Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Smarowanie blizn po zabiegu

Anonim
marta_wro71
Użytkownik wyróżniony
Wrocław · Utworzono: 10 lut 2024 · Ostatnia odpowiedź 11 lut 2024

Hej Dziewczyny, jak to jest z tym smarowaniem blizn? Mi dr nic takiego nie zalecił... smarujecie czy nie? Wiadomo każdy lekarz inna opinia i pewnie go zapytam o to, ale chcę poznać Wasze zdanie i doswiadczenia.

6 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Binii
    Użytkownik wyróżniony
    11 lut 2024

    U mnie np lekarz mówił, że jeśli z bliznami nic się nie dzieje to niczym nie smarować.

    Noszę natomiast wg zaleceń plaster chirurgiczny naklejony na blizny. Po 4 miesiącach mogę zdjąć i już nic mam nie robić.

  • Anonim
    Paulina1984
    Użytkownik wyróżniony
    11 lut 2024

    Ja miałam niczym nie smarowac a po 2 miesiacach zacząć używać plastry Sutricon .

  • Anonim
    M8nga
    11 lut 2024

    Ja jeszcze zamierzam po upływie 10 dni zacząć stosować sutricon (plastry) podobno działają cuda na blizny :)

  • Anonim
    Ifg7
    Użytkownik wyróżniony
    11 lut 2024

    Hej, ja mialam ok 10 dni po operacji zaczac natluszczac np wazelina, potem jak odpadna strupki to masaz mobliizujacy blizne mascia silikonowa pare razy dziennie- co rowniez poradzil fizjoterapeuta wrecz jako koniecznosc. Potem ewentualnie plastry. Widze, ze co lekarz to inna opinia :)

  • Anonim
    malinka15
    10 lut 2024

    Ja nie dostałam żadnych zaleceń. Gdy zapytałam, powiedziała mi, że mogę stosować plastry, ale ostrożnie, bo zdarzają się przypadki, że po nich rana się rozchodzi. Wg niej najlepsze laserowe usunięcie.

  • Anonim
    M8nga
    10 lut 2024

    Hej Marta :)
    Ja dostałam w pt nowe zalecenia i w tym jest ujęta toaleta. Mam przecierać bliznę jałowym gazikiem nasączonym borasolem, potem myć biust manusanem, następnie odkażać dodatkowo skinseptem, następnie aplikować maść (detreomycyna) i na to położyć jałowy gazik i założyć biustonosz

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama