Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

wysunięta kość brody, retrogrenia

Anonim
Lawina
Kielce · Utworzono: 19 maj 2011 · Ostatnia odpowiedź 28 mar 2013

Od 15 lat męczę się z moja brodą. Jest za duża w stosunku do reszty twarzy. Podczas uśmiechania uwydatnia mi sie taki "jędzowaty " zarys twarzy, którego u siebie nienawidzę i przez który strasznie mi kiedyś dokuczano. Miałam przezwiska typu "księżyc" , "czarownica". Zdecydowałam się , że to zmienię. Że to pora na operację, zmianę tej brody, która mi tylu nieszczęść przyspozyła. I teraz nie wiem co zrobic. Byłam na konsultacjch u obu dobrych lekarzy. Metoda niby prosta, bezbliznowa operacja, ponieważ wszystko działoby się od strony wewnętrznej ust. Boję sie tylko efektu, czy efekt, dla którego ja żyję, będzie taki, jak sobie wymnarzyyłam. Profil z brodą, która nie wyskakuje do przodu podczas szczerego uśmiechu, żebym już nie musiała kontrolować z której strony na mnie ktoś patrzy.

3 komentarze

Reklama
  • Anonim
    Agata195877
    28 mar 2013
    Najlepszy komentarz

    Witam, szukam lekarza wykonującego zabieg zmniejszenia zbyt wystającej brody w Warszawie lub jej okolicach. Najbardziej odpowiednim terminem jest czerwiec 2013r. Jaki jest orientacyjny koszt zabiegu oraz po jakim czasie będę mogła wrócić do pracy?

  • dr Adam Kruk

    dr Adam Kruk

    · 17 lip 2012

    witam serdecznie,

    profiloplastyka jest jednym z trudniejszych działów chirurgii plastycznej.

    Zajmuje się prawidłowymi proporcjami i kątami w obrębie twarzy i szyi. Najpopularniejszymi zabiegami w profiloplastyce są implanty twarzy- brody lub implanty wyniosłości jarzmowej.

    Nieco rzadziej spotyka się konieczność zredukowania kości jak np fragmentu żuchwy jak w przodożuchwiu (retrogenii)

    Nie jest to jednak tak łatwe jak się może każdemu wydawać.

    O ile prawidłowo dobrany implant może nadać twarzy zupełnie nowy i niejednokrotnie odmłodzony wyraz twarzy, źle dopasowany implant lub za bardzo zredukowana kość np brody- na tyle może skarykaturzyć twarz, że narazi pacjentkę na silny uraz psychiczny.
    ("zniekształcenie typu końskiego łba" - źle dobrany implant brody.)

    w związku z tym, że wraz z wiekiem oprócz zaniku skóry, tkanki podskórnej, mięśni, atrofii ulega również kościec twarzoczaszki-implanty silikonowe twarzy są jedną z lepszych alternatywnych rozwiązań. Należy dokonać dokładnej analizy teleradiograficznej, czy przypadkiem nie należy uzupełnić ubytku tkanek w jakiejś pozostałej części twarzy, np implanty kata żuchwy lub implanty okołoskrzydłowe niż pochopnie redukować kostną część brody.

    zmiany najwidoczniej można zaobserwować -w obrębie bruzdy nosowo-łzowej lub nosowo-jarzmowej ( nieprawidłowo określana przez lekarzy medycyny estetycznej "doliną łez"). ubytek w tej okolicy uzupełnić można implantem silikonowym podoczodołowym. Podobnie ubytki wyniosłości jarzmowej-uzupełnia się implantami silikonowymi jarzmowymi, kąta żuchwy i brody- implantami o tej samej nazwie.

    Wbrew pozorom dobór implantów brody a także ocena stopnia retrogenii nie jest taka prosta. Analiza musi zostać oparta o dokładną analizę teleradiograficzną i czasami musi zostać odroczona w czasie ze względu na wymagane leczenie ortodontyczne..

    W swojej praktyce proponuję na ogół łączenie anatomicznego implantu brody z implantami kąta żuchwy jeżeli dochodzi do takiej potrzeby.Niejednokrotnie zabieg łączę z plastyką korekcyjną części chrzęstnej nosa i/lub powiększaniem ust.

    Retrogenię redukuję wiertłem ortopedycznym , dopasowując do pozostałej części twarzy.

    Pomimo, że implanty kąta żuchwy powinno wprowadzić się od strony przedsionka jamy ustnej, o tyle wielokrotnie spotkałem się ze spostrzeżeniami zarówno u moich, jak i pacjentów innych lekarzy, że cięcie wewnątrz ustne- celem wprowadzenia implantu lub redukcji brody są mniej komfortowe dla pacjentów, niż cięcie skórne zewnętrzne.

    Dlatego od jakiegoś czasu proponuję 3 cm , niewielkie cięcie skórne od strony bruzdy podbródkowej. Po około tygodniu i dodatkowej terapii laserem frakcyjnym CO2 blizna jest praktycznie niewidoczna. Dodatkowo nigdy nie dochodzi z takiego dostępu do przemieszczeń ramion implantu brody.

    przed zabiegiem należy wykonać zawsze rtg czaszki AP i boczne. Na ogół okazuje się, jak już wspomniałem,że leczenie implantami twarzy poprzedzone jest leczeniem ortodontycznym.

    pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu

    dr adam kruk, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej.

  • Anonim
    haoney_bunny107928
    17 lip 2012

    Znam ten problem. Ja dodatkowo mam dlugi szpiczasty nos :] To wszystko sklada sie na wizerunek czarownicy i ludzie tak tez cie odbieraja podswiadomie jak jedze. Kobiece sa male noski reczej. Ale nie o tym mialam..byla w zwiazku ze swoimi przypadlosciami u Pani doktor ktora na moje nieszczescie pracowala rowniez jako chirurg plastyczny dzieciecy. Stwierdzila ze nie podejmie sie operacji brody BO JEJ ZDANIEM NIE JEST TAK TRAGICZNIE a poza tym jest duze ryzyko chociazby wypadanie zebow. Operacje nosa i brody wycenila na okolo 20 tys zl. Przy mojej operacji oprocz chirurga od noskow musial by byc tez chirurg szczekowy. trzeba wykonac ren.jak gleboko sa osadzone korzenie zebow. Przestrzegla mnie rowniez ze tkanka bliznowata pod skora moze stac sie jeszcze wieksza niz broda i efekt bedzie jeszcze gorszy niz przed operacja. tak wic idac za jej radami wziela kredyt i jestem na etapie poszukiwania chirurga ktory sie mimo wszystko tego podejmie i nie spartaczy. bardzo mi zalezy na tej operacji bo taki wyglad czarownicy jest niezwykle w zyciu krzywdzacy.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama