Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Łysienie androgenowe u kobiety - jak leczyć?

Anonim
Marta204876
Wrocław · Utworzono: 5 sie 2013 · Ostatnia odpowiedź 19 lip 2023

Jak leczyć łysienie androgenowe u kobiet? Czy jest jakikolwiek skuteczny sposób na leczenie tej przypadłości u kobiet? Zrobiłam trichoskopie i niestety wyszło łysienie androgenowe. Leczenie dermovate powoduje uczulenie na skórze głowy, spironol tak obniża ciśnienