Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Przyczyna dolegliwości - czy labioplstyka pomoże?

Anonim
deeerby
Warszawa · Utworzono: 8 mar 2021 · Ostatnia odpowiedź 4 maj 2021

Mam typowe dolegliwości związane z przerostem warg sromowych - ciągłe podrażnienia i częste infekcje mimo szczególnego dbania o higienę.

Jednak moje wargi tylko nieznacznie wystają, są lekko pomarszczone i zupełnie różowe. Ginekolog stwierdził, że labioplastyka może mi pomóc. Zastanawia mnie jednak to, że podobno niektóre kobiety mimo dużo większych przerostów nie zgłaszają takich problemów? Czy może być jakaś inna przyczyna tych dolegliwości i od czego w końcu to zależy?

3 komentarze

Reklama
  • Anonim
    nieudana_labiaplasty
    4 maj 2021

    Mialam przerost warg oraz napletka lechtaczki i nie miałam nawracajacych infekcji intymnych (zdarzały się bardzo sporadycznie). Po nieudanym zabiegu, kiedy wycięto zbyt dużo, doszły nawracajace, męczące infekcje intymne. Po labioplastyce wargi powinny być skrócone, a nie wycięte w nadmiarze, musza później nadal pełnić funkcję ochronną. Również polecam wykonanie wymazu z pochwy.

  • Dr hab. n. med. Katarzyna Ożegowska

    · 2 maj 2021
    Najlepszy komentarz

    Czy podrażnienia są samych warg sromowych ( czyli zaciągnięcia, otarcia) czy mówi Pani o infekcjach pochwy?
    jeżeli chodzi o częste infekcje pochwy warto byłoby najpierw sprawdzić biocenozę pochwy, zrobić posiew, rozważyć długotrwałą suplementację probiotykami + ewentualnie kwasem hialuronowym czy globulkami z estrogenami. Są to metody znacznie mniej inwazyjne niż labioplastyka.
    Natomiast jeżeli faktycznie zauważa Pani, że jazda na rowerze, obcisła bielizna czy spodnie, współżycie/ badanie powodują ucisk, zaciąganiem obcieranie warg sromowych, wówczas może się okazać, że labioplastyka byłaby pomocna w tej sytuacji.
    Warto swoje dolegliwości skonsultować z lekarzem wykonującym zabiegi, tak by ocenił czy i jak jest w stanie Pani pomów.
    pozdrawiam
    dr n. med. Katarzyna Ożegowska

  • Anonim
    Katarzyna89
    21 mar 2021

    Miałam bardzo przerośnięte wargi sromowe, ale nie miałam w związku w tym problemów z infekcjami. Czy miała Pani robiony wymaz z pochwy w kierunku bakterii?

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama