Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Sport a implanty anatomiczne

Anonim
M8nga
Katowice · Utworzono: 7 lut 2024 · Ostatnia odpowiedź 10 lut 2024

Hej ;) jestem 5 dni po operacji - mentor 395ml. Mam pytanie odnośnie ćwiczeń siłowych, oczywiście w późniejszym czasie. Czy będę mogła normalnie ćwiczyć z obciążeniem górnych partii,czy dopóki mam implanty nie mogę w ogóle ćwiczyć rąk i pleców? Moja znajoma też ma implanty,ale okrągłe i robi wszystko. Ja obawiam się,czy np. Implant się nie zrotuje?

13 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    M8nga
    10 lut 2024

    Marta_wro71 a jakie masz implanty ?
    Ja na razie tylko spaceruję bo nawet do końca nie zszedł mi obrzęk, ruchy i tempo mam trochę babcine ;)

  • Anonim
    M8nga
    10 lut 2024

    marta_wro71 a jakie masz implanty ? ;)
    Ja jak na razie tylko spaceruję, do końca nie zszedł mi nawet obrzęk, jestem tydzień po operacji. Mam spowolnione ruchy i tempo takie raczej babcine :D

  • Anonim
    marta_wro71
    Użytkownik wyróżniony
    10 lut 2024

    M8nga - ja biegam i ćwiczę jogę :) przy czym jestem po zabiegu 11 dni więc chętnie poznam opinie innych dziewczyn, które biegają i ćwiczą jogę -po ilu najlepiej można wrocic do tych aktywności.
    Dziś kolejny dzień byłam w parku gdzie biegam no i niestety zostało mi na razie spacerowanie szybkim tempem... mijali mnie biegacze, których zazwyczaj mijałam biegając i byli trochę zdziwieni ;)

  • Anonim
    M8nga
    10 lut 2024
    Najlepszy komentarz

    Eh.. ja mam zamiar wrócić do ćwiczeń,jednak tak jak wspomniałyście-trzeba słuchać swojego ciała i nic na siłę :)
    A jakie sportowe staniki polecacie ?
    Ja przed operacją zawsze miałam staniki firmy nike i byłam z nich zadowolona :)

  • Anonim
    Magdala
    10 lut 2024

    O tej Denyy też czytalam i nie tylko same ćwiczenia przyczynily się do tego obrucenia implantu.
    Ona nosila push upy,stawala na głowie,forsowała sie na maxa i ma to wszystko na własne życzenie.

  • Anonim
    M8nga
    10 lut 2024

    I jeszcze mnie zastanawia jedna rzecz.. obejrzałam filmik z tą kobietą,której implanty się zrotowaly. Wiecie może na jakiej zasadzie to zadziałało? Bo ja nie umiem sobie tego wyobrazić,że po 2 latach mając umieszczony implant (który jest już obrośnięty ze wszystkich stron naszą tkanką) nagle się przemieszcza i ona nic nie czuje,tylko zauważa to dopiero w lusterku ? Nie pojmuję tego mechanizmu.
    A z innej beczki, czy któraś z Was biega albo ćwiczy jogę? :)

  • Anonim
    M8nga
    10 lut 2024

    Super dziewczyny,że się odezwałyście :)
    Ja w martwym ciągu do 60kg nawet nie doszłam :D
    Jeśli chodzi o pompki to czytałam opinie innych operatorów i wypowiadali się,że nie implanty nie stanowią przeciwwskazań. Co do podciągania się to przy tym ćwiczeniu najwięcej pracuje brzuch i mięśnie grzbietu, no nie wiem.. jedynie czego bym się na prawdę bała zrobić to wszelakie rozpietki-przy tym ćwiczeniu pracują ******* mięśnie piersiowe.

  • Anonim
    Paulina1984
    Użytkownik wyróżniony
    9 lut 2024

    Cwicze bardzo regularnie od 3 lat .Mam anatomiczne i słucham własnego ciała. Jestem 4 miesiące po operqcji i nie zdecydowałam się jeszcze na gorna partie ciała. Lekarz mówił żeby wstrzymać się nawet rok czasu a do końca życia zrezygnować z pompek i podciągania

  • Anonim
    Magdala
    9 lut 2024

    M8nga
    Ja mam anatomiczne implanty i też ćwiczę z ciężarami.
    Zakładam dobry biustonosz sportowy i wsłuchuję się w swoje ciało. Jeżeli coś mnie zaboli,odpuszczam.Rzadko się to zdarza,ale ze 3 razy tak mialam.
    Implanty anatomiczne pokryte sa chropowatą teksturą aby zapobiec rotacji . Jeżeli ćwiczysz z umiarem i masz dobrze dobrany biustonosz nie wydaje mi się żeby było to problemem.
    Ja co prawda nie dźwigam bardzo dużych ciężarów (do martwego ciągu podnosze sztange z obciążeniem 60 kg ) Pierwszy raz sztangę dopiero podniosłam po pół roku od operacji,wcześniej bałam się.

  • Anonim
    ElK
    Użytkownik wyróżniony
    8 lut 2024

    Jest ryzyko przy anatomicznych, że mogą się obrócić. Ja dlatego wybrałam motivia która jest niby okrągła a układa się jak anatomiczna a przy ewentualnym obróceniu nic nie grozi.
    Przyjaciółka ma mentory anatomiczne i ćwiczy ale bez szaleństw. Pewnie możesz ... Na swoje ryzyko.

  • Anonim
    marta_wro71
    Użytkownik wyróżniony
    7 lut 2024

    M8nga - jest niestety duze ryzko obrócenia implantu anatomicznego. Nie wiem czy kojarzysz Deynn-ona własnie miała taka sytuacje, obejrzyj filmik-mówi o tym min
    **********

  • Anonim
    M8nga
    7 lut 2024

    Już pytałam na pierwszej konsultacji. Otrzymałam odpowiedź,że absolutnie nie mogę ćwiczyć góry. Myślę,że ta odpowiedź padła w celu zabezpieczenia się przed ewentualnymi powikłaniami jakie mogłyby wystąpić.
    Przecież znana trenerka Chodak. Też ma implanty,a jest aktywna fizycznie. Martwię się jedynie tym,że mam implanty anatomiczne, a nie okrągłe i może dojść do zrotowania.. Czy są tutaj kobiety,które mają takie same implanty i ćwiczą 2-3x w tygodniu? Chodzi mi tutaj o ćwiczenia siłowe (obciążenia umiarkowane, nie jestem zawodowcem ani kulturystka ) ;)

  • Anonim
    Martucha85
    7 lut 2024

    Z tego co wiem dla osób bardzo aktywnych lepsze są okrągłe, właśnie ze względu na możliwość rotacji, ale jeśli nie jesteś jakimś mega wyczynowcem chyba nic się nie stanie, najlepiej zapytaj swojego lekarza, on będzie wiedział 🙂

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama