Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Czy można zrobić labioplastykę w wieku 14 i pół lat

Anonim
Magdalena348
Częstochowa · Utworzono: 18 wrz 2020 · Ostatnia odpowiedź 21 wrz 2020

Mam 14 i pół lat. Moje wargi sromowe mniejsze są większe od tych, które powinny być większe. Utrudnia mi to życie. Mam wieczne odparzenia wokół nich, bardzo bolą, jak jadę na rowerze już po 20 minutach czuję ból, że na oczy się łzy wciskają, a bardzo lubię rower i jeżdżę od wiosny do początku jesieni, nie mogę sobie spodni znaleźć, bo każdy krój mnie tam obiera i szycie jest sztywne i to boli. Mam przez to spodnie tylko z wysokim stanem dwie pary, a reszta to dresy. Wargi są tak duże, że jak się wycieram po załatwieniu potrzeby, to piecze. Jak siedzę w wannie i jest woda i się tam spojrzę, to aż się tak buja i jest tam duża przerwa między tymi wargami „mniejszymi” i „większymi”. Utrudnia też to masturbację, bo wargi wchodzą do środka i sprawia to ból. Są zawsze takie bardzo suche i obrzmiałe. Już próbowałam różnych maści na otarcia, ale zawsze to się gdzieś ugniecie czy potrze. Boję się, że w przyszłości mojemu chłopakowi się to nie spodoba i będzie nam to przeszkadzało w stosunku. Wywołuje to duży wstyd. Także mam problem na basenie, bo widać taką górkę przez kostium, a lubię popływać. Dodam, że moi rodzice chcą mnie za jakiś czas wziąć do ginekologa, bo niepokoi ich tak duży rozmiar. Mam też bardzo grubą skórę tam gdzie jest łechtaczka i jest cała zasłonięta i masturbacja tam jest ciężka i zniechęcająca. I te „większe” są bardzo płaskie i w ogóle nie amortyzują, przez co siedzenie np. 8 godzin w szkole pobolewa. I jest nieznośne na rowerze. Już w każdy sposób dawałam siodełko, ale nie pomogło. Co mogę z tym zrobić? Czy są chociażby jakieś domowe sposoby na lekkie zmniejszenie? Czy ginekolog może coś na to przepisać? Dziękuje za odpowiedzi.

3 komentarze

Reklama
  • Anonim
    nieudana_labiaplasty
    21 wrz 2020
    Najlepszy komentarz

    Cześć Magdalena. Najlepiej jeśli wybierzesz się wraz z mamą do odpowiedniego lekarza, który oceni przerost Twoich warg oraz napletka łechtaczki i zaproponuje najlepsze, bezpieczne rozwiązanie, tak, aby ulżyć Tobie w tych dolegliwościach, które masz.
    Jeśli znalazłaś się na tym portalu, najwyraźniej bierzesz pod uwagę zabieg labio i hoodoplastyki.
    Ja na własnych doświadczeniach chce jedynie przekazać Tobie informacje, że wybór lekarza oraz techniki operacji jest ogromnie ważne. Wraz z rodzicami spędźcie dużo na czasu, aby zdobyć jak najwięcej informacji. Jesteś młodziutką kobietą i musisz tez wiedzieć, że te zabiegi bywają niestety źle wykonane i wtedy zamiast polepszyć funkcjonowanie miejsca intymnego, dochodzą kolejne problemy. Bazując na własnych doświadczeniach mogę Tobie z czystym sercem i sumieniem polecić doktora D. Serafina z Gliwic (widzę, że jesteś zalogowana z Częstochowy, wiec masz niedaleko :). Moim zdaniem bardzo ważna jest technika operacji (tzw. metoda trim, moim zdaniem jest bardzo niekorzystna, polega na odcięciu warg, a przecież brzeg warg jest najbardziej unerwiony i erogenny). Z tego, co piszesz masz również przerost napletka łechtaczki, w moim mniemaniu przy przeroście warg i napletka wystrzegałabym się metody trim. Poczytaj proszę na tym portalu o metodzie DEWEDGE. Życzę Tobie wszystkiego dobrego :).

  • Anonim
    Jasmina28
    20 wrz 2020

    Nie ma żadnych domowych sposobów na zmniejszenie warg. Ulgę mogę Ci przynieść jedynie np. grubsze wkładki przyklejane na bieliznę i jakaś maść na otarcia, np. Mucovagin. Jeżeli przerost jest aż tak duży jak opisujesz, labioplastyka jest jak najbardziej wskazana. Jeszcze raz tylko powtórzę, wybierzecie z rozwagą lekarza operującego.

  • Anonim
    Jasmina28
    20 wrz 2020

    Można wykonać plastykę w takim wieku.
    Z własnego doświadczenia polecam wybrać się do dr Serafina w Gliwicach. To chyba jedyny lekarz w Polsce operujący autorską metodą, która nie polega na prostym "odcięciu" warg.
    Radzę Tobie i rodzicom dużo na ten temat poczytać, głównie o metodzie operowania i technice cięcia, żeby ktoś Cię nie daj boże nie okaleczył. To jest zabieg na całe życie.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama