Utwórz wątek

Brzydki strup po skleroterapi ...

Anett
· Utworzono: 29 mar 2016 · Zaktualizowano: 2 wrz 2018

Witam. Bardzo proszę o pomoc.4 tyg temu miałam zabieg skleroterapi. Po pięciu dniach miałam kontrole. Lekarz stwierdził że takie rzeczy się zdarzają czasami ( otwarta rana po zabiegu). Na dzień dzisiejszy noga wygląda tak jak niżej na zdjęciu.Strupek nie chce się odklejać czy to jest normalne. Jak długo może strupek się utrzymywać, czy mogę próbować go odklejać. Mój lekarz jest na urlopie do połowy kwietnia, a ja zwyczajnie się martwię. Czym mogę wspomóc gojenie się nogi. Pozdrawiam.

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

7 komentarzy

Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

 • Anett
  2 wrz 2018

  Moja blizna wygląda na dzień dzisiejszy niestety tak, i na pewno będę starała się ją zlikwidować .

  Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

 • Anett
  2 wrz 2018

  Ojej ! Ewo będziesz mała bliznę ! Jak najszybciej idź do lekarza chirurga naczyniowego nawet prywatnie. Ja miałam przepisany lek w płynie robiony na receptę , po nim rana w ciągu kilku dni zaczęła się goić. Miałam dokładnie tak samo . Gdy rana się zagoi kup sobie kolagen grafitowy na blizny jest drogi ok 150 zł 50 ml jego efekty są niesamowite, ja o nim się dowiedziałam za późno ale i tak mi bardzo pomógł (poczytaj o nim na necie) . Blizna wyglądałaby lepiej gdybym go wcześnie użyła . Na dzień dzisiejszy lekarz zaproponował mi laser żeby usunąć bliznę lub przeszczep - masakra !

  Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

 • Ewa740798
  2 wrz 2018

  A co jeśli moja rana nie chce się gonić? Boli i wygląda strasznie :/

  Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

 • Anett
  30 mar 2016

  Witam serdecznie.
  Kupiłam opatrunki hydrokoloidowe i przykleiłam już na strupka. Muszę poczekać aż wróci mój Doktor z urlopu w połowie kwietnia i na pewno pójdę na wizytę. Mam nadzieję że do tej pory opatrunki pomogą. Dziękuję za pomoc i odpowiedź.

  Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

 • Anett
  30 mar 2016

  Witam.
  Tabletki oraz opatrunek kupiony i już przyklejony na strupku. Bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

 • Dr n. med. Adam Zieliński

  · 30 mar 2016

  Szanowna Pani,
  Proszę nie próbować odrywać strupa samemu. Powinno to być jak najszybciej wykonane, ale przez lekarza doświadczonego w leczeniu ran. Takie strupy usuwa się mechanicznie w czasie niewielkiego zabiegu lub hydrolitycznie za pomocą specjalistycznych opatrunków lub żeli. Po usunięciu strupa należy zastosować odpowiednie opatrunki w zależności od stanu rany. W celu zagojenia jej jak najszybciej i z jak najmniejszym śladem, potrzebne jest skonsultowanie rany ze specjalistą i dobranie odpowiednich metod. Dobór środków leczniczych jest ściśle zależny od przebiegu gojenia.
  Łączę wyrazy szacunku,
  Adam Zieliński

  Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

 • Dr Iwona Radziejewska-Choma

  · 29 mar 2016
  Najlepszy komentarz

  Witam
  Jest to owrzodzenie powstałe po zabiegu. Proszę nie odrywać tego strupa, tylko zastosować opatrunki hydrokoloidowe, np. Granuflex Extrathin. Po przyklejeniu proszę go trzymać co najmniej 3-4 dni, aż strup zmięknie. Wtedy można go usunąć, ale powinien to zrobić lekarz. Tego typu opatrunki należy stosować do całkowitego wygojenia rany. Dodatkowo powinna być stosowana kompresja w postaci pończoch pozabiegowych w II klasie ucisku, co przyśpiesza gojenie oraz leki flebotropowe np. Cyclo-3- Fort. 2 x1 tabl.
  Pozdrawiam
  Iwona Radziejewska

  Czy na pewno chcesz usunąć to zdjęcie?

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!