Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Masaż manualny piersi po operacji

Anonim
Kociaczky
Kraków · Utworzono: 3 kwi 2024 · Ostatnia odpowiedź 6 kwi 2024

Hej dziewczyny, niedługo mija 2 tyg od operacji i w zasadzie wiem wszystko odnośnie dalszych postępowań, ale nie dopytałam jak to jest z masażem po operacji… powiecie mi w jaki sposób się go wykonuje?

10 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Ifg7
    Użytkownik wyróżniony
    6 kwi 2024

    hej ja też mam ergonomix 2 pod powieź i również miałam zalecenie masażu już po tygodniu od operacji - najpierw głaskanie od góry do dołu, w kolejnym tygodniu dołożyć ruchy okrężne i w kolejnym takie jakby szczypanie. Byłam też u fizjo, który potwierdził konieczność masażu i pokazał nieco inny rodzaj/tak jakby nie tyle typ masażu był istotny co masaż w ogóle w celu uniknięcia przykurczu torebki. Także nie wiem czemu kasiakol u ciebie zakaz… eh widzę że skrajne te opinie podobnie jak z postępowaniem pozabiegowym z rana i potem blizna. Co lekarz to inne zalecenia

  • Anonim
    Kociaczky
    6 kwi 2024

    Dzięki dziewczyny ♥️ wczoraj zaczęłam delikatnie je masować to z kolei dzis mnie bardziej bolą 😳 chyba się jednak wstrzymam z tymi masażami, bo czuję po prostu że zbyt świeże to wszystko jest ☹️

  • Anonim
    oheynatalie
    5 kwi 2024

    Kociaczky nie martw się, takie skurcze, pobolewanie, kłucie jest normalne. Piersi się goją 🤗 mi lekarz też powiedział, ze najlepiej jak partner robi ten masaż, bo nam ze względu na psychikę, że to bolesne miejsce trudniej jest mocniej uciskać. Też mam mentorzy Xtra.

  • Anonim
    kasiakol
    5 kwi 2024

    Kociaczky
    mam Motiva Ergonomix 2 (one są mięciutkie). Wybrałam je ze względu na to, że mam umiejscowienie pod powięź.

  • Anonim
    Kociaczky
    4 kwi 2024

    Jeszcze na dodatek czasem czuję jakbym miała chwilowy skurcz w piersi. Z reguły dzieje się to jak wstaje, albo dłużej pochodzę. Też któraś z was tak miała?

  • Anonim
    Kociaczky
    4 kwi 2024

    Co lekarz to opinia 🙄 i człowiek już sam nie wie co ma robić… Też dostałam zalecenie właśnie po to, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia przykurczu torebki. Na ten moment piersi mam nieco dalej obolałe, więc delikatnie uciskam je palcami w okół, żeby chociaż pobudzić krążenie…

    kasiakol a jakiej firmy masz implanty? Może to też od tego zależy… Ja mam mentory, a słyszałam że są nieco twardsze

  • Anonim
    oheynatalie
    4 kwi 2024

    Możliwe. Ja miałam pod mięsień i lekarz powiedział, że masaże są konieczne, aby zminimalizować ryzyko przykurczu torebki.

  • Anonim
    kasiakol
    4 kwi 2024

    A mnie kategorycznie lekarz zakazał masażu piersi.
    Wytłumaczono mi to w ten sposób, że masaż może spowodować przesunięcie się implantu, co dla mnie jest zdecydowanym argumentem.
    Ja miałam umiejscowienie pod powięź, więc może to też ma znaczenie.

  • Anonim
    oheynatalie
    3 kwi 2024

    Mnie lekarz kazał zacząć masaże po 4 tygodniach od zabiegu. I naciskać dosyć mocno, punktowo palcami zaczynajac od strony pachy do wewnątrz. Tak jakby obejmować pierś od dołu i uciskać po kolei każdym palcem. Odradzał kuliste ruchy.

  • Anonim
    Kociaczky
    3 kwi 2024

    Dodam tylko, że miałam jedynie zakładane implanty i wiem, że ruchy muszę być okrężne, ale w którą stronę i jak uciskać tego nie wiem, a w internecie nie mogę wyszukać 🙈
    Będę bardzo wdzięczna za wskazówki i porady

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama