Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Miesiąc po zabiegu laserem Fraxel mam suchą i łuszczącą się skórę

Anonim
Paula515570
· Utworzono: 6 cze 2017 · Ostatnia odpowiedź 7 kwi 2019

witam Miesiąc temu miałam wykonywany zabieg laserem Fraxel ( usuwanie przebarwień z twarzy). Trzy tyg wcześniej także zabieg IPL. Po zabiegach oczywiście przez kilka dni utrzymywał się obrzęk i zaczerwienienie. Stosowałam się do zaleceń wydanych przez lekarza odnośnie kremów, pielęgnacji, ochrony itp. Po kilku dniach od zabiegu efekt był zadowalający, skóra twarzy wyglądała bardzo dobrze. Natomiast teraz ( minął miesiąc) jest fatalnie ponieważ mam bardzo suchą i łuszczącą się skórę twarzy. Natłuszczam czym tylko się da stosuje odpowiednie kremy z filtrem oraz nawilżające i regenerujące plus serum z Wit C. Mam twarz w suchych okropny plamach. Co to takiego?

5 komentarzy

Reklama
  • Anonim

    Anonim

    7 kwi 2019

    Może Pani podać konkretne nazwy kremów?

  • Anonim
    Alice098765
    27 lip 2018

    Witam, czy skóra się zregenerowała? Mam podobny problem..
    Pozdrawiam

  • Anonim
    Paula515570
    15 cze 2017

    Dziękuję za odpowiedź. Moja twarz już jest w porządku. Skóra przestała się łuszczyc. Kiedy mogę zacząć stosować serum z Wit c 70 mg/ml ( raz dziennie)? Czy mogę stosować maść Skinoren? Dodam że jestem 2 mce po zabiegu Fraxel ( 3 tyg wcześniej IPL) przebarwienia na twarzy jednak dalej są widoczne, oczywiście w mniejszym stopniu.

  • Anonim
    Anita1212
    10 cze 2017

    Mam pytanko w lutym mialam fraxel a twarz. Od tamtego zdazenia minelo wiele miesiecy a moja twarz jest gorsza niz przed zabiegiem. Duzo wagrow na nosie i obok nosa. Czolo to chrosya na chroscie jak kadzka manna oraz kiedy nakladam krem na twarz wciaz widze siatke na twarzy po laderze te male wkucia i to juz ponad 3.5miesiacs po zabiegu. Jest bardzo zle gorzej nix bylo wczesniej. Co to jest i cze.u tak mam ?

  • dr Iwona Radziejewska-Choma

    · 8 cze 2017

    Witam
    Przede wszystkim proszę na razie odstawić serum z wit. C ( zwłaszcza jeżeli ma powyżej 10% stężenia) . Możliwe, że skóra jest jeszcze zbyt wrażliwa i dodatkowo Panią przesusza. Trzeba stosować kremy z Ceramiodami i wit. E oraz filtry SPF. Najlepiej byłoby wykonać zabieg z osoczem bogatopłytkowym, żeby szybko zregenerować skórę. Czy nie ma Pani problemów z tarczycą lub niedoborów żelaza lub wit. D3? Zawsze warto sprawdzić, jeżeli coś dzieje się ze skórą. warto tez włączyć wit. E doustnie w dawce co najmniej 400/dobę.
    pozdrawiam
    Iwona Radziejewska

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama