Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Wchłanianie kwasu hialuronowego usieciowanego

Anonim
Dorotka74
Kraków · Utworzono: 4 cze 2017 · Ostatnia odpowiedź 6 cze 2017

Dzień dobry, czy ktoś z Państwa w swojej praktyce spotkał się z przypadkiem, kiedy wypełniacz nie uległ calkowitemu rozkładowi u pacjenta? Spotkałam się z opinią, że substancja użyta do usieciowania może pozostać w organizmie. Chciałam zapytać, ile procent całego wypełniacza zajmuje taka substancja? Miałam podane ok. 1,5 ml kwasu 4 miesiące temu, jestem po kilku zabiegach FR. Wg mojej oceny wypełniacz zmniejszył się do ok 40%. Czy jest nadzieja, że jeszcze się zmniejszy, czy powinnam pogodzić się już z tym, że zawsze będę mieć takie zgrubienie. Pogarsza ono bardzo wygląd twarzy (bruzda nosowo-wargowa).

6 komentarzy

Reklama
  • Anonim

    Anonim

    6 cze 2017

    To jest nadzieja ,ze to jednak minie

  • Anonim
    Dorotka74
    6 cze 2017

    Lepiej, o jakieś 50%. Ale idzie to bardzo powoli.

  • Anonim

    Anonim

    6 cze 2017

    Czy Twoja twarz nadal wygląda nienaturalnie tak jak wcześniej czy jest poprawa?

  • Anonim
    Dorotka74
    5 cze 2017

    Dziękuję bardzo Państwu za odpowiedź. Wypełniacz to Amalian, wydaje się, że dość długo utrzymujący się.

  • dr Iwona Manikowska

    5 cze 2017

    Dzień dobry Pani Doroto,
    Ilość substancji sieciującej BDDE czy PEG jest znikoma i zawsze ulega rozkładowi, w każdej ulotce wypełniacza znajdzie Pani dokładną ilość czynnika sieciującego. wypełniacz powinien mieć także naturalną konsystencję, dobrą wytrzymałość
    mechaniczną, być biodegradowalny, nietoksyczny, nie wywoływać stanów
    zapalnych ani nie ulegać przemieszczeniom.Jaki preparat miała Pani podany?? To istotne dla odpowiedzi. Zabieg falami FR w mojej opinii nie jest optymalny do stosowania w przypadku powstawania zgrubień po iniekcji kwasu hialuronowego. Ideału jeszcze nie wymyślono, są jednak ultradźwięki, hialuronidaza, a co najważniejsze jest badanie USG, które pokazuje z jakim powikłaniem mamy do czynienia w konkretnym przypadku i jak je leczyć. Pozdrawiam, Iwona

  • Dr n. med. Marcin Sierociński

    · 4 cze 2017

    Sieciowanie produktu uzyskuje się różnymi sposobami. Zawsze jednak wchłanianie się produktów na bazie kwasu hialuronowego jest całkowite. Jeżeli zgrubienie które powstało pozostanie lub będzie się po tym czasie powiększało to proszę zwócic się do chirurga plastyka lub chirurga ogólnego celem diagnostyki ,ew, usunięcia zmiany.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama