Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Ból i pieczenie wokół ust po emervel touch

Anonim
gogo_3244206506
Wrocław · Utworzono: 10 wrz 2013 · Ostatnia odpowiedź 29 paź 2013

Witam, pół roku temu podkusiło mnie zlikwidować zmarszczki wokół ust. Użyto emervel touch, odczuwam ból i pieczenie. Nie wiem, do kogo mam się udać, by rozpuscic ten preparat. Jestem załamana, bo nie wiem co czeka mnie jeszcze póżniej, tj.w nastepnych latach.

9 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    gogo_3244206506
    29 paź 2013

    Witam, już wiem z jakiego powodu były i niestety nadal są te paskudne objawy.
    Na podstawie dokumentacji medycznej stwierdzam, iż z jednej strony nad ustami
    został wstrzyknięty emervel deep, a to był błąd lub nie daj Panie Boże coś innego.
    Pozdrawiam .

  • Anonim
    gogo_3244206506
    2 paź 2013

    Na nic nie przyda się specjalizacyjny egzamin państwowy, jeśli nie zna się preparatu na tyle, by wiedzieć, jak pomóc komuś takiemu, jak ja.

  • Anonim
    gogo_3244206506
    2 paź 2013

    Straciłam chęć do życia, ponieważ ludzie są jak hieny i ś w i a d o m i e
    potrafią zgotować innym horror jak dr. śmierć.

  • Anonim
    gogo_3244206506
    2 paź 2013
    Najlepszy komentarz

    Moim największym problemem jest to, że szanowna p.doktor, która podstępnie włączyła mnie do badań......wstrzyknęła mi to paskudztwo w kąciki ust,pod usta, czułam, że coś jest nie tak, ponieważ kiedy byłam po raz pierwszy,
    ażeby wypełnić bruzdy nosowo wargowe ś w i a d o m i e wybrałam juwederm
    i ten preparat został zastosowany, ale tylko w jedną bruzdę i podczs jednej wizyty, reszta to na oślep i w pośpiechu jak złodziej EMERVEL touch z jednej strony z drugiej deep nad górną wargą.Pod ustami i kąciki w czerwcu, zostały mi 3 m-ce do rozprężenia preparatu. Proszę, czy ktoś mógłby mi pomóc i odpowiedzieć co dalej będzie się działo z preparatem.

  • Anonim
    gogo_3244206506
    1 paź 2013

    Emervel jest na rynku od 2011r.

  • Anonim
    gogo_3244206506
    27 wrz 2013

    ból i obrzęk pojawił się również u innej osoby z kręgu moich znajomych.

  • Anonim
    gogo_3244206506
    24 wrz 2013

    bol ,odrętwienie i obrzęk pojawił się po pól roku od podania emervel

  • dr n. med. Barbara Rygoł

    · 11 wrz 2013

    Witam,

    Nie napisała Pani czy ten ból występował od samego początku od momentu podania preparatu, czy pojawił się teraz po pół roku od podania preparatu. Musi Pani udać się na konsultację, aby lekarz ocenił, czy mamy do czynienia tylko z odczynem zapalnym czy już z nadkażeniem bakteryjnym. Leczenie może być różne w zależności od sytuacji ( leki p/zapalne, antybiotykoterapia, użycie hialuronidazy). Pozdrawiam,
    Dr Barbara Rygoł
    ************

  • dr Janusz Greese Łyko

    · 11 wrz 2013

    Witam serdecznie Panią,

    Zabieg wypełnienia ust za pomocą preparatu kwasu hialuronowego jest zabiegiem często stosowanym, dającym dobre efekty i bezpiecznym pod warunkiem, że lekarz wykonujący zabieg jest doświadczonym specjalistą i stosuje wysokiej klasy preparaty. Preparat Emervel jest preparatem wysokiej klasy, a odmiana „touch” jest najbardziej delikatną formą preparatu, stosowaną do bardzo powierzchownych zmarszczek. Osobiście od wielu lat stosuję ten preparat i ani razu nie obserwowałem tego typu objawów, utrzymujących się tak długo u moich pacjentów. Nie wiem, dlaczego u Pani występują tego typu objawy po 6 miesiącach – zazwyczaj w tym okresie Emervel Touch ulega wchłonięciu. Należy jednak mieć świadomość, że reakcja każdego organizmu może wykazywać pewne odstępstwa od normy i czasami może się zdarzyć jakieś nietypowe powikłanie. Być może ma Pani nadwrażliwość na ten preparat? Moja rada: udać się na konsultację do specjalisty, który ma kwalifikacje do wykonywania tego typu zabiegów, wynikające przede wszystkim ze specjalizacyjnego egzaminu państwowego (a nie jedynie z przeszkolenia poświadczonego dyplomem) i potrafi leczyć powikłania, które mogą się zdarzyć.

    Pozdrawiam,
    dr Janusz Greese Łyko
    Specjalista chirurgii plastycznej
    Tel. **********

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama