Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Zabieg sonotermolipoliza i powikłania

Anonim
Annx
Wrocław · Utworzono: 20 paź 2017 · Ostatnia odpowiedź 17 lis 2017

Poddałam sie zabiegowi sonotermolipolizy w gabinecie kosmetycznym. Zapewniano mnie że to nie daje powiklań. Miałam zrobiony tylko jeden zabieg. W efekcie: - od elektrody na plecach miałam bąbel oparzeniowy - czy to prawda że powodem było to że mogłam za mało pić? - wyladowałam z bardzo rozległym stanem zapalnym - wynik USG - w obrebie skóry własciwej i tkanki podskórnej masywny obrzek i stan zapalny. wzmozone unaczynnienie w opcji kolor Doppler na obszarze 20-15 mm na głebokości 22-34 mm bez cech krwiaka oraz zmian ropnych. - obecnie biore antybiotyk clindamycin-MIP oraz ketonal. Dlaczego mogło dojść aż do takich cieżkich powiklań skoro podobno to nie daje powikłań? Usłyszałam że takie coś może doprowadzić do martwicy. Jak mam sie teraz z tego wykaraskać? Jestem przerażona.

20 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Annx
    17 lis 2017

    No niestety, to juz ponad miesiąc i jeszcze sie nie wchłonelo. Jest mniejsze i juz tak nie dokucza ale doszly mi inne problemy zdrowotne bo organizm jest osłabiony i wymeczony tą walką ze stanem zapalnym. Także łażenie od lekarza do lekarza sie nie konczy. Znowu badania i tak w kółko.

  • Anonim

    Anonim

    17 lis 2017
    Najlepszy komentarz

    Niestety ,Ty i wiele innych pacjentek jesteście dowodem na słuszność tego co przytoczyłaś.
    Bardzo długo masz te powikłania,to już chyba miesiąc.

  • Anonim
    Annx
    16 lis 2017

    Póki co jak obrzek sie zmniejszył i guzy bo nie znikły jeszcze to mam z jednej strony nieco mniej brzucha. Ide niebawem na kolejne USG.

  • Anonim
    Annx
    16 lis 2017

    Może warto poczytać... szkoda że dopiero teraz na to wpadłam
    https://verdissimi.com/zakaz-lipolizy-we-francji-,62.html?sLang=pl
    Zakaz lipolizy we Francji.

    W dniu 12 kwietnia 2011 r. francuskie Ministerstwo Zdrowia wydało dekret zakazujący stosowania zabiegów estetycznych, które przewidują eliminację komórek tłuszczowych. Powodem wprowadzenia zakazu wykonywania wspomnianych zabiegów związane jest z poważnym niebezpieczeństwem, jakie stwarzają dla zdrowia ludzkiego.
    Rozporządzenie odnosi się do konkretnych zabiegów, które są wykonywane w wyspecjalizowanych ośrodkach estetycznych, gdzie usuwanie komórek tłuszczowych odbywa się za pomocą:
    - zastrzyków z zastosowaniem techniki hipoosmolarnej;
    - zastrzyków produktów pochodnych lipolitycznych (fosfatydylocholina, dezoksycholan sodu);
    - mezoterapii;
    - dwutlenku węgla;
    - przezskórnego lasera (bezssącego)
    Zakaz lipolizyZabiegi usuwania komórek tłuszczowych są proponowane w celu udoskonalenia wyglądu ciała i są wykorzystywane do niszczenia tkanki tłuszczowej lub znajdującego się w skórze cellulitu. Rozróżnia się dwa rodzaje zabiegów: inwazyjny (laserowy poprzez skórę, wprowadzanie środków chemicznych), bądź nieinwazyjny (ultradźwięki, laser, podczerwień, fale radiowe).
    Francuskie Ministerstwo Zdrowia w związku z wystąpieniem wielu poważnych powikłań w wyniku zastosowania powyższych metod, zwróciło się do francuskiego Wysokiego Urzędu ds. Zdrowia do przeprowadzenia oceny ich niebezpieczeństwa.
    Po przeanalizowaniu dostępnych danych i wysłuchaniu przedstawicieli organizacji naukowych (między innymi specjalistów zajmujących się zabiegami kosmetycznymi, chirurgami plastycznymi, dermatologów, ...), jak również stowarzyszeń pacjentów - Wysoki Urząd ds. Zdrowia sporządził następującą opinię:
    - zabiegi nieinwazyjne - istnieje podejrzenie o poważnym niebezpieczeństwie dla zdrowia ludzkiego;
    - zabiegi inwazyjne stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego.
    Oto niektóre powikłania opisane w raporcie przedstawionym przez Wysoki Urząd ds. Zdrowia:
    - Lipoliza poprzez wstrzyknięcie roztworu hipoosmolarnego: martwica skóry, wymagająca leczenia antybiotykami i interwencji chirurgicznej mająca na celu usunięcie
    zeszpeceń ciała, a także często występujące problemy psychologiczne. Przyczyny tych powikłań zostały przypisane osobom przeprowadzającym zabiegi i warunkom higienicznym w miejscu, w którym zostały wykonane: brak aseptyki, nie zatwierdzony protokół metody, produkt o niskim stężeniu.
    - Lipoliza laserowa: ból, oparzenia, blizny na skórze, rany, przebarwienia, zakażenie, obrzęk, zasinienie, martwica. Przyczyny tych powikłań zostały przypisane niewystarczającemu przygotowaniu osoby wykonującej zabieg.
    - Lipoliza skoncentrowanych ultradźwięków: oparzenia powierzchowne, ból.
    - Lipoliza poprzez mezoterapię (różne mieszaniny fosfatydylocholiny i / lub
    dezoksycholan sodu): ciężkie zakażenia na czele z ropniem skóry, bolesne guzki
    rumieniowe. We wszystkich zakażeniach potrzebne były antybiotyki przez wiele tygodni.
    Uszkodzenia skórne wymagały stałej opieki medycznej. W 43,4% przypadków opisanych w raporcie, powikłania te doprowadziły do poważnych konsekwencji: konieczna była interwencja chirurgiczna z zastosowaniem drenażu, wycięcia lub ponowną operację. Czterodniowa hospitalizacja lub dłuższa wystąpiła w 8,6% przypadków. Istnieją doniesienia o wyniszczających i szpecących bliznach w 34,7%, w 17,3% o bolesnych bliznach, zanik czucia w 4,3% przypadków.

  • Anonim
    Annx
    1 lis 2017

    Wiesz, konsultowałam to tez z moim prawnikiem i stąd glownie moja decyzja co do leczenia, żeby mnie leczyl ktoś bezstronny.

  • Anonim
    Annx
    1 lis 2017

    Tak poleciła mi swojego lekarza z którym wspólpracuje, pozwolilam nawet żeby mnie obejrzal ale chyba zrozumiale że nie leczyłam sie u niego.
    Leczenie zaczelam od wizyty u internisty, ktory dalej mnie pokierowal. Teraz jestem jeszcze pod opieką chirurga plastyka z uwagi na to że nie do konca wiem jak ten brzuch bedzie wygladał. Obecnie mimo że już minelo sporo czasu nadal sa wyczuwalne guzy, skora fioletowo - bordowa nia nim. Nie ma 100% pewności że te guzy zgina i nie trzeba bedzie ciąć.

  • Anonim
    Agniecha347163
    1 lis 2017

    Cześć Annx,
    piszesz, że na zabiegu byłaś w gabinecie kosmetycznym. Czy to oznacza, że potem musiałaś znaleźć jakiegoś lekarza, który zaczął leczyć powikłania? Jak to się odbyło? Kosmetyczka Ci kogoś poleciła?

  • Anonim

    Anonim

    26 paź 2017

    To jestem pod wrażeniem.

  • Anonim
    Annx
    25 paź 2017

    A tak jeszcze Ci z ciekawości powiem że lekarz w karcie w poniedziałek mi wpisal że guz wielkości 20 cm (dlugosc) i ponad 5 cm szerokości. Wiec jak widzisz, male to nie jest.

  • Anonim
    Annx
    25 paź 2017

    No mniej mnie to boli i nie caly czas tylko sa takie napady, ale jak zacznie swedzieć to mam ochote paznokcie obgryzac. .Guz caly czas duzy i twardy. Ja troche oslabiona antybiotykiem i musze z żołądkiem uważać.
    Juz wybrałam antybiotyk i zobaczymy jak to sie bedzie goić.

  • Anonim

    Anonim

    24 paź 2017

    Tak właśnie myślałam,że impulsy musiały być zbyt mocne a jak teraz się czujesz?

  • Anonim
    Annx
    23 paź 2017

    Lekarz chirurg plastyk powiedział mi dziś że to stałoby sie każdemu na moim miejscu ponieważ zbyt silny wykonano na mnie zabieg. I nie ważne czy bylby to laser czy ultradźwieki a skutek byłby podobny.
    Nadal musze sie leczyc

  • Anonim

    Anonim

    23 paź 2017

    Może jak te wszystkie niepożądane objawy miną to coś zauważysz ,ale 1 zabieg to może być zbyt mało.No szkoda ,że tak się stało.

  • Anonim
    Annx
    22 paź 2017

    A no i to był tylko jeden zabieg wiec może za mało na jakies efekty.

  • Anonim
    Annx
    22 paź 2017

    Jak narazie to ja zmian nie widze. Brzuch mam opuchniety wiec ciezko cokolwiek ocenic. Jeszcze mam opuchlizne i guz duzy wyczuwalny w środku i chirurg twierdzi ze musze sie uzbroic w cierpliwość bo to potrwa zanim sie wygoi.. Raczej sie boje, że mi to teraz zdeformuje brzuch jak ten guz zniknie. Jade na konsultacje do chirurga plastyka jutro. Zobacze co mi powie.
    Zabieg miałam robiony 5.10.
    W talii tez to mialam robione i tu nie mam powikłań, ale żadnych zmian nie widze póki co.

  • Anonim

    Anonim

    22 paź 2017

    A uzyskałaś jakiś efekt wyszczuplenia czy likwidacji celulitu?

  • Anonim
    Annx
    21 paź 2017

    Nie, raczej już nie sprubóje. Sonotermolipoliza to ultradźwięki i fale radiowe wiec coś podobnego albo i to samo pod inną nazwą. Nie jestem w tym znawcą.

  • Anonim

    Anonim

    21 paź 2017

    Chyba słusznie .Jeśli chodzi o redukcją tkanki tłuszczowej to moja znajoma miała 2 serie zabiegu lipolizy ultradźwiękowej ,bez bólu ,bez niekorzystnych następstw i u niej jest oszałamiający efekt,schudła 24 kg.Mówi ,że tłuszcz schodził z niej z moczem i kałem.Może i Ty spróbuj.

  • Anonim
    Annx
    21 paź 2017

    To zabieg majacy rozbić tkanke tłuszczową i ujedrnić. Miala być ich seria. A po jednym takie jazdy.Na szczescie moje ciało dobrze sie goi i jest lepiej, obrzek sie zmniejsza i jestem pod kontrola chirurga i dalej na antybiotyku. Ale zabiegi takiego typu juz bede omijać szerokim łukiem.

  • Anonim

    Anonim

    21 paź 2017

    Ja nie znam tego zabiegu ,ale o innych zabiegach też lekarze piszą ,że są bezinwazyjne i dają świetne efekty natomiast pacjentki po tych różnych zabiegach piszą straszne rzeczy a najbardziej utkwił mi w pamięci wpis gdzie kobieta poddała się laserowemu liftingowi powiek ,który miał być nieinwazyjny a wyglądała po nim jak Gołota po zejściu z ringu. Inne kobiety wypowiadały się w podobnym tonie i nie ma tu znaczenia fakt ,że robiłaś zabieg u kosmetyczki ,bo wiem ,że lekarze w takich wypadkach bardzo szybko piszą ,że taki zabieg trzeba robić u doświadczonego lekarza .Gdy kobiety pisały ,że były takie następstwa zabiegu zrobionego u lekarza to nie było już żadnych komentarzy.
    Musisz chyba po prostu przeczekać ten stan i dać skórze dojść do siebie .
    Jaki był cel tego zabiegu?
    Życzę Ci powodzenia.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama