Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Implanty anatomiczne Polytech 4Two AO Microthane® (poliuretanowe)

Anonim
Justin
Kraków · Utworzono: 19 gru 2019 · Ostatnia odpowiedź 14 maj 2021

Dzień dobry.

Mam pytanie odnośnie implantów poliuretanowych firmy Polytech - na konsultacji Doktor takie właśnie do mnie dopasował i ciekawa jestem czy któraś z Was ma implanty tej firmy? Czy występowały jakieś problemy z tymi implantami po operacji? Za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczna :)

17 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    malenstwo794498
    14 maj 2021

    Dziewczyny, przed operacją najlepiej trochę rozeznać się w temacie, poczytać o rodzajach implantów, ich powłokach itd., żeby później wiedzieć, o co pytać lekarza. Uważam, że skoro wielu chirurgów używa implantów z pianką poliuretanową, to znaczy, że są pewni ich bezpieczeństwa. Poza tym, każdy implant Polytech występuje w 3 czy 4 rodzajach powłoki, jedna z nich jest pianka poliuretanowa. Więc jeśli któraś boi się lub nie chce takiej powłoki, to może wziąć gładką.
    Taka pianka zapobiega przemieszczeniu się implantu. Ja uważam, że dr Kasprzyk jest świetnym fachowcem, wie, co robi i mogę polecić go z całego serca!

  • Anonim
    Kasia815514
    Użytkownik wyróżniony
    14 maj 2021

    Moja operacja wymiany Polytech na Mentor miała trwać 45 minut, trwała ponad godzinę. Dr Pastucha później mówił, że musiał skrobać, gdyż implant był po 10 miesiącach tak wrośnięty w tkankę. A ufam mu w 100 procentach. Ja też na jednej piersi miałam efekt double bubble.... Tak jak pisałam wcześniej, w 2005 roku pierwszy zabieg. Później urodziłam dwójkę dzieci i jeden z implantów po 14 latach uległ zniszczeniu, chciałam jechać i robić tą wymianę u mojego dr, ale po drugim dziecku zaraz po porodzie przeszłam zawał poporodowy, mój mąż jest Niemcem, błagał mnie, żebym wymianę robiła tutaj. Bał się okropnie o mnie. I zgodziłam się. To, co było później, to był psychiczny horror. Za mały implant, okropnie zrobiony, jeden wyżej, drugi niżej. Wstydzilam rozbierać się przed własnym mężem. Po 10 miesiącach wymieniłam to na 480 ml Mentor. Na koniec napiszę, że operowała mnie ordynator niemieckiej kliniki za 6000 euro, teraz nawet gdyby Niemcy dopłacali mi do zrobienia, to nigdy.

  • Anonim
    PacjentkaX
    13 maj 2021

    Kasia815514
    Ja dwa miesiące temu miałam operację właśnie implantami Polytech Microthane. Powiem szczerze - nic nie czytałam wcześniej o implantach, założyłam, że jeśli pójdę do popularnego (czytaj: uważanego za dobrego) lekarza i polecanego przez koleżankę, to on mi wszystko dobrze doradzi z wyborem implantów. No i to był mój błąd. Bo owszem, dostałam tak jak chciałam anatomiczne, rozmiar wybraliśmy razem 295 i więcej o tych implantach mi nie mówił. Lekarz tak mnie zoperował, że zrobił mi się double bubble, co potwierdziłam na konsultacji u innego chirurga. I wtedy zaczęłam czytać o tych implantach (wypowiedzi pacjentek i lekarzy na stronach polsko - oraz anglojęzycznych): że są twarde, po roku widać ostateczny efekt, że wrastają w tkankę i sa trudniejsze do usunięcia, i co najgorsze - z powodu zachorowań na raka wycofane z użycia w Kanadzie, Francji i Australii. O tych rzeczach lekarz mi nic nie mówił. Do tego są brzydko zrobione, więc biorę pod uwage wymianę implantów. Pytanie tylko po jakim czasie można te implanty wymienić na nowe i czy każdy chirurg będzie potrafił te wrośnięte implanty usunąć. Dodam, że przed operacją miałam miseczkę A, na piersiach żadnego tłuszczu, więc nie wiem jak chirurg wytnie te wrośnięte implanty.

  • Anonim
    Kasia815514
    Użytkownik wyróżniony
    13 maj 2021

    Medyczny implant, dobrze sprawdzający się przy rekonstrukcji piersi. Miałam to włożone przez 10 miesięcy, są twarde. Wymieniłam na 480 ml Mentor. Pierwsza operacja w 2005 roku 410 ml Mentor, dr Pastucha że Szczecina, druga Niemcy, tu gdzie mieszkam, 2019 rok i 320 Polytech, Trzecia 2020 dr Pastucha Szczecin i 480 ml Mentor. To będzie Twoja decyzja, jakie implanty. Nie miałam z implantami Polytech problemu, po prostu tu w Niemczech zrobiono mi tak piersi, że przez następne 10 miesięcy płakałam, dlatego na kolanach wróciłam do mojego dr Pastuchy.

  • Anonim
    malenstwo794498
    13 maj 2021

    Mam takie implanty od prawie 2 lat i wszystko jest ok.

  • Anonim
    PacjentkaX
    13 maj 2021

    Cześć Justin!
    Czy ostatecznie zdecydowałaś się na implanty Polytech Microthane? Jesteś zadowolona?
    Widzę, że wypowiedzi jednej użytkowniczki zostały usunięte. Co tam było takiego, że te wypowiedzi zostały usunięte?

  • Anonim
    malenstwo794498
    4 lip 2020

    Ja mam takie implanty od 9 miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Jednak są to dość twarde implanty, ale dzięki temu trzymają swój kształt.

  • Dr n. med. Marcin Sierociński

    · 21 gru 2019

    Jest to dodatkowa powłoka "dołożona" do implantu silikonowego -poliuretan. Z czasem ulega ona wchłonięciu. Zwykle implanty takie są stosowane jako " ratunkowe" w przypadku powtarzającego się przerostu torebki łącznotkankowej po zabiegach "pierwotnych". Dla Pani i dla wyglądu piersi po zabiegu nie ma to większego znaczenia.

  • Anonim
    Lusi842533
    20 gru 2019

    Anatomiczne średni profil. 315ml. 3 tygodnie. Po 3 już robię wszystko. Też chodzę na siłownię. A obrócić się może tylko w początkowym okresie. Dlatego trzeba o siebie dbać. Nie mialam w ogóle tkanki piersiowej, tłuszczowej. Więc okrągłe by wyglądały jak piłki. A tego nie chciałam. Każde implanty niosą pewne ryzyko zachorowania na coś. Trzeba na siebie dużo uważać w początkowej rekonwalescencji. Pogadaj z innymi lekarzami. Ja jestem miesiąc po, więc to bardzo mało. Piszę tyle ile wiem.Mam nadzieję, że będzie dobrze

  • Anonim
    Justin
    20 gru 2019

    Tak, wiem, tylko u mnie niestety okrągły nie wchodzi w grę ze względów anatomicznych, mój lekarz mnie ostrzegł, że nie będzie takiego efektu jaki bym chciała, mam opadający biust, podstawa piersi na 15 cm, a wysokość na 10 cm, więc okrągły implant to raczej nie za bardzo.

  • Anonim
    usuniety_uzytk729289
    20 gru 2019

    Usunęliśmy ten post zgodnie z prawem do usuwania danych.

  • Anonim
    Justin
    20 gru 2019

    Wiem właśnie czytałam na ten temat, jednak wydaje mi się, że dla osoby regularnie uprawiającej sport takie implanty są ok, bo jest duże mniejsze ryzyko, że będą się przekręcać.
    Sama nie wiem co mam na ten temat myśleć.

  • Anonim
    Justin
    20 gru 2019

    Też właśnie czytałam co nieco o tych implantach, zachorowanie na chłoniaka istnieje, ale prawdopodobieństwo tak jak piszesz jest małe, natomiast w którymś artykule wyczytałam, że w razie innych powikłań to implanty są trudniejsze do usunięcia, bo wrastają w tkanki - więc gdzieś tam cały czas z tyłu głowy mam czy to dobry wybór.
    Lusi Ty masz anatomiczne implanty? Mogę wiedzieć jakiego rozmiaru? Powiedz mi jeszcze czy długo dochodziłaś do siebie i czy piersi są bardzo twarde?

  • Anonim
    Lusi842533
    20 gru 2019

    Czuję się dobrze. Jestem zadowolona. Wiem, że jest zakazane we Francji. Ale czytałam bardzo dużo o tym. Z ok. 13mln.opeeacji na całym świeci. 20 tys.pacjetek zachorował na Chłoniaka anaplastycznego. Nie były to implanty Polytech. A nawet jeśli by były to niewiele. Na gładkich implantach szybciej powstaje torebka włoknista. Obkurcza się torebka co prowadzi do bólu. Jeśli będzie się coś dziać to wyjme lub wymienię. Na razie lekarze zalecają spokój. Większe jest prawdopodobieństwo wypadku samochodowego niż tych dolegliwości. To są słowa jakiegoś lekarza z forum, ale nie pamiętam jakiego.

  • Anonim
    usuniety_uzytk729289
    19 gru 2019

    Usunęliśmy ten post zgodnie z prawem do usuwania danych.

  • Anonim
    Justin
    19 gru 2019

    Jak się czujesz z tymi implantami? Wszystko jest tak jak należy, zadowolona jesteś?

  • Anonim
    Lusi842533
    19 gru 2019
    Najlepszy komentarz

    Ja mam takie implanty. Jestem miesiąc po zabiegu. Z tego co widziałam w gabinecie lekarza to dużo kobiet je nosi. Miał na stole przygotowane pudełka na następne operacje.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama