Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Rekonwalescencja po powiększeniu biustu

Anonim
Ona8989
Dobre Miasto · Utworzono: 4 mar 2023 · Ostatnia odpowiedź 16 cze 2023

Zastanawia mnie jakie zalecenia dali Wam Was lekarze odnośnie rekonwalescencji? Mi lekarz zalecił 2 tyg zwolnienia od pracy, ale jednoczenie wskazał, że gdybym pracowała zdalnie to mogę nawet od razu po operacji. Ok, zgodziłam się z bólem serca na dwa tyg zwolnienia. Ale w tym czasie mam wizytę u fryzjerki (po 7 dniach od operacji) lekarz pozwolił jeździć automatem po 10 dniach więc myślę, że nie będzie z tym kłopotu. Muszę też się wybrać do urzędu załatwić paszport. Będę wtedy siedziała pewnie w kolejce i zajmie to z 2 h. Będzie ze mną wtedy mama, która np. pomoże otworzyć cięższe drzwi itd. Myślicie, że te dwie sprawy, w drugim tygodniu rekonwalescencji mogłabym już załatwić? Jak jest u Was?

25 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    LizaRiedel
    Użytkownik wyróżniony
    16 cze 2023

    Katarzyna jestem teraz 7 miesięcy po i wszystko super zero problemów.

  • Anonim
    Hela6
    Użytkownik wyróżniony
    8 cze 2023

    Magda_M pewnie mowa o steri stripach? Ja akurat po tygodniu od op jechałam na zmianę opatrunku i stripy też miałam zmieniane i tak dwa razy przy ostatnim też miałam powiedziane że one same odpadną jednak po 10 dniach to się nie stało więc po prostu odkleiłam je sobie sama, później psikałam octaniseptem.

  • Anonim
    Magda_M_
    7 cze 2023

    Pytanie o postępowanie z opatrunkiem po zabiegu. Minął tydzień od zabiegu powiększania metodą pod mięsień, nacięcie w fałdzie szew wysoko. Zdjęłam zewnętrzny opatrunek kilka dni temu ale zostały jeszcze plasterki które są na szwach. Podobno mają same odpaść ale jakoś to się nie dzieje. Martwi mnie to bo nie wyglądają najlepiej, są wilgotne a letnia temperatura nie pomaga, zwyczajnie się pocę. Jak było z waszymi opatrunkami?

  • Anonim
    KatarzynaZakrzewska2
    1 cze 2023

    LizaRediel
    Widzę że po zabiegu miałaś tak jak ja. Ja też wszystko robię sama. Czy opiekowałam się sama swoim maluszkiem? Ja też jeszcze nie podnoszę (6 dni po) ale wszystko przy nim i przy sobie robię. Dziewczyny straszą że to źle ze jestem tak aktywna. Czy u Ciebie wszystko było ok?

  • Anonim
    WiolaWis
    30 mar 2023

    Witam, jestem w 3 dobie po zabiegu implanty mentor 420 ml pod mięśniem. Nie mogę powiedzieć że nie boli, najgorzej jest przy zmianie pozycji, ale do pracy wybieram się po tygodniu od zabiegu. Pani doktor w drugiej dobie po wyjęciu drenów powiedziała, że jeżeli dam radę spać na bokach to nawet lepiej bo piersi nie będą się oddalać 🙂. Biustonosz mam Triumph Extreme, bez pasa stabilizującego. Każdy jest inny. Ale kiedy włosy umyję to nie wiem, bo mam długie😄, ale ubrać się, coś zrobić do jedzenia dam radę tylko powoli. Kontrola zaplanowana tydzień od operacji

  • Anonim
    Ona8989
    21 mar 2023

    A swędziały Was piersi? Ja wczoraj po 2 tyg miałam zdjęte opatrunki. Myślałam, że swędzi mnie tylko przez te plastry ale po ich zdjęciu nadal swędzą mnie trochę całe piersi. Może za sprawą tego obcisłego stanika, a może przez to że się skóra rozchodzi

  • Anonim
    Inez81
    Użytkownik wyróżniony
    19 mar 2023

    Włosy nad umywalką umyłam sama po tygodniu😉
    W tej chwili, 3 tygodnie po w zasadzie jestem już w pełni sprawna, tylko nie dźwigam, nie podnoszę nic ciężkiego i nie sięgam po nic wysoko. Okien na święta też jeszcze nie zamierzam myć 😅

  • Anonim
    Inez81
    Użytkownik wyróżniony
    19 mar 2023

    Ja też miałam podpowięziowo, ale mój lekarz powiedział, żeby 6 tygodni sie wstrzymać od spania na boku. Każdy z nich daje inne wytyczne 😏
    Póki co i tak nie byłabym w stanie na boku bo boli. Na plecach przesypiam całą noc, bez bólu kręgosłupa, także nie ma tragedii 😉

  • Anonim
    Katalonka
    18 mar 2023

    Słuchajcie dziś 4 dzień po i przy próbie odkurzania poległam. Bezprzewodowym przejechałam panele, ale dywan wymaga dociśnięcia i odpuściłam. Nie ma co się spieszyć, jeszcze się nasprzątamy w życiu ;) Mart6 ja z tym spaniem na boczku też nie za bardzo jeszcze, ale przynajmniej wiem, że jeśli spróbuję i się uda to nie zrobię sobie tym krzywdy.

  • Anonim
    Hela6
    Użytkownik wyróżniony
    18 mar 2023

    Katalonka ja miałam pod mięsień, ale przyzwolenie na spanie na boczku dostałam już na zdjęciu bandażu czyli 6 dni po operacji, jak usłyszałam to ucieszyłam się od razu, ale niestety w praktyce wyszło inaczej 😝 za bardzo mnie bolało, skurcze łapały więc i tak spałam na plecach. W pełni komfortowo dopiero zaczęłam się czuć leżąc na boku na przełomie drugiego i trzeciego tygodnia.

  • Anonim
    Katalonka
    18 mar 2023

    Cześć kobietki,
    15.03 miałam powiększony biust metodą podpowięziową. Powrót do ćwiczeń po miesiącu, 2 tygodnie bez sexu, ale co mnie zaskoczyło lekarz od razu dał przyzwolenie na spanie na boczku, a nawet pozwolił po kilku dniach spróbować umyć włosy. Generalnie bez dźwigania, ale ruszać się normalnie. Takie są plusy metody pod powięź. Po tygodniu na wizytę wybieram się już autem (automat).

  • Anonim
    Ona8989
    8 mar 2023

    Tak myślę że takie pchanie odkurzacza tak jakby całym ciałem, gdy tylko podtrzymujesz ręką to dość szybko. Ja np przesuwam tak krzesła, ale takie szorowanie przód tył dość ciężkim odkurzaczem, to jak na osobę w 5 dniu po zabiegu, myślę że minimum tydzień, jak nie dwa. Ja wykonuje np a kuchni takie czynności przy których używam rąk od łokcia w dół, tzn ze ramiona są przy ciele. Odkurzać jeszcze nie zamierzam na pewno z tydzień

  • Anonim
    Delirosa
    8 mar 2023

    A jak myślicie, po jakim czasie można zabrać się za odkurzanie? I mam tu na myśli odkurzacz bezprzewodowy (on jest chyba nieco cięższy niż taki klasyczny). Zastanawiam się nad tym bardzo, bo mamy w domu psa i ja właściwie odkurzam codziennie. Na początku, po operacji będzie to robił mój Mąż, ale kiedy ja mogę powrócić do tej czynności..?

  • Anonim
    Hela6
    Użytkownik wyróżniony
    8 mar 2023

    Nie nic się nie powinno stać, to normalne przy gwałtownych ruchach ja jestem 13 dni po operacji a jak wstaję po nocy to też się zdarzy że mam uczucie kłucia i pieczenia.

  • Anonim
    Ona8989
    8 mar 2023

    Dziewczyny, jestem w 5 dniu po zabiegu. Zapomiałam się i wstając szybko podparłam się ręką. Poczułam jak zapiekła mnie pierś i lekkie drętwienie. Minęło kilka minut, ból ustąpił, jeszcze lekkie odrętwienie czuje, ale obawiam się czy mogłam sobie zrobić tym krzywdę?

  • Anonim
    Ona8989
    7 mar 2023

    Faktycznie zauważyłam, że zwłaszcza po nocy jest gorzej. Jak leżę bez ruchu. Później gdy się rozruszam jest już zdecydowanie lepiej. I rzeczywiście trochę chodzenia chyba nawet tylko na plus wychodzi.

  • Anonim
    Hela6
    Użytkownik wyróżniony
    6 mar 2023

    Myślę że nawet jak nieco gorzej będziesz znosiła ból to i tak w drugim tygodniu na spokojnie uda Ci się załatwić paszport i fryzjera ☺️ zwłaszcza że mocno się nie będziesz musiała wysilać, a trochę ruchu i spaceru jest wręcz wskazane.

  • Anonim
    Delirosa
    6 mar 2023

    Nie wiem czemu ten serwis działa tak dziwnie, np ucina wiadomości...

    Miałam napisać, że mycie głowy co 5 dni, to bosko, i że ja muszę normalnie niestety codziennie... ale po operacji pozwolę sobie na ponoszenie przez kilka dni przetłuszczonych strąków :)

  • Anonim
    Delirosa
    6 mar 2023

    LizaRiedel, mam 15.03 :) Myć głowę co 5 dni - bosko

  • Anonim
    Ona8989
    6 mar 2023

    Też jestem po zabiegu bez drenaży. Dziś trzeci dzień. Od drugiego dna, gdy wyszłam ze szpitala czuje trochę większy ból niż w pierwszym dniu. Może to wynika z braku tych szpitalnych przeciwbólowych, albo zrobił mi się po prostu obrzęk... Czuję najbardziej ból na górze piersi, czego tuż po zabiegu nie było.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama