Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Dwa tygodnie po powiększeniu biustu - co można już robić, odczucia

Anonim
ptasia2021
Warszawa · Utworzono: 6 cze 2021 · Ostatnia odpowiedź 18 sie 2022

Hej dziewczyny jetsem des tygodnie po zabiegu powiększenia piersi. Do tej pory jedynym bólem to było spanie na plecach. Same piersi mnie nie bolały. Jednak od dwóch dni zauważyłam że czuje implanty , nie jest to taki ból ale rano przy wstawaniu czuje że coś w piersi jest takie dziwne uczucie. Mam pytanie od kiedy też zaczęlyscie normalnie funkcjonować. Do tej pory wsyztsko robił za mnie mąż( nawet drzwi od samochodu otwierał i zamykał ) W poniedziałek jadę juz do pracy więc wszystko będę musiała robić sama, czytałam że nie można się schylać - przez jaki okres ? Bo ja czasami się schylam jak coś mi spadnie ? Tak sam wykonywanie ruchów ręką , nie wiem co już mozns czy można już normalnie w kuchni kroić ? Nie wiem co mogę robić już a czego nie ;) Boję się żeby nie zepsuć ;)

7 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Mikka
    18 sie 2022

    Mnie minie dzisiaj 7 doba i wydaje mi się, że za dużo robię sama.. W zasadzie od początku jestem w pełni samoobsługowa. W czwartej dobie umyłam sobie sama włosy, choć z wiązaniem mam ich problem. Prowadzę samochód od wczoraj, czyli w 6 dobie (automatyczna skrzynia). Drobne sprawunki też robię. Choć tu mam mały zgrzyt, że może i nie powinnam bo tam śliwki, tu arbuz i niby niewiele, ale już coś waży 😔
    Jedyne co nie zamierzam to sprzątać, szarpać się z odkurzaczem czy myć podłóg takiego szerokiego zakresu ruchu jeszcze nie mam. Przygotowuję posiłki dla siebie i rodziny oczywiście bez spiny i jakiegoś wielkiego wysiłku. Nic co by mi sprawiało ból, ani dyskomfort.
    Od początku próbuje spać na boku, za zgodą lekarza, oczywiście ze względu na ból jest to dość trudne.
    Wcześniej odczuwałam ból chodząc na spacery tak do 4 doby, od wczoraj już tak naprawdę swobodnie, nic mnie nie kłuje, mogę pomaszerować.
    Z drugiej strony jak dziewczyny robią w Holandii piersi to już po tygodniu są ponoć ponownie w pracy.
    Mam nadzieje, że moja super dyspozycja nie wyjdzie mi bokiem 🤔

  • Anonim
    opiumkate
    25 kwi 2022

    @AnetaGordon tak jak napisałas sama - każdy przechodzi to inaczej więc nie wiem co w tym śmiesznego, że niektórzy zaraz po zabiegu mogą mieć problem z najprostszymi czynnościami.

  • Anonim
    AnetaGordon
    23 kwi 2022

    Każdy przechodzi proces po zabiegu inaczej. Ja byłam nastawiona że będzie bardzo bolało bo za dużo czytałam różnych opinii, a tak na prawde to u mnie było zero bólu zaraz po operacji I jestem już 2 tygodnie po zabiegu. I jak czytam ze ktoś kogoś karmił to śmiać mi się chce. Od samego początku radziłam sobie ze wszystkim sama pierwsze dni dużo odpoczywałam ale nie ma tragedii to zależy od osoby.

  • Anonim
    opiumkate
    24 sie 2021

    Ból przy wstawaniu z łóżka to czułam dobry miesiąc ;) Do pracy wróciłam dopiero po 5 tygodniach. Mój chłopak w pierwszych dniach to musiał mi pomagać nawet w takich czynnościach, jak mycie zębów, czy karmienie mnie.

  • Anonim

    Anonim

    19 cze 2021
    Najlepszy komentarz

    A czy macie drętwienie piersi? Jest to mój 15 dzień od operacji i w nocy oraz rano czuję, jakby piersi były twarde (chociaż po dotknięciu czuje, że miękną), to takie dziwne uczucie, jakby drętwiały, mrowiły, są troszkę zimne. Nadal zdarza mi się budzić przez to w nocy i trudniej mi, zasnąć. Po wstaniu z łóżka po rozruszaniu się ta dolegliwość ustępuje.

  • Anonim
    yengera
    7 cze 2021

    Ja przez pierwszy tydz. nie podnosilam rąk do góry, potem już włosy myłam sama itd.
    Odnośnie innych rzeczy to od samego początku czułam się bardzo dobrze, ale nadal staram się oszczędzać i nie podnosić dzieciaków (jestem 4 tyg. po operacji). Nic mnie nie boli, co niestety też może być zgubne, bo nie mam takiego naturalnego hamulca, żeby się nie forsować. Każda musi indywidualnie testować, co jest w stanie wykonać itd. Ja miałam ten komfort, że na drugi dzień po operacji już byłam bez leków przeciwbólowych i generalnie w ogóle prawie nie czułam żadnego dyskomfortu.

  • Anonim
    Riley
    6 cze 2021

    U każdego to wygląda inaczej. Ja już kilka dni po operacji wiele rzeczy sama ogarniałam, jak np. mycie włosów, oczywiście wszystko powoli i spokojnie. Lekarz powiedział, że nie ma zakazu podnoszenia rąk, no chyba że czuje się przy tym ból czy rwanie. Ja tego nie czułam i rękami bardzo swobodnie operowałam od samego początku. Jednak dopiero tak od 4 tygodnia zaczęłam w miarę normalnie funkcjonować, jestem 6 tyg. po i jeszcze przy prowadzeniu samochodu czasem czuje jakieś ograniczenia, dyskomfort. Schylam się, ale staram się podnosić coś przysiadem. Wiadomo, gdy się myję, to muszę się pochylić by umyć nogi i je wytrzeć ;) Przy tym schylaniu czuję jeden implant, ale tylko jak mam ubrany biustonosz. Cały czas pojawiają się jeszcze sporadycznie kłucia w różnych częściach piersi i to też zupełnie normalne.
    Ja osobiście po 2 tygodniach wciąż potrzebowałam pomocy w niektórych czynnościach.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama