Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Wyciskanie stwardniałych grudek z ust 8 miesięcy po podaniu kwasu hialuronowego

Anonim
MOnika481885
Wrocław · Utworzono: 30 mar 2017 · Ostatnia odpowiedź 9 sty 2020

Witam 8 miesięcy temu powiększyłam usta w renomowanej klinice. Usta miały byc delikatnie większe i taki był efekt . Jednak odrazu po zabiegu wyczułam grudkę , konsultując sie z klinika powiedzieli mi ze to sie wchłonie . Minęło 8 miesięcy i tak sie nie stało, a wręcz przeciwnie powstały nowe grudki . Udałam sie na zabieg powiększania ust do innej kliniki . Pan doktor znieczulil mi usta i poinformował, ze kwas hialurynowy sie nie wchłonął , powstały twarde grudki , które za pomocą kaniuli nakłuł a pózniej wycisną, biała mąź. Wytłumaczył mi dlaczego tak sie stało , ze zabieg został złe przeprowadzony , prawdopodobnie kwasu było Za dużo i złe rozprowadzony . I teraz moje pytanie Za usunięcie kwasu hialurynowego poprzez wyciśnięcie go z ust zapłaciłam 800 zł. Za powiększenie ust czego nie miałam robionego ( nie było to możliwe ) zapłaciłam 800 zł. Czy to jest Ok ? Kiedy płaciłam , byłam w lekkim szoku . Spuchniete usta i to co zobaczyłam, co w nich było, nie myślałam o niczym innym . Ale teraz juz sama nie wiem . Dlaczego pan doktor wziął ode mnie pieniążki za zabieg powiększania ust którego nie mógł wykonać? Proszę o odpowiedz Z góry dziękuje .

19 komentarzy

Reklama
  • Anonim

    Anonim

    9 sty 2020

    No widzisz, skoro Ci nie przeszkadzają i nie szpecą to przejdź nad tym do porządku dziennego chyba, że hialuronidazą rozpuścisz, oczywiście u lekarza

  • Anonim
    alisia181
    9 sty 2020

    Ina54 dziękuję za odp. Kwas miałam gestybw brode , dlatego, ze mialan cofniety podbródek. Efekt byl i minął a grudki które pojawily sie po drugim dostrzyknieciu zostaly do dzis. Podejrzewam, ze za głęboko i za duzo. Nic nie widac, czuje jezykiem "od wewnątrz" bo on sie przesunął za wysoko (2 grudki) przez tyle lat juz sie do nich przyzwyczaiłam choc wolalabym zeby ich nie było. Nic sie nie dzieje poprostu czuje je jezykiem jak dotykam. Przez ta sytuację mam uraz i powiększenie ust które było moim marzeniem się nie spełniło, bo boje sie, ze porobia sie grudy. Balam sie, ze cos przez nie stanie sie poważnego. Trochę sie nakrecilam. Zostalam uspokojona,ale lepiej by bylo bez nich :) pierwszy raz cos sobie zrobilam i taki pech. Boje się nakluwac sama napewno sie nie odważe Alisia181

  • Anonim

    Anonim

    28 lis 2019

    Nie wiem czy to do mnie było pytanie,ale ja też miałam dużą grudę kwasu obok kącika ust i wycisnęłam ją sama. Koleżanka po powiększaniu ust dostała ataku opryszczki i choć usilnie próbowała dostać się do lekarza to nie udało się a usta były już jak balony,pulsowały i był straszny ból i w końcu poprzekłuwała je i wycisnęła. Ulga była natychmiastowa.
    Nie napisałaś gdzie masz grudki i czy one wpływają na wygląd,bo może nie warto się nimi zajmować.
    Zawsze musi być zachowana higiena a nakłucie musi być wykonane sterylną igłą. Zawsze też dobrze jest poprosić o to lekarza no,ale jeśli on sobie zażyczy taką kasę jak wyżej to może to być zaporą nie do pokonania

  • Anonim
    alisia181
    27 lis 2019

    Witam. Minęły 3 lata, może odczyta Pani mój komentarz:) u kogo Pani "wyciskala " grudki/resztki kwasu hialuronowego?Mam też taki problem niestety. Pozdrawiam. A.Piotrowska

  • Anonim
    frelka
    14 wrz 2018

    Ojjj.. chciałabym w końcu trafić na taki wyjątek...

  • Anonim

    Anonim

    13 wrz 2018

    Może nie ze wszystkim co napisałaś można się zgodzić, ale faktem jest, że wielu lekarzy podchodzi do problemów pacjentów lekceważąco i są tacy, którzy odgórnie zabezpieczają się odpowiednimi umowami z pacjentem tak, że nawet nie ma szansy na jakiekolwiek poprawki u nich.
    Nie można jednak wszystkich oceniać tak samo, bo są też wyjątki.

  • Anonim
    frelka
    12 wrz 2018
    Najlepszy komentarz

    Bo kazdy lekarz powinien miec obowiązek leczenia powiklan bezpłatnie, pod groźbą odebrania prawa wykonywania tego typu zabiegów. Jesli nie potrafi radzić sobie z powikłaniami to nie powinien wykonywać takich zabiegów - proste. A jesli nie jest to takie proste to moze należy przestać wciskać pacjentom bzdury jak bezpieczne i banalne są to zabiegi. Ewentualnie sprawca powikłań powinien przekierować pacjęta do kolegi po fachu, który potrafi naprawić to co kolega zepsuł. Jesli leczeniem powikłań zajął się inny lekarz, niz wykonujący zabieg, ten powinien wysyłać rachunek lekarzowi odpowiedzialnemu za nieudany zabieg. Wyeliminowało by to z rynku notorycznych partaczy, zaś reszta bardziej by się starała

  • Anonim

    Anonim

    12 wrz 2018

    Masz absolutnie rację, popatrz, czy któryś lekarz napisał, że nieetyczne jest pobranie opłaty za coś czego się nie robiło? Nie, nikt, to co można myśleć o tych lekarzach, sami też nie mają żadnej etyki? Nie są w stanie powiedzieć to jest złe? A ta kasa za nakłucie i wyciśnięcie zawartości to tak bezcenny zabieg? Już wcześniej wypowiadałam się w tym temacie,ale nadal mnie to oburza jak zresztą tłumaczenie tego faktu przez innych lekarzy też. Tak prawdę mówiąc to w wielu zawodach zrobią ci drobną przysługę za darmo tylko lekarz i adwokat nie zrobią nic za darmo.

  • Anonim
    frelka
    12 wrz 2018

    Faktycznie nie zwróciłam uwagi na daty. Tak czy inaczej wypowiedzi lekarzy w tym temacie są żenujące.. Nie wiem czemu mają służyć obronie kolegi po fachu czy własnej reklamie, ale takie wypowiedzi o niczym dobrym nie świadczą. W głowie sie nie mieści co dzieje się w tych klinikach medycyny estetycznej. Ktoś powinien to intensywnie nadzorować, bo mam wrażenie, że jest to dziedzina, w której lekarze nie muszą ponosić absolutnie żadnej odpowiedzialności. Totalna samowolka, czysty biznes i żadnej troski o pacjenta. Pacjent to już nie pacjent, to klient ktory traktowany jest taśmowo jak ten w kolejce do kasy sklepowej. Fakt, że jest ogromny popyt na poprawianie urody nie powinien wpływać na popadanie w rutynę, kazdy pacjent jest inny a zabiegi wciąż mają poważne oddziaływanie na organizm... Czego dowodem są liczne historie na tym forum..

  • Anonim

    Anonim

    11 wrz 2018

    Dr.Kupczyńska odświeża stare kotlety, też niechcący dałam się raz wrobić. Post pisany był ponad rok temu. Wiele spraw jest dawno nieaktualnych.

  • Anonim
    frelka
    10 wrz 2018

    Tzn ze zaplacilasz razem 1600zl?

  • dr n. med. Diana Kupczyńska

    · 9 wrz 2018

    Dzień dobry,
    leczenie powikłań po zabiegach medycyny estetycznej w prywatnych ośrodkach jest zazwyczaj wyceniane indywidualnie. Kwestie tę, w mojej opinii, należało poruszyć przed zabiegiem. Fakt, że lekarz zamiast dostrzyknąć Pani inny kwas, ryzykując lawinę powikłań w opisanej sytuacji, usunął pozostałości po poprzednim, bardzo dobrze o nim świadczy. Z pozdrowieniami,
    lek. Diana Kupczyńska
    lekarz medycyny estetyczne, flebolog
    Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

    Oddział we Wrocławiu
    **************
    tel. ***********
    mail: ***********

    Oddział w Warszawie
    **************
    tel. ***************
    mail: *************

  • Dr Ewa Rybicka

    · 3 kwi 2017

    Prosze o kontakt telefoniczny ***********. Bedzie duzo prościej...
    Ewa Rybicka

  • Anonim
    Beata484561
    3 kwi 2017

    Pani DR robiłam usg. Wykazało tylko, że jest tam jakiś płyn

  • Dr Ewa Rybicka

    · 2 kwi 2017

    Pani Beato, każda aktywna choroba iniekcyjna jest przeciwskazaniem do podania wypelniacza. Jak rozumiem, 2 lata temu jak wykonywała Pani zabieg, nie była Pani chora, lub o tej chorobie nie wiedziała.
    Co do powikłania - powinna Pani wykonać usg tkanki podskornej, przed podjęciem jakichkolwiek kroków leczniczych.
    Pozdarwiam
    Ewa Rybicka

  • Anonim
    Beata484561
    2 kwi 2017

    2 lata temu podano mi kwas hialuronowy juvederm, po tym czasie nic nie powinno już być. Niestety w miejscach podania mam jakby zgrubienia i gule z czasem ich przywbywa, bolą. Mam zaburzenia limfatyczne (puchnę i odrętwienia). Najprawdopodobniej mam boreliozę czy ta choroba jest przeciwskazaniem do zabiegu? Czy przez nią powstał biofilm? Lekarze rozkładają ręce

  • Anonim

    Anonim

    31 mar 2017

    Przepraszam , co to znaczy kwestia umowy? Czy ktoś umawia się na niezrobienie zabiegu i branie za to pieniędzy?
    MOnika umówiła się na powiększenie ust , w takim umawianiu nigdy nie ma umowy ,że w przypadku nie wykonania zabiegu musi zapłacić za niewykonany zabieg . W trakcie wizyty dokonano innych czynności i naliczono za to zapłatę .
    Pani Doktor ,proszę to jasno określić jako nieuczciwość ,nadużycie .Gdyby zrobiła to kosmetyczka to posypałyby się gromy a jak taki przekręt zrobił lekarz to jest to kwestia umowy ,która nigdy nie ma miejsca przy zawieraniu takich umów?
    Nie ma wykonanej pracy , nie ma wynagrodzenia . Została wykonana inna praca , naliczono wynagrodzenie ,pytanie czy adekwatne do pracy ,ale ok.
    To się nie mieści w głowie. Buta i arogancja ..........brak mi słów.

  • dr Jerzy M. Chęciński

    · 31 mar 2017

    Witam,

    Zapraszam na osobistą wizytę.

    Pozdrawiam
    Dr Jerzy Chęciński
    Klinika Chęciński

  • Dr Ewa Rybicka

    · 31 mar 2017

    Pani Moniko
    Leczenie powikłań jest kosztowne. Podejmują się tego lekarze z bogatym doświadczeniem i dużą wiedzą.
    Co do pobrania wynagrodzenia za zabieg planowany, jest to kwestia umowy między Państwem.
    Pozdarwiam
    Ewa Rybicka

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama