Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Powiklania po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego u kosmetyczki

Anonim
Valerine235
Wrocław · Utworzono: 29 mar 2014 · Ostatnia odpowiedź 14 maj 2018

Witam. 5 dni temu poddalam sie wstrzyknieciu kwasu hialuronowego w pewnym szkoleniu jako modelka pod okiem kosmetyczki. Zapewniala mnie ze jak sie cos stanie pomoze niestety pozniej nie pomogla. Od pierwszego dnia mialam opuchlizne, goraczke, okropne samopoczucie, zawroty, mdlosci, bole brzucha, bole stawowe tak straszne ze nie dalo sie spac... opuchlizna juz prawie zeszla, siniak zostal, zrobila sie opryszczka , zaczerwienienia troszke na skorze, ale to najmniejsyz problem, mam wciaz goraczke wieczorami mnie trzepie, ciagle lykam ibuprom, ale to dzial na chwile, czuje sie okropnie wciaz i caly czas mam bole stawowe. Boje sie ze , moze mi sie jeszcze cos gorszego stac ..Prosze o pomoc gdy tak dlugo jes goraczka czy mozna umrzec ? od podania 1,2 ml kwau w usta, bruzdy, pod oczy , brwi oraz czolo..

21 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Madzia701656
    14 maj 2018

    Czy mozesz rozszerzyc ta informacje o nowej technologi kwasow. Jakoe informacje Pani posiada. Jaka rade dostal Pani od tego lekarza ktorego wypowoedz zostala skasowana? Dziekuje

  • Anonim
    Ewa507302
    18 kwi 2018

    Nie polecam i przestrzegam, choć pewnie i to zostanie skasowane.

  • Anonim
    Ewa507302
    17 kwi 2018

    Moje wypowiedzi z prośbą o pomoc i odpowiedzi lekarza, który udzielił dobrej rady zostały skasowane, nie rozumiem tylko dlaczego . Pozostał tylko opis MRI. Opisywałam, że nie przyjęto mnie do szpitala, mimo że miałam skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

  • Anonim
    Ewa507302
    17 kwi 2018

    Nikomu nie polecam kwasów wyprodukowanych w nowej technologii, skoro w starej sprawdzone są najbardziej dokładnie.

  • Anonim
    omega123
    Użytkownik wyróżniony
    15 kwi 2018

    Osttzykniecie kwasem moze dawac silne reakcje ze strony ukladu immunologicznego...

  • Anonim
    kaskak
    15 kwi 2018
    Najlepszy komentarz

    Może być to spowodowane słabym jakościowo kwasem. Ja powiększałam sobie Auralya firmy Bioformula i jestem zadowolona.
    Nie szukaj opinii i pomocy w internecie ,tylko szybko umów się na wizytę do lekarza

  • Anonim
    pacjent224943
    20 cze 2014

    I bardzo dobrze, ja uważam że kosmetyczki i kosmetolodzy są bardziej przeszkoleni z upiększania niż lekarze....ja miałam powiększanie ust robione przez kosmetologa preparatem niemieckiej firmy Amalian, opuchlizna była minimalna,ale nie od razu po zabiegu to podobno przez nową technologie zastosowaną w preparacie,może czasem warto zainteresować się co mamy wstrzykiwane!

  • Anonim
    Dinam
    20 cze 2014

    Stanowisko Polskiego Towarzystwa Kosmetologii Estetycznej
    ws. możliwości wykonywania zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej przez kosmetologów

    Kosmetolog wykonujący zabieg kosmetologii estetycznej wykonuje go wyłącznie w celach estetycznych, w celu upiększania, wypłycania zmarszczek, ujędrniania skóry, czy usuwaniu zrogowaciałego naskórka. W żadnym wypadku zabiegi tego rodzaju nie są świadczeniami zdrowotnymi, a ich wykonywanie nie jest zakazane. Definicja świadczenia zdrowotnego jest jednoznaczna i dotyczy wyłącznie szeroko rozumianego leczenia. Zgodnie z Art. 2, ust. 1., pkt. 10 ustawy z 15.04.2011 o działalności leczniczej: „świadczenie zdrowotne – działania służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawie zdrowia oraz inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia lub przepisów odrębnych regulujących zasady ich wykonywania”.

