Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Obrzęk 5 lat po podaniu kwasu hialuronowego

Anonim
Doti298113
· Utworzono: 8 mar 2016 · Ostatnia odpowiedź 11 mar 2020

Witam, 5 lat temu mialam podany kwas hialuronowy celem uwypuklenia brody i w bruzdy nosowo wargowe.2 miesiace pozniej pojawil mi sie obrzek w miejscu podania przy nosie.obrzek pojawil sie tylko po jednej stronie,po tej stronie doktor dostrztknal mi perlane zeby wyrownac( w reszte mialam podany juvederm).poniewaz opuchniecie spowodowalo porazenie nerwu i opadniecie kocika ust,wyladowalam u neurologa ktory stwierdzil ze to przeciag zawinil i zrobil mi serie zastrzykow za uchem. Pomoglo,opuchlizna sie zmiejszyla,nerw odzyskal sprawnosc ale....nie do konca.w dalszym ciagu mam wyraznie wyczuwalne zgrubienie w tym miejscu ktore,mam wrazenie,uwypukla sie, kiedy mam cala twarz bardziej opuchnieta.Nie bylo to tak bardzo widoczne, poki nie schudlam.Teraz po jednej stronie policzek uklada sie inaczej, czy jest jakakolwiek szansza,zeby cos z tym zrobic?

13 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Karo865293
    11 mar 2020

    Dziewczyny, i jak dzisiaj wyglądacie po upływie prawie 2 lat?

  • Anonim
    yna
    28 lip 2018

    Aga, jak sprawa się skończyła. Znalazłać pomoc? Mam podobny problem - dwa banany pod oczami po dwóch latach od Juvederm Hydrate

  • Anonim
    yna
    28 lip 2018

    Kala, jak sprawa się skończyła. Mam podobny problem - dwa banany pod oczami po dwóch latach od Juvederm Hydrate

  • Anonim
    yna
    28 lip 2018

    Doti, jak sprawa się skończyła. Mam podobny problem - dwa banany pod oczami po dwóch latach od Juvederm Hydrate

  • Anonim
    Doti298113
    6 sty 2018

    Wykonalam usg skory wraz z tkanka podskorna i niestety w dalszym ciagu brak pomyslow.Zjezdzilam Polske konsultujac sie z wybitnymi specjalistami chirurgii plastycznej.Jedyna opcja to wyciecie otorbionego kwasu co wiaze sie z widoczna blizna i nie do konca przewidywalnym efektem.Wraz z wirkiem i utrata sprezystosci skory oraz zanikiem tluszczyku pod skora defekt staje sie coraz bardziej widoczny.Jesli ktos ma sugestie jak to rozeiazac bede wdzieczna za porady.pozdrawiam

  • Anonim
    Aga633931
    5 sty 2018

    Mel, ja też planuję jakąś diagnostykę, może usg skóry i tkanki podskórnej. Daj znać proszę czy wykonałaś rezonans i jak sprawa wygląda u Ciebie.

  • Anonim
    Aga633931
    5 sty 2018

    Witajcie
    Mam podobnie. Jakieś 2 lata po podaniu kwasu w dolinie łez pojawiło się zgrubienie i widać niesymetrię. Próba rozpuszczenia kwasu nie podziałała.

  • Anonim
    Mel
    28 gru 2017

    Witam. Mam ten sam problem. Za chwilę minie 3 lata od wypełnienia doliny łez i to coś widać pod skórą, nierówne zgrubienia w zależności od padania światła. Po telefonie do lekarz powiedziała mi ze to restylane. Około 2/3 tygodni temu likwidowałam kurze łapki botokxem i zaczęła znowu pobolewać ta gorsza lewa strona twarzy. Nie mogłam wcześniej nic z tym zrobić gdyż zaszłam w ciąże i dosyć długo karmiłam dziecko. Radiofale na krótko po zabiegu nie pomogły. Jestem załamana i boję się co dalej będzie i gdzie szukać pomocy . Co tak naprawdę siedzi pod tymi oczami ? Zamierzam zrobić rezonans głowy gdyż wątpię iż ktoś w mojej mieścinie wykonuje Usg twarzy.

  • Anonim
    Kala610242
    21 lis 2017

    Kara

  • Anonim
    Kala610242
    21 lis 2017

    Witam ...mam podobne problemy p.o. 3 latach od podania kwasu w doline lez ....teoretycznie kwasu nie powinno juz byc ...a ja widze zgrubienie 2 cm ponizej oka ....w oswietleniu sztucznym wyglada bardzo niekorzystnie I tylko z jednej strony....

  • Dr Ewa Rybicka

    · 13 mar 2016

    Z opisu, ktory Pani zamieściła mozna wysnuć wniosek , ze asymetria moze być spowodowana dwoma przyczynami. Pierwsza jest związana z podaniem kwasu ( być moze otorbione zmiana?)- należy wykonać badanie usg skory i tk podskornej, druga być moze jest pozostałością zapalenia nerwu.
    Zatem zanim sie Pani podda jakimkolwiek zabiegom prosze wykonać dobre badanie usg.
    Pozdrawiam
    Ewa Rybicka

  • Anonim
    Doti298113
    9 mar 2016
    Najlepszy komentarz

    Dziekuje za odpowiedz.Lekarz ktory mnie igladal stwierdzil ze to chyba sie otorbilo.Wolalabym uniknac podawania hialuronidazy .Czy jest mozliwe wykonanie jakiegos badania ktore jednoznacznie okresli co to jest i jak sie tego pozbyc?Chcialabym rownoez ponownie wypelnic brode i policzki jednak nie jestem pewna czy moj organizm nue zareaguje zle na kwas.Moge zrobic jakies badania krwi ktore jednoznacznie okresla ze moge bezpiecznie korzystac z kwasu hialuronowego?Dodam ze choruje na niediczynnosc tarczycy i mysle ze to moze byc nie bez znaczenia.Kilka miesiecy temu poddalam sie zabiegowi bullhorn lip lift i ,niestety, rozpuszczalne szwy nie chcialy sie rozpuscic,organizm je odrzucil.

  • lek. med. Robert Jan Chmielewski

    · 9 mar 2016

    To dość długi okres od zabiegu. Mimo dość dokładnego opisu nie da się bez obejrzenia/zbadania zaproponować konkretny zabieg. Jeżeli rzeczywiście jest pozostałość kwasu to można rozważać podanie hialuronidazy lub zabieg z użyciem np. Pelleve. Ale to wymaga diagnozy.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama