    Szanowna Pani,
    Po upływie około 5-6 tygodni od daty zabiegu zalecamy naszym pacjentom serię masaży - drenażu limfatycznego u dobrego masażysty.
    Masaże (6-8) powinny odbywać się w odstępach kilkudniowych i pozwolą one na prawidłowe obkurczenie skóry w miejscu pobrania oraz likwidację pooperacyjnych zgrubień w tkance podskórnej.
    Zatem proszę rozejrzeć się za dobrym masażystą i pamiętać też o tym, że przez 3 miesiące po zabiegu należy unikać promieni UV (opalania) miejsc, które były sine czyli w Pani przypadku twarzy i brzucha.
    Pozdrawiam
    Maciej Kuczyński

  • Anonim
    carolinexxx
    2 sty 2015

    Witam i dziekuje panie doktorze
    a jesli chodzi o miejsce pobrania tluszczu to do jjakiego czasu sie goi? czy to normalne, ze po prawie pieciu tygodniach brzuch jest wciaz lekko twardawy? odczuwam delikatne uklucia i cos jak pociagniecia?
    pozdrawiam

  • Ośrodek Chirurgii Plastycznej Dr. Macieja Kuczyńskiego

    Ośrodek Chirurgii Plastycznej Dr. Macieja Kuczyńskiego

    · 31 gru 2014

    Szanowna Pani,
    Zabieg lipofillingu jest zawsze traumatyzujący, gdyż wynika to z techniki jego przeprowadzenia.
    W odróżnieniu od wstrzykiwania kwasu hialuronowego, gdzie bardzo delikatnie umieszcza się depozyt preparatu płycej lub głębiej pod skórą, prawidłowo przeprowadzony przeszczep własnego tłuszczu wymaga bardzo wielu ruchów cienką, tępą kaniulą w różnych warstwach tkanki podskórnej.
    W przypadku starszych osób o pomarszczonej cienkiej skórze, wręcz skrobię skórę od spodu równocześnie wstrzykując minimalne dawki konglomeratów komórek tłuszczowych.
    Tajemnica sukcesu jest duża wprawa (doświadczenie) chirurga oraz bardzo mały kaliber kaniul uzywanych zarówno do pobierania jak tez do podawania tłuszczu; im grubsze kaniule tym wieksze ryzyko pozostawienia wyczuwalnych grudek.
    W mojej praktyce uprzedzam pacjentów, że będa mieli widoczne zasinienia i obrzęk. Zasinienia mijają po 10 dniach, obrzek utrzymuje sie do miesiąca.
    Pozdrawiam
    Maciej Kuczyński
    specjalista chirurgii plastycznej

  • Anonim
    carolinexxx
    16 gru 2014

    dziekuje Zuzko!
    opuchlizna zchodzi, mam nadzieje, ze tluszcz tez sie jeszcze wkrotce wchlonie, wciaz tego jeszcze za duzo. lekarz kazal mi rozmasowywac stwardnienia, tak robie lecz one sie utrzymuja :(
    12 dzien po zabiegu
    przyznaje, ze spanikowalam stad pytanie o lipolize, na przyszlosc w razie czego. oby nie bylo potrzeby. martwia mnie troche jeszcze te swardnienia, ale zobaczymy
    dziekuje i pozdrawiam

  • Anonim
    dokladna233296
    15 gru 2014

    Przecież napisała, że 40 ml.

  • Anonim
    Zuza191983
    Użytkownik wyróżniony
    13 gru 2014

    Hej Carolinexx, lekarz Cię nie poinformował, jak długo może się utrzymywać opuchlizna? Próbowałaś się z nim skontaktować?
    Myślę, że jeszcze za wcześnie, aby myśleć o lipolizie! Nie wiem, ile tłuszczu miałaś przeszczepione, ale z tego, co mnie wiadomo, przy większej ilości tłuszczu opuchlizna może utrzymywać się znacznie dłużej niż tydzień. Głowa do góry i dzwoń do lekarza! Zuzka

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.