    Lekarze w mediach zwracają uwagę, że podczas zabiegów przerywana jest ciągłość skóry i z tego powodu tylko lekarz może wykonywać zabieg. Zwracają też uwagę na grożące zabiegom powikłania. Żaden akt polskiego prawa nie wskazuje jakoby przerywanie ciągłości skóry było tylko domeną lekarza. Podobne uszkodzenia naskórka czy przerywanie ciągłości skóry mają też miejsce w studiach tatuażu, gabinetach podologicznych, czy podczas mikropigmentacji. We wszystkich tych miejscach może również dojść do bardzo zbliżonych powikłań, wynikających z nakłucia, podania substancji śródskórnie czy też krwawienia.

    Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 27.04.2010 ws. klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania wskazuje wprost, że kosmetolog jest „specjalistą ochrony zdrowia gdzie indziej niesklasyfikowanym”. Nie powinno więc budzić wątpliwości, że osoba, która ukończyła wyższe studia na kierunku kosmetologia i została przeszkolona w zakresie kosmetologii estetycznej zasługuje na zaufanie. Zwłaszcza jeżeli pracuje on po uprzednim przeszkoleniu, z produktami przeznaczonymi do danej kategorii zabiegowej, takimi jak wyroby medyczne (klasa inna niż III) czy kosmetyki – stosowane do innych zabiegów upiększających. Odrębną kategorią jest toksyna botulinowa – która jest wyrobem leczniczym pozyskiwanym na receptę. Zabiegi z zakresu usuwania zmarszczek przy użyciu „botuliny” powinny być wykonywane przy ścisłej współpracy z lekarzem odpowiednio przeszkolonym do jej zastosowania.

    Polskie Towarzystwo Kosmetologii Estetycznej


    ********************

  • Anonim
    Dinam
    20 cze 2014

    dokladnie niestety tak jest gdyz lekarze bronia swojej kasy bo jakby nie bylo takie zabiegi sa bardzo oplacalne
    tak wiec drodzy lekarze zachecam do przeczytania
    Stanowiska Polskiego Towarzystwa Kosmetologii Estetycznej
    ws. możliwości wykonywania zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej przez kosmetologów

    nie mowie nic o botoksie gdyz w Polsce jest on zarejestrowany jako lek i kosmetolodzy nie powinni sie nim zajmowac ale jesli chodzi o inne zabiegi z uzyciem kwasu hialuronowego

    Pozdrawiam i zachecam do lektury;)

  • Anonim
    sylwia221228
    26 maj 2014

    Ccc za bzdury nie ma specjalizacji lekarskiej medycyna estetyczna nie wprowadzajcie ludzi w błąd!!!!! Lekarz który wykonuje owe zabiegi musi rozszerzyć działalność o usługi fryzjerstwo i kosmetyka i jeszcze jedno od tych zabiegów odprowadza wat wiec nie jest to zabieg lekarski a jedynie kosmetyczny ale o co chodzi o kase oczywiście

  • Anonim
    pacjent219784
    4 maj 2014

    Zgłoś ten fakt na policję, ponieważ kosmetyczka ani pielęgniarka nie mogą podawać kwasu hialuronowego to potencjalne przestępstwo, przeczytaj opinię konsultanta krajowego z 2013 r. w tej sprawie. Sądzę, ze możesz żądać odszkodowania.
    "Opinia Konsultanta Krajowego w dz. pielęgniarstwa w sprawie uprawnień pielęgniarki do wykonywania zabiegów z medycyny i dermatologii estetycznej, w tym iniekcji podskórnej z kwasu hialuronowego – wypełniaczy zmarszczek i bruzd"
    ***********************

  • Anonim
    Valerine235
    15 kwi 2014

    Witam . Czuje sie juz lepiej na szczescie, ale pod moimi oczami zrobily sie jakby dolki i takie sine , czy da sie cos z tym zrobic ?? wczesniej mialam pod jednym okie strasznego krwiaka , ktory wydawalo mi sie ze zszedl, ale to co zobaczylam dzis , bo przez 2 dni myslalam, ze to po nieprzespanych nocach bo nie spalam . Moje dolki wygladaja fatalnie takie wglebienia no jakbym 3 tygodnie chyba nie spala i te sine cos co nie potrafie okreslic co sie tam robi..Blagam o pomoc czy z tym da sie cos zrobic ?? nie chce by to juz tak zostalo..

  • dr n. med. Barbara Rygoł

    · 5 kwi 2014

    Witam,

    Udzielanie Pani porad przez internet jest trudne w takiej sytuacji jeśli objawy nadal występują, mogę Pani podpowiedzieć, że w takiej sytuacji trzema zrobić ogólne badania internistyczne takie jak morfologia, CRP i udać się do lekarza. Objawy Pani, sugerują jakąś chorobę zapalną, której nie da się leczyć ani diagnozować przez internet. Proszę porozmawiać z lekarzem ogólnym nie sądzę aby te objawy były powodowane podaniem kwasu hialuronowego jeśli nie ma miejscowego odczynu.
    Pozdrawiam,
    Dr Barbara Rygoł

  • Anonim
    Valerine235
    4 kwi 2014

    Witam. Heviran juz skonczylam, objawy nie sutapily, dostalam antybiotyk, ale objway wciaz nie mijaja :/ przy braniu heviranu bole kostno stawowe mijaly, ale po skonczeniu znow wrocily i ta okropna slabosc .. oraz zle samopoczucie sa wciaz dalej. Jestem pod kontrola jednego lekarza , ktory twierdzi, ze nic zlego dalej sie nie stanie , ze bedzie juz tylko lepije,ale ja nie widze poprayw i caly czas sie martwie..

  • dr n. med. Barbara Rygoł

    · 31 mar 2014

    Witam,

    Czy będą inne, gorsze powikłania - na to pytanie w obecnej sytuacji nikt Pani nie odpowie, mogą być albo nie. Proszę być pod kontrolą lekarską, dokończyć stosowanie Heviranu i zobaczy Pani czy wszystkie objawy ustąpiły. W razie gorączki będzie potrzebny na pewno antybiotyk.
    Pozdrawiam,
    Barbara Rygoł

  • Anonim
    Valerine235
    30 mar 2014

    podany byl kwas innovera . LAcznie 1,2 ml bo w usta i bruzdy 0,6 oraz w czolo, liwa zmarszczke i pod oczy chyba 0.6. Nie czuje juz sie az tak bardzo ze ale dobrze rowniez sie nie czuje., najgorsze ze powrocily bole stawowe i mam wrazenie jakby bolaly mnie zeby ale nie jestem pewna czy to zeby czy kosci czy to od kwasu tak pulsuje i boli i tak sie wydaje :/

  • Dr n. med. Magdalena Adamiak Kardas

    · 30 mar 2014

    Szanowna Pani
    Przede wszystkim kosmetyczka nie posiada uprawnień aby podać cokolwiek w postaci iniekcji pacjentowi. Ponadto musi Pani wiedzieć co miała Pani podane czy był to wyrób medyczny?
    Proszę koniecznie udać się do lekarza objawy mogą wynikać zarówno z infekcji ogólnoustrojowej jak i braku aseptyki w czasie zabiegu i zakażenia biofilmu. W razie kłopotu służę pomocą

  • Anonim
    Valerine235
    30 mar 2014

    Witam . Bylam juz u lekarza . Dostalam Heviran na opryszczke i pani doctor powiedziala, ze powinno byc coraz lepiej . Jeden dzien nie bolaly mnie stawy juz czyli wczoraj i wiekszosci objawow nie bylo, ale dzis znow poworcily okropne bole stawow i troche miesni.. Wczoraj czulam sie troche lepiej ;/ Jezeli minelo juz 6 dni, a jeszcze zyje to chyba gorszych powikan juz nie powinno byc prawda ?

  • dr n. med. Barbara Rygoł

    · 30 mar 2014

    Witam Panią,


    Proszę udać się do lekarza, który musi Panią dokładnie zbadać i zobaczyć miejsca podania kwasu hialuronowego oraz ocenić czy podany materiał może być źródłem zakażenia. Opisywane przez Panią objawy mogą również wynikać z innej choroby.
    Na drugi raz proszę poczytać więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej -wypełniaczy, zwłaszcza kto może takie zabiegi wykonywać. Pozdrawiam,
    Barbara Rygoł
    ***********

  • Dr Ewa Rybicka

    · 29 mar 2014

    Wizyta u lekarza jest konieczna zwłaszcza,ze raczej mało prawdopodobne są opisane przez Pania powikłania po podaniu 1,2 ml kwasu hialuronowego - no chyba, że nie zachowano zadnej aseptyki.
    Przy okazji apeluję do pacjentów, aby przed poddaniem sie zabiegowi podania wypełniacza czy botoksu przez kosmetyczke , zastanowili się wielokrotnie!!!
    Nie uzyskacie profesjonalnej pomocy w przypadku powikłań!!!
    Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej moga wykonywać tylko lekarze z odpowiednim przygotowaniem i doświadczeniem.
    Ewa Rybicka

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama