Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Blizna po powiększeniu piersi

Anonim
Loczek
Wrocław · Utworzono: 4 maj 2017 · Ostatnia odpowiedź 21 kwi 2020

Witam, Jestem miesiąc po powiększeniu piersi, niepokoi mnie umiejscowienie blizny na jednej piersi, jest ona na dole piersi a nie w faldzie tak jak było założone. Bardzo proszę o informacje czy takie umiejscowienie blizny jest normalne? Zdarza sie? Czy raczej powinna ona byc bez wyjątku schowana pod piersią w faldzie. Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi

14 komentarzy

Reklama
  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 21 kwi 2020

    Trudne pytanie. Proponuję kontakt z operatorem.

  • Anonim
    Sandra779570
    20 kwi 2020
    Najlepszy komentarz

    Panie Doktorze,
    mam pytanie równiez a propos blizn po augmentacji.
    Bowiem w lewej piersi blizna jest blizną idealną, w prawej jest jakby poszarpana i bardzo napięta.
    Do pełnego wglądu w sytuację dodam, że wyjsciowo moje piersi były asymetryczne lewa znacząco opadała, natomiast prawa była wyżej i była nieznacznie mniejsza.
    Moje pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji powinny być 2 rózne cięcia, aby efekt końcowy blizn był na jednej wysokości dobrym tropem myślę?
    A tu wydaje się, że chirurg mimo tego, że piersi były asymetryczne zrobił cięcia na równej wysokości, co nie jest równoznaczne że przy asymetrii piersi blizny będa również na równej wysokości.
    Bardzo proszę o pomoc, nie wiem juz co robić, bo prawa pierś boli. Serdecznie prosze o kontakt i informacje. Załączam zdjęcia blizn po ponad roku od operacji. Z wyrazami szacunku

  • Anonim
    Magdaj648080
    11 cze 2018

    * loczek

  • Anonim
    Magdaj648080
    11 cze 2018

    Hi loche. Mialam podobna sytuacje musialam poddac sie korekcie

  • Anonim
    Aga272549
    Użytkownik wyróżniony
    8 cze 2018

    witaj, jak wygląda sytuacja u ciebie? bylas na konsultacji ?

  • Anonim
    Susi89
    8 cze 2018

    Hej na której piersi masz Blizne wyżej. Może implant ci opadł. Ja miałam taka sytuację że piprostu 8nplant opadł i Blizne miałam wyżej obecnie jestem już po korekcie piersi i wszystko jest ok

  • Anonim
    Maja619167
    6 cze 2018

    Czy ty miałaś powtórną operację czy pierwszą?☺

  • Anonim
    PaniKatarzyna
    5 cze 2018

    Hej, jeśli chodzi o bliznę to też dużo czytałam, że często nie jest w odpowiednim miejscu. Mnie jednak zastanawia rażąca różnica w wyglądzie Twoich piersi... owszem, po miesiącu często utrzymuje się jeszcze opuchlizna, ale różnica jest naprawdę duża jak na taki czas po operacji... czy kontaktowałaś się że swoim lekarzem? Co on na to?

  • Anonim
    blondi89
    5 cze 2018

    nie wiem czy umiejscowienie blizny jest odpowiednie, ale na samą blizne i jej rozjasnienie/usuniecie polecam maść veraderm. stosowalam ją po operacji i calkiem szybko pozbylam sie problemu. mam nadzieje, ze choc troche pomoglam!

  • Anonim
    Loczek
    7 maj 2017

    Bardzo dziekuje za informacje. Pozdrawiam

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 6 maj 2017

    Dzień dobry,
    dziękuję za dodatkową informację;
    w przypadku, gdy jeden implant jest niżej - poniżej miejsca, gdzie założył lekarz - to nie ma innego postępowania jak dodatkowy kolejny zabieg operacyjny;
    jeśli powiedzie się kolejna operacja to blizna powinna się zbliżyć do miejsca idealnego;;
    chirurg wykonujący operacje korekty piersi implantami zwykle wie jak można poradzić w tego typu problemach - jest tu kilka opcji i nie mam wystarczającego doświadczenia żeby którąś z nich rekomendować;

  • Anonim
    zanea
    6 maj 2017

    Też chciałbym wiedzieć co z Twoją piersią (dlaczego opadla i czy jest to odwracalne) ...

  • Anonim
    Loczek
    5 maj 2017

    Bardzo dziekuje za wyczerpująca odpowiedz.
    Jak najbardziej rozumiem ze nie wszystkiego da sie przewidzieć, każdy jest tylko człowiekiem i ma prawo sie pomylić. Nie jest to dla mnie bardzo rażące, szczerze powiem ze w zasadzie wcale by mi to nie przeszkadzało gdyby nie fakt ze ta pierś jest duzo niżej niż druga.
    Dlatego tez zwróciłam na to uwagę.
    Przed operacja miałam piersi równe, symetryczne, małe A. Implant otrzymałam 325 hp okrągły.
    Czy jest szansa ze to sie jeszcze wyrówna? Czy bedzie potrzebna korekta?

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 5 maj 2017

    Dzień dobry,
    dziękuję za pytanie i zdjęcie;
    z założenia blizna pooperacyjna po korekcie piersi implantami "z cięcia w bruździe pod-piersiowej" ma być umiejscowiona w tzw. nowej bruździe pod-piersiowej;
    lekarz przed operacją dokonuje różnych pomiarów, bierze pod uwagę kształt i wymiary implantu oraz budowę piersi pacjentki - wszystko po to żeby blizna pooperacyjna była umiejscowiona dokładnie w nowej bruździe pod-piersiowej;
    niestety nie rzadko po operacji blizna znajduje się poniżej lub powyżej tej bruzdy - pomimo wszelkich starań;
    z dwojga złego lepiej jak blizna jest powyżej, a więc tuż nad bruzdą pod-piersiową - taka blizna zawsze schowana jest w staniku;
    gorsza opcja jest wtedy gdy blizna wypadnie poniżej bruzdy pod-piersiowej i jest na ścianie klatki piersiowej - wtedy trudno ja ukryć w staniku;
    tego typu niedoskonałości w wyniku operacji korekty piersi implantami są zwykle dobrze akceptowane przez pacjentki;
    z czasem blizna jest bardzo mało widoczna i nawet jeśli nie jest idealnie w bruździe pod-piersiowej to nie wpływa na ogólnie dobry wynik operacji.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama