Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Rekonwalescencja po powiększaniu piersi

Anonim
pinezk
Warszawa · Utworzono: 7 paź 2023 · Ostatnia odpowiedź 13 lut 2024

Hej, lada dzień ( a dokładniej za 10 dni) mam operacje. Kilka technicznych pytań. Jak długo potrzebowałyście ubrań zapinanych z przodu, kiedy mogłyście ubierać coś przez głowę? Czy po operacji przebierałyście się w swoja piżame? Kiedy można się samemu myć/ przygotować posiłek dla rodziny/ podnosić dziecko (w moim przypadku roczniaka)/ iść na małe zakupy spożywcze? Nie wiem czy tygodniowy urlop męża to nie zbyt krótko, czy namawiać go jednak na 2tyg.

53 komentarze

Reklama
  • Anonim
    Binii
    Użytkownik wyróżniony
    13 lut 2024

    Ja jestem prawie 4 miesiące po, piersi są już dość miękkie ale jeszcze nie są 100% ruchome.
    Śpię na boku ale muszę podłożyć sobie rękę pod bok żeby nie leżeć na piersi. Czasami cierpnę i muszę przełożyć się na płasko. Nie śpię jeszcze tak 100% komfortowo.
    Ja nie czuję implantu wcale, jestem aż zaskoczona, że piersi wydają się moje, nic mi się nie przesuwa.

    Każdy potrzebuje pewnie dojść do siebie w innym tempie, chyba do 6 miesięcy wszystko powinno się uspokoić.

  • Anonim
    pinezk
    13 lut 2024

    Pytanie do bardziej doświadczonych posiadaczek implantów. Jestem 3mce po operacji. Kiedy kładę się na boku czuję duży dyskomfort w okolicy mostka, tak jakbym czuła przesuwający się implant ( wiadomo grawitacja). W ogóle czuje te implanty. Kiedy piersi zrobiły się "wasze", nie czułyście że to ciało obce? Czy zwyczajnie tak już zostanie i zawsze w mniejszym lub większym stopniu się odczuwa obecność implantów? Kiedy mw implanty robią się miękkie? Moje niby już zmiękły, mam motivy pod mięsień, ale w dotyku daleko im do naturalnej piersi i zastanawiam się czy są szanse, że będzie trochę lepiej.

  • Anonim
    Binii
    Użytkownik wyróżniony
    9 sty 2024

    Dziewczyny mam pytanie o wychodzące szwy rozpuszczalne.

    Robią mi się na bliznach takie małe ranki wypełnione białą substancją, która wygląda jak ropa. To wychodzące szwy rozpuszczalne. Wszystko ładnie się goi i nie ma po nich śladu ale zastanawiam się jak długo to będzie trwało?

    Szwy rozpuszczają się nawet 200 dni, czy to znaczy, że przez 200 dni mogę się spodziewać tych ranek?

    Ja miałam lift plus implant, sporo blizn jak wiecie. Ranki przemywam wodą, potem octenisept i zaklejam blizny plastrem chirurgicznym. Plaster zmieniam raz w tygodniu, na razie miałam takie 4 ranki, ślady po nich nie ma.

  • Anonim
    Granola1234
    Użytkownik wyróżniony
    4 sty 2024

    Augusta, to nie od stanika.

  • Anonim
    Augusta
    2 sty 2024

    Granola, a to pomarszczenie nie jest czasem od stanika pooperacyjnego?

  • Anonim
    Paulina1984
    Użytkownik wyróżniony
    1 sty 2024

    Megane niestety pielegniarka moze mieć rację. U nie 3 miesiąc a nadal boli , puchnie...twarde i nieruchome

  • Anonim
    Granola1234
    Użytkownik wyróżniony
    20 gru 2023

    Co mnie dziwi, że one tak różnie dochodzą do siebie. Jedna bez problemów. Druga za to zawsze coś.
    Dziewczyny czy jak zepniecie mięśnie klatki piersiowej to też Wam się robią takie pomarszczenia na piersiach od strony mostku?

  • Anonim
    Megane
    20 gru 2023

    Granola , mam obydwie 335ml ,Motiva ergonomix, szybko miękną jak na 4 tygodnie. Okropnie mnie przeorała ta operacja, czuję się fizycznie jak wrak na razie. Nie martw się, pani pielęgniarka z kliniki zapewniła mnie że takie dolegliwości mogą trwać do 6 miesięcy...😱😉

  • Anonim
    PatP
    Użytkownik wyróżniony
    20 gru 2023

    Granola to jeszcze trochę potrwa. 8 tyg to krotki czas. Nie martw się. To normalne

  • Anonim
    Granola1234
    Użytkownik wyróżniony
    20 gru 2023

    Właśnie pierś z większym implantem dokucza mi do chwili obecnej- jest twarda, drętwieje, nie mam w niej czucia od strony mostku.Ta druga już jest coraz bardziej miękka.

  • Anonim
    Granola1234
    Użytkownik wyróżniony
    20 gru 2023

    Megane, mam dwa różne ze względu na asymetrię- 340 i 275. A Ty?

  • Anonim
    Megane
    20 gru 2023

    Granola 🙂 strach się bać jak to długo będzie trwało,oby nie na zawsze.. .😱 Duży masz implant?

  • Anonim
    Granola1234
    Użytkownik wyróżniony
    19 gru 2023

    Megane, w sumie myślałam, że minęło. Ale dzisiaj znów to czuję.

  • Anonim
    Megane
    19 gru 2023

    Dziękuję Wam serdecznie za pocieszenie 😘 chyba rzeczywiście nie zdawałam sobie sprawy, że jest to tak długotrwały proces....

  • Anonim
    Granola1234
    Użytkownik wyróżniony
    19 gru 2023

    Megane, u mnie to ustąpiło całkiem niedawno. Jestem 8 tygodni po.

  • Anonim
    PatP
    Użytkownik wyróżniony
    19 gru 2023

    Tak to normalne. Do 2/3miesiaca tez tak czulam. Na pewno zmiękną i wtedy odczujesz ulgę:)

  • Anonim
    Megane
    19 gru 2023

    Dziewczyny, czy to jest zupełnie normalne że po miesiącu od zabiegu cały czas w pozycji stojącej i podczas chodzenia czuję ścisk i ciągnięcie i takie uczucie jakbym zaraz miała karmić 😉? Bardzo utrudnia mi to poruszanie się. Czy to długo u Was trwało?

  • Anonim
    Igaa
    Użytkownik wyróżniony
    18 gru 2023

    Dziewczyny, ja jestem 7 miesięcy po operacji i nadal śpię w biustonoszu pooperacyjnym. Mam już od dawna zgodę operatorki żeby spać bez, ale wciąż nie odważyłabym się. Jak tylko jestem bez stanika to piersi bolą. Nawet jak próbuję ubrać zwykły miękki bezfiszbinowy biustonosz to po chwili piersi bolą. Także w ciągu dnia noszę sportowy, a na noc pooperacyjny. I szczerze mam już dość tego że ten dyskomfort trwa tak długo. I boję się że tak już zostanie...

  • Anonim
    Binii
    Użytkownik wyróżniony
    13 gru 2023

    Ja jestem 8 tygodni po zabiegu i nadal czasami to czuje.

    Jesli chodzi o biustonosz ja mam 75 cm pod biustem i rozmiar M ale pasuje najlepiej po praniu a potem jest ciut za luźny. Nie zmieniam go już bo to nie ma sensu, poczekam jeszcze z miesiąc i kupię jakiś wygodny stanik sportowy.

  • Anonim
    Megane
    13 gru 2023

    Witajcie, jak długo trwa uczucie ciągnięcia całych piersi? Jestem 3 tygodnie po zabiegu i cały czas mam problem z chodzeniem. Jak wstaję to czuję non stop takie ściskanie i ciągnięcie które uniemożliwia mi wyprostowanie się.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama