Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Kwas hialuronowy na kurze łapki

Anonim
mija377468
Wrocław · Utworzono: 25 lip 2019 · Ostatnia odpowiedź 8 sie 2019

Dzień dobry, Mam pytanie dotyczące kwasów hialuronowych. Chciałabym wypełnić kurze łapki kwasem hialuronowym. W moim przypadku botoks odpada, po niciach nie ma efektu, korekta chirurgiczna dopiero w przyszłości. Miałam już robione takie zabiegi na kurze łapki kwasem hialuronowym juvederm ultra 2 i belotero soft, ale może są jakieś dłużej utrzymujące się w tej okolicy kwasy.

Zdaję sobie sprawę, że w tej okolicy kwas hialuronowy nie pozostanie pewnie zbyt długo, bo ta partia twarzy jest ciągle w ruchu. Jednak chciałabym widzieć, który z tych kwasów hialuronowych ma szansę utrzymać się na kurzych łapkach najdłużej? Teosyal PureSense Global Action, Teosyal Touch Up ,Teosyal RHA 1, Teosyal RHA 2, Filorga Art Filler Universal, Filorga Art Filler Fine Lines, Belotero soft, Belotero balance, Princess filler, Restylane Defyne, Restylane Lyft, Stylage S, Stylage M, Juvederm Volbella?

23 komentarze

Reklama
  • Anonim
    mija377468
    8 sie 2019

    Małgorzata, to jeszcze nic takiego. Przeczytaj wszystkie komentarze i co najważniejsze wszystkie odpowiedzi pod komentarzami w tym wątku https://www.estheticon.pl/dyskusje/toksyna-botulinowa Dlatego nigdy tego nie wstrzyknę.

  • Anonim
    Marta_2809
    7 sie 2019

    Jeden z lekarzy doradzajacych na estheticon polecil mi botoks i niestety mialo to oplakane skutki. Mocno zaznaczona dolina łez poglebila sie jeszcze bardziej i dodatkowo zaczely przeswitywac wszystkie naczynka krwionosne. Minęło 1,5roku, a okolica oka nigdy nie powróciła do stanu sprzed zabiegu. Dodam, że po konsultacji u innego lekarza dowiedzialam sie, ze osoby z cienką skórą pod oczami i defektem doliny łez nie powinny poddawać się zabiegowi botoksu ponieważ pogłębia on ww. problemy. Szkoda, że tak wiele lekarzy nie zdaje sobie z tego sprawy.

  • BONA DEA

    · 29 lip 2019

    Dzień dobry,

    Zlikwidowanie zmarszczki, która głównie powstaje na skutek pracy mięśni- zmarszczka dynamiczna- polega na zastosowaniu toksyny botulinowej. Kwas hialuronowy poprawi jedynie kondycję skóry. Dlaczego w Pani przypadku toksyna botulinowa odpada? Podała Pani wiele nazw kwasów, Dobór zależy od kondycji tkanek miękkich i grubości pokrycia tkankowego. Ja w okolicy oka pracuje przy dobrym pokryciu tkankowym na Restylane Refyne lub Stylage M, a przy małym pokryciu tkankowym na Restylane Vital Light. Oczywiście w okolicy oka technika podania jest bardzo ważna, więc proszę wybrać doświadczonego lekarza.

    Z poważaniem
    lek.med.Małgorzata Ornatowska

  • dr Bartłomiej Zoń

    · 27 lip 2019

    Dzień dobry.
    Proszę spróbować zabiegów z osoczem bogatopłytkowym.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Dr Bartłomiej Zoń

  • YONELLE Beauty Institute

    · 27 lip 2019
    Najlepszy komentarz

    Te technologie tak nie działają, więc raczej nie. Mówiąc o zabiegach dla Pani trzeba odróżnić kurze łapki i kwestię głębokiego oczodołu. Pierwszy problem to tak jak mówiłam kwestia poprawy jakości skóry, jeżeli chodzi i oczodoły to w grę wchodzi wypełnienie kwasem hialuronowy, , ale też tłuszczem, albo np nici PLA stymulujące z linii APTOS. Pozdrawiam
    Monika Kuźmińska

  • lek. med. Jacek Ściborowicz

    · 27 lip 2019

    Witam
    Te zabiegi nie wpływają na tkankę tluszczową
    Ich zadaniem jest remodeling skóry czyli jej przebudowa , " zagęszczenie" zwiekszenie ilosci kolagenu

  • Anonim

    Anonim

    26 lip 2019

    To wchłanianie się kwasu to nie to samo co jego utrzymywanie się w tkance ciała? to mnie zaskoczyłaś. Jasne, że na kurze łapki nie robiłam żadnych kwasów, bo na "kurze" robi się botoks

  • Anonim
    mija377468
    26 lip 2019

    Owszem wiem, co to są kurze łapki i je mam, pisałam że mam również z boku oka, a nie tylko dolinę łez, więc nikogo nie wprowadziłam w błąd :). Zmarszczki widać w lustrze bardzo wyraźnie, a aparat w telefonie mam marny, nie widać nic, tak jakby była jakaś autokorekta, nie widać nawet przebarwień, które są widoczne gołym okiem i to nie tylko z bliska. "Zresztą tu nie raz przejechaliśmy się na dramatycznych postach a jak kobieta zamieściła zdjęcie to niczego z tych dramatów nie było" ja to odebrałam jako insynuację, może nie zrobiłaś tego specjalnie, ale tak wyszło. I wyobraź sobie, że niektórzy lekarze stosują kwas hialuronowy na kurze łapki, robiłam te zabiegi u lekarzy, a nie u kosmetyczek, czy kosmetologów. A pretensji nie mam, napisałam tylko, że nie rozumiem, po co komentujesz skoro nie znasz konkretnej odpowiedzi. Przydatna byłaby opinia osoby, która miała taki zabieg wykonywany, albo lekarza który taki zabieg wykonywał różnymi kwasami i wie, które utrzymują się dłużej, a które krócej, a po Twoich wypowiedziach wnioskuję, że raczej nie miałaś wstrzykiwanego usieciowanego kwasu hialuronowego w kurze łapki i nie możesz się podzielić osobistym doświadczeniem w tej kwestii. I nie mam tu na myśli wchłaniania się kwasu, tylko to, który utrzyma się na ruchomej części twarzy najdłużej i nie przemieści gdzieś indziej. Teoretycznie wydaje mi się, że może Teosyal RHA i między innymi ten kwas wymieniłam, ale chciałam poznać opinię kogoś, kto wie to z doświadczenia, czyli takie zabiegi wykonuje lub miał taki zabieg wykonywany którymś z tych kwasów.

  • Anonim

    Anonim

    26 lip 2019

    Nie dość, że wszystkich wprowadziłaś w błąd, że nawet nie wiedziałaś co to są kurze łapki to jeszcze masz jakieś wydumane pretensje. Niczego Ci nie insynuowałam, ale skoro sama twierdzisz, że nie widać na zdjęciu żadnych zmarszczek to wierzę Ci, że ich nie masz.
    Na twoje pytanie odpowiedziałam tak jak i lekarze, że na kurze łapki nie stosuje się kwasu hialuronowego. Wchłanianie się kwasu jest sprawą indywidualną więc skoro na tak "ruchomej części twarzy" chcesz mieć kas to wypróbuj wszystkie

  • Anonim
    mija377468
    26 lip 2019

    Nie insynuuj mi, że wymyślam coś, czego nie ma. Zmarszczki z boku oczu niestety posiadam. Jeśli nie znasz konkretnej odpowiedzi na zadane pytanie- jaki kwas hialuronowy ma szansę najdłużej utrzymać się na ruchomej części twarzy, jaką są kurze łapki, to po co odpisujesz, nie rozumiem sensu.

  • Anonim

    Anonim

    26 lip 2019

    To trzeba tak oświetlić twarz żeby zmarszczki były widoczne.Czyli w oczodole masz niedobór tłuszczu, ale bez zdjęcia to rzeczywiście nie wiadomo o co chodzi. Zresztą tu nie raz przejechaliśmy się na dramatycznych postach a jak kobieta zamieściła zdjęcie to niczego z tych dramatów nie było

  • Anonim
    mija377468
    26 lip 2019

    Próbowałam zrobić zdjęcia, ale na aparacie w moim telefonie nie wychodzą żadne zmarszczki, jakby był jakiś automatyczny retusz. Mam wgłębienie przy uśmiechu też z boku oka, przed kością i tam zmarszczki, dolina łez też jest wklęsła, w okolicy całego oka mam niedobór tkanki tłuszczowej i wgłębienie, z boku oka też, tylko nie dochodzi tak daleko, jak u tej Pani na zdjęciu, tylko do połowy odległości pomiędzy kącikiem oka, a skronią. Nie da się tego wytłumaczyć bez zdjęcia.

  • Anonim

    Anonim

    26 lip 2019

    Zaczynam teraz rozumieć, że Ty nie rozumiesz co to są kurze łapki. Tam gdzie robią się kurze łapki nie może zrobić się dół, bo tam jest kość, Ty natomiast masz na myśli oczodół i dolinę łez, które rzeczywiście koryguje się kwasem hialuronowym. Korekta chirurgiczna tego obszaru częściowo poprawi wygląd poprzez wycięcie nadmiaru skóry,ale nadal będzie wymagała wypełnienia kwasem jeśli tak jak piszesz nie ma tam własnego tłuszczu.
    Gdybyś zamieściła zdjęcie i pokazała o co Ci chodzi to otrzymałabyś zupełnie inne odpowiedzi a tak nikt nie wiedział o co Tobie chodzi.
    Popatrz na poniższe zdjęcia
    Czyli wyszło tak, że ty o chlebie a reszta o niebie

  • Anonim
    mija377468
    26 lip 2019

    Dziękuję za odpowiedź. Ja miałam już robiony taki zabieg i w moim przypadku nie ma wypukłości i nie widać, że coś było wstrzykiwane, ponieważ mam ubytki tkanki tłuszczowej pod całym oczodołem w tym na kurzych łapkach, więc jest tam nienaturalny dół, który po lekkim wypełnieniu po prostu znika. Botoksu nie zrobię nigdy w życiu, o niciach czytałam opinie, że w przypadku kurzych łapek nie dały żadnych efektów. Podgrzewania tkanek typu rf mikroigłowa, laser, hifu czy innych tego typu zabiegów się obawiam, boję się, że mogłyby zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej wokół oczu. Nie mam już innych pomysłów, jak inaczej można usunąć lub chociaż zmniejszyć kurze łapki, niż kwasem hialuronowym :( A może są jeszcze jakieś inne zabiegi, które w praktyce usunęły lub znacznie zmniejszyły kurze łapki?

  • dr Bartłomiej Zoń

    · 26 lip 2019

    Dzień dobry.
    Ta okolica nie jest zbyt wdzięczna, jeśli chodzi o zabiegi z kwasem hialuronowym. Zdecydowanie lepszy efekt dają inne zabiegi z medycyny estetycznej.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej

  • Anonim
    mija377468
    26 lip 2019

    Pani doktor a czy jest taka możliwość, aby laser frakcyjny, RF iglowy zmniejszył ilość tkanki tłuszczowej?

  • Anonim
    mija377468
    26 lip 2019

    A czy jest taka możliwość, aby laser frakcyjny, termolifting iglowy INFINI, laser Picosekundowy zmniejszył ilość tkanki tłuszczowej?

  • lek. med. Jacek Ściborowicz

    · 26 lip 2019

    Dzień dobry
    Proponuje zabieg laserem frakcyjnym lub/i termoliftingiem iglowym INFINI, lub laser Picosekundowy Te metody przynoszą dlugotrwałe efekty terapeutyczne Z reguły koniecznym jest od 1 do kilku zabiegów Ale nawet po jednym pacjenci widzą zazawyczaj znaczną poprawę

  • YONELLE Beauty Institute

    · 26 lip 2019

    Dzien Dobry, kurze lapki jak sam Pani zaznaczyła to zmarszczki mimiczne. Moze zanim ponownie wykona Pani kwas warto pomyslec o samej skorze wokól oczu. Poprawienie jej jakosci, ujedrnienie moze poprawic jej wyglad a tym samym zmniejszyc widocznosc zmarszczek. Zastanowilabym sie nad laserem frakcyjnym i RF iglowymi. Najlepiej skonsultowac się w gabinecie lekarskim gdzie są różne możliwosci zabiegowe. Pozdrawiam Monika Kużmińska

  • Anonim
    mija377468
    26 lip 2019

    U mnie nie widać, bo ja (niestety) mam ubytki tkanki tłuszczowej pod oczami, całkowicie pod całym oczodołem i ten dół jest aż do kurzych łapek (z kurzymi łapkami włącznie) więc akurat w moim przypadku wypełnienia są pożądane i wyglądam po nich normalnie, nie ma wypukłości, tylko nie ma dołu i jest po prostu normalnie, tak jak być powinno. U osoby, która nie ma dołów, może faktycznie pojawiłyby się jakieś "placki", wypukłości.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama