Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Zabieg skrócenia wargi sromowej - czy mozliwa refundacja NFZ ?

Anonim
Kobieta88
Lublin · Utworzono: 19 kwi 2012 · Ostatnia odpowiedź 8 sty 2018

Witam, Chciałabym się poddać zabiegowi skrócenia jednej wargi sromowej. "Warga sromowa mniejsza" jest rozmiarem większa od "wargi sromowej większej", a jej długość wynosi ok. 4 cm. Dodam, że jest to dla mnie bardzo duży problem nie tylko psychiczny, ale i fizjologiczny, ponieważ często, gdy warga się "wysunie" i zahaczy o bieliznę to bardzo boli a w miejscach publicznych nie mam możliwości jej "poprawienia". Czy taki zabieg można wykonać w ramach NFZ? Niestety z tego co wyczytałam na stronach internetowych zabieg ten kosztuje około 4 tys. złotych, a ja studiuję i jak na razie niestety nie stać mnie na takie koszty. Bardzo proszę o odpowiedz. Z poważaniem Kobieta88

23 komentarze

Reklama
  • Anonim
    Kasia1980
    8 sty 2018

    Jak to możliwe?

  • Anonim
    Anya
    31 paź 2017
    Najlepszy komentarz

    I to pisze lekarz?? Przede wszystkim za duże wargi to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim utrudnienie w życiu codziennym! Utrudnienie w uprawianiu wielu sportów, bądź po prostu chodzenie w obcisłych spodniach, czy uprawianie seksu. Drogi mężczyzno, kimkolwiek jesteś, nie wypowiadaj się. Do znajomości cipki, nie trzeba być naukowcem i robić badań!

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 8 lis 2012

    Dzień dobry,
    niestety nie mam podpisanej umowy z nfz. Wykonuję te zabiegi tylko w prywatnej praktyce.
    Uważam jednak, że w wybranych, szczególnych przypadkach zabieg zmniejszania warg sromowych może być refundowany przez nfz - przykładem takiego przypadku może być obrzęk limfatyczny warg sromowych. Takie przypadki zdarzają się jeden raz na ponad 100 kolejnych kandydatek poszukujących tego typu zabiegu.
    Z punktu widzenia naukowego trwają wciąż dyskusje, czy zmniejszenie warg sromowych w ogóle ma sens z innych względów niż czysto estetyczne. Nie ma żadnych dostępnych danych naukowych o dużej wartości przekonywania, które potwierdzają lekarskie (medyczne) wskazania do zmniejszenia warg sromowych tylko dlatego, że są one lekko asymetryczne lub w poczuciu pacjentki zbyt duże.
    Poczucie estetyki jest pojęciem tak względnym, że ja nie dyskutuję w tej sprawie.
    Lista chirurgów plastyków jest na ***********
    niektórzy z nich mają umowę z nfz.
    Lembas

  • Anonim
    samer
    7 lis 2012

    Ja poprostu poszłam do swojego ginekologa i zgłosiłam mu problem. Przeszkadzało mi to od dłuższego czasu ale dopiero teraz zdecydowałam się zrobić z tym porzadek. Po obejrzeniu powiedział ze kwalifikuje sie z cała pewnością do zabiegu wiec jesli chce wypisze mi skierowanie. Umówiłam sie na wizytę u niego po 2 tygodniach by dac sobie czas do namysłu i dostałam skierowanie. Jutro jadę do szpitala umowić sie na konkrety termin wykonania zabiegu. DZiś idę na szczepienie przeciw WZW b.

  • Anonim
    Kobieta88
    6 lis 2012

    jak to będziesz miała wykonywany zabieg w ramach NFZ? byłam na wizycie u dwóch lekarzy i zawsze udzielano mi informacji , że jest to niemożliwe. Serdecznie proszę o odpowiedź jak mogę ubiegać się o zabieg w ramach NFZ?

  • Anonim
    samer
    4 lis 2012

    ja bede miała wykonywany zabieg w ramach nfz

  • Anonim
    bozka128257
    21 wrz 2012

    Ja robiłam ten Zabieg u Pani Doktor Janiny Janickiej Grabowskiej w Bytomiu Miechowicach.Rewelacja-jestem bardzo zadowolona !!! Polecam !!! Teraz kojelny raz przymierzam się do innej korekty krocza.Bożka

  • Dr Zbigniew Mazan

    · 20 cze 2012

    Witam Panią, od wielu lat specjalizuję się w wykonywaniu zabiegów miejsc intymnych. Nie wykonuję resekcji, skrócenia lecz plastykę warg sromowych. Po zabiegu i wygojeniu nie ma widocznych blizn a ich brzeg jest taki sam jak przed zabiegiem. W mojej klinice jest możliwość kredytowania zabiegów(umowy z trzema bankami - wszelkie formalności załatwiane są na miejscu). Zapraszam no str. intern.
    ***** ********** e-mail ***********
    Dr Z. Mazan

  • Anonim
    Wiara
    20 cze 2012

    Też mam taki problem. Wstydze sie tego cholernie. Przez te dlugie wargi czuje sie nieatrakcyjna...

  • Anonim
    gosc100237
    19 cze 2012

    Czy potrzebne są jakieś specjalne dokumenty, aby móc udowodnić przyczynę, czy wystarczy samo zaświadczenie od lekarza? A lekarz specjalista, w sensie ginekolog, czy chirurg plastyczny? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.

  • Anonim
    helen
    1 cze 2012

    Pracje w szpitalu i zapewniam Panią ze wszystkie Panie mają malutkie niewidoczne wargi mniejsze . raz jedyny widziałam jedną osobkę z wielkimi wargami mniejszymi.Są to to Panie w roznym wieku przyglądam się im narządom płociowym ,dlatego ze ja mam no wieksze wargi mniejsze. Nie wiem oczym Pani pisze pozbyła się tego co zwisiało a wygląda to naprawde obrzydliwie. Prosze nie pisac bzdur bo wiem co piszę . gdybym mniała pieniążki na ten zabieg nie wahałabym się ani sekundy a tak co po ciemku kocham się tak bardzo wstydze się swej ułomnosci

  • Anonim
    noemi
    31 maj 2012

    mogę napisać, że jestem po takim zabiegu- czyli tzw resekcja warg sromowych mniejszych- efekt opłakany- na tyle opłakany,ze od 2,5 roku korzystam z porad psychiatrów,psychologów, terapeutów i jedno wiem napewno moim problemem była mała świadomość dotycząca budowy tego organu- jak uważałam nie spełnających norm społecznych- dla równowagi wiem ,że wiele kobiet ma taką budowę czyle małe wystające i nawet nie pomyślałyby, że to w czymś przeszkadza.dziewczyny jeśli uważacie,że to wstyd i parter Was odrzuci to zapewniam- nie jest godny Waszej uwagi, podam przykład pomyślcie, że jecie cytrynę i co czujecie ślinę w ustach- tak samo jest z wargami- ktoś wymyślił nazwę "przerost sromu" i te co tak mają czują się inne radzę przyjrzeć się czy oby napewno wargi są przeszkodą. pozdrawiam i odradzam robienie tego typu zabiegu dla tzw. "aby robić- i za niską cenę".

  • Medical Hair&Esthetic

    · 31 maj 2012

    Dzień dobry,

    Dzień dobry,
    niestety NFZ bardzo rzadko refunduje przypadki zmniejszania warg sromowych, a cała procedura jest dosyć skomplikowana.Jednak może Pani udać się do lekarza rodzinnego, który opisze Pani problem i skieruje do specjalisty, w celu dalszego postępowania.
    Koszt tego typu zabiegu w naszej klinice wynosi 3000 PLN. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.
    Zapraszamy na konsultacje medyczną.
    Personel Medical Esthetic
    ********
    tel. ***********

  • Anonim
    complicated
    31 maj 2012

    Ja niestety też jestem studentką i wielkokrotnie zwracałam się z prośbą finansowa na operacje do mojej mamy,jednak ona bagatelizuje mój problem,to jest dużym dyskomfortem na codzień, obcieranie o bielizne i przede wszystkim pohamowanie w sprawach intymnych z mezczyznami, to wstyd. Błagam pomozcie poradzcie

  • Anonim
    lulu
    24 maj 2012

    Wiem że takie zabiegi robią niektórzy ginekolodzy, wiem na pewno o dwóch na śląsku takze dziewczyny jeśli nie macie kasy i bardzo Wam to przeszkadza to popytajcie swoich ginekologów lub wpiszcie w wyszukiwarce : ginekolog zabiegi i powysyłajcie maile z zapytaniem na pewno ktoś odpowie cena wtedy to ok 100-500zł . Pozdrawiam

  • Klinika Llc Cieszyn

    · 24 maj 2012

    Witam,
    Zapraszam na konsultację oraz zabieg do Centrum Laserowego w Ostrawie. Koszt zabiegu 2640PLN. Kontakt oraz rezerwacja terminu *********, pozdrawiam.

  • Anonim
    mika
    24 maj 2012

    Niesety ja też mam za długie...i muszę z tym żyć. Wstydzę się. Moja córka powiedziała nawet, że mama ma siusiaczka. Zawsze gdy na siebie patrzę, one wystają i zwisają na zewnątrz, wygląd okropny. Gdzie można zrobić taki zabieg dobrze i niedrogo. Czy ktoś z Was jest po takiej operacji? Nie wiem, czy to ma związek z długością warg, ale ja praktycznie nie odczuwam przyjemności z sexu, wręcz przeciwnie. Co robić...

  • Anonim
    lulu
    21 maj 2012

    ja tez mam długie i niesymetryczne ale znam wielu fcetow ktorzy takie lubią, przestan sie przejmowac!

  • Anonim
    helen
    27 kwi 2012

    Jestem z Białegostoku . z powodu bardzo długich warg stromowych mniejszych wstydze się . Nawet lekarz ginekolog powiedział mi ze mam długie.wstydze się potwornie są naprawde obrzydliwe. Niestety nie mam pieniążkow na taki zabieg. Pomozcie mi proszę.

  • Anonim
    gosc94577
    27 kwi 2012

    Uprzejmie informuję, że NFZ może sfinansować ten zabieg, ponieważ w JGP jest grupa świadczeń obejmująca małe zabiegi dolnej części układu rozrodczego i procedura w ICD-9 dotycząca zmian chorobowych w obrębie tej części ciała. Zabieg musi jednak wynikać ze wskazań medycznych, tzn. lekarz specjalista decyduje, czy przyczyną wykonania zabiegu są względy zdrowotne.
    Pozdrawiam
    Małgorzata Koszur
    Rzeczniczka Prasowa ZOW NFZ w Szczecinie

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama