Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Życie po operacji plastycznej piersi, jak sobie radzić w tym trudnym okresie pooperacyjnym

Anonim
Rozalina02
Użytkownik wyróżniony
Wrocław · Utworzono: 24 sty 2024 · Ostatnia odpowiedź 1 maj 2024

Hej dziewczyny, nurtuje mnie jedna rzecz jak długo może się utrzymywać sztywność klatki po operacji , implanty pod mięsień?? Z reguły po przebudzeniu, oraz w długim stanie spoczynku. Oglądanie filmu przed Tv. Nie wiem czy powinnam się martwić o jakiś przykurcz mięśni. Rękami operuje w miarę normalnie oczywiście nie podnoszę cięższych przedmiotów i pionowo rąk do góry nie daje. Takie 90 stopni. Jednakże kiedy podnoszę rękę wyprostowaną do tej pozycji czuje lekki dyskomfort w obrębie pachy. Nie wiem może za mało się ruszam, powinnam więcej jakiegoś rozciągania robić. W piątek będzie 5 tygodni po operacji. Piersi są ok nie ma żadnych znaków, zasinień bóli. Tylko ta klatka taka spięta jeszcze. Mam obawy co do ćwiczeń delikatnych na te partie bo nie wiem czy w środku już jest zagojona rana i czy ta kieszeni też już w koło implantu jest ok. Wrażenie jak bym miała zakwasy na klatce. Moje implanty nie są jakieś bardzo duże. 350 ml uhp okrągłe

10 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Rozalina02
    Użytkownik wyróżniony
    1 maj 2024

    Opowiedziałam fizjo o swoich dolegliwościach i obawach. Uświadomił mnie, że z czasem zapomnę że przebyłam taką opercaje, a moje ciało przyzwyczai się i nabierze coraz to większej tolerancji na aktywnisc fizyczną i ciężar. Jestem dobrej myśli na obecną chwilę, mam nadzieję że za rok o tej porze będę tylko wspominać co to przeżyłam aby poczuć się " piękniejszą" . Jeżeli ciało dobrze zareaguje na implant i nie ma powikłań musi być normalnie! Tak sobie powtarzam i każdego dnia ciesze się z postępów 🤗

  • Anonim
    Rozalina02
    Użytkownik wyróżniony
    1 maj 2024

    Magos
    Z racji że nie mieszkam w Polsce nie mogłam zorganizować sobie tam więcej wizyt. Miałam dwa spotkania. Na pierwszym masaż limfatyczny, masaż blizn i omówienie wszystkiego. Na drugim spotkaniu trening sprawnościowy powiedziałabym. Fizjo pokazywal mi różne ćwiczenia które powtarzałam. Ćwiczenia z gumami w podporach, deska bokiem. Ćwieczenia z hantlami. Wiadomo nie jakieś ciężkie, ok 3 -4 kg. Wcześniej miałam różne dolegliwości i bałam się takich ćwiczeń czy aby sobie nie zaszkodzę, okazało się, że chyba byłam w za długim" bezruchu ". Gdybym pojawiła się na początku po operacji na pewno by to wyglądało trochę inaczej, bo na różnych etapach. Początkowo masaż limfatyczny, masaż blizn i jakieś proste ćwiczenia uaktywniające ramiona itp. ja się zgłosiłam w 12 tygodniu więc robiliśmy rzeczy na które w tym okresie mogłam sobie pozwolić. No i bedca pod okiem specjalisty miałam odwagę wykonać je. Jak się okazało że nic mi nie jest po tym byłam mega szczęśliwa i nie bałam się tak powrotu do pracy 🤗

  • Anonim
    Magos
    Użytkownik wyróżniony
    28 kwi 2024

    Rozalina02 czytając twój komentarz zmotywowałas mnie żebym też się zapisała;) czy fizjo zalecił ci ćwiczenia? Jak tak to jakie? Czy wykonywał też masaże? Po ilu sesjach poczułaś różnice i poprawę?
    Pozdrawiam;)

  • Anonim
    Rozalina02
    Użytkownik wyróżniony
    28 kwi 2024

    To co się nasłuchałam i oczytalam kompletnie nie pasowało mi do mojego stanu..każdy przechodzi inaczej rekonwalescencję. Gdybym mogła cigniac czas od razu bym się zapisała do fizjoterapeuty. W moimi przypadku miałam długo problem z małymi zakupami, każdego dnia jak nie kłócie w mostku to odretwiale mięśnie nad piersiami.. byłam załamana co tak się dzieje i czy to tak ma być. Ale minęły trzy miesiące byłam u fizjoterapeuty, wróciłam do większej aktywności i potem z tygodnia na tydzień nabierałam mocy a moje mięśnie odpuściły.

  • Anonim
    Rozalina02
    Użytkownik wyróżniony
    28 kwi 2024

    Musiałam w końcu wrócić do pracy po 3 miesiącach...pracuje fizycznie.
    Nie ukrywam że to był ciężki okres dla mnie...dla mojej głowy i ciała. Słuchałam swojego ciała, dogadałam się w pracy aby chwilowo wzięli pod uwage że nie Jestem jeszcze aż tak sprawna jak przed operacją więc szli mi na rękę. W dalszym ciągu staram się uważać aby nie przegiąć. Z tygodnia na tydzień robię juz większość rzeczy w pracy które wykonywałam normalnie. Każdy dzień jest dla mnie inny i wielką niespodzianką. Nie chce zapeszać ale ostatnie dni były dla mnie najlepsze. Mam nadzieję że dolegliwości nie wrócą i będę mogła cieszyć się życiem 😄

  • Anonim
    Rozalina02
    Użytkownik wyróżniony
    28 kwi 2024

    Witajcie, jestem 4.5 miesiąca po operacji. Kiedy dodawałam tego posta było ze mną cienko 🙈 z perspektywy czasu mogę stwierdzić że fizjoterapia jest bardzo potrzebna i jeżeli chirurg nie wspomniał warto samemu zdecydować się i udać na takie konsultacje. Poszłam sama osobiście w 12 tygodniu. Ten dzień okazał się dla mnie bardzo przełomowy. Pod okien profesjonalisty i osoby która zna się na tym w jakim okresie co już można i powinno się robić. Zrobiliśmy Ćwieczenia i nie sądziłam że Jestem w stanie bez bólu wykonać różne rzeczy na siłowni. To mi tak otworzyło oczy i dodało pewności że radość rozpierała mnie 😄

  • Anonim
    Anna210
    25 kwi 2024

    Masaz, leczenie swiatlem, cwiczenia. Mysle, ze warto zainwestowac w taka forme pomocy 🙂

  • Anonim
    Martiiiti
    24 kwi 2024

    Ja idę w poniedziałek na kontrolę, wtedy będzie 6ty tydzień, zobaczymy co mi powiedzą, a u tego fizjoterapeuty miałaś jakiś masaż czy zalecone dodatkowe ćwiczenia?

  • Anonim
    Anna210
    24 kwi 2024

    Hej, a myslalas o pojsciu na kilka sesji rehabilitacji estetycznej?
    Tam wiedza jak pomoc w dojsciu do siebie i po mojej operacji dzis bylam i czuje sie bezpieczniej jakos ze ktos kto sie zna pomoze mi odzyskac sprawnosc.

  • Anonim
    Martiiiti
    24 kwi 2024

    Hej, mam podobnie a jestem niecałe 6 tygodni po

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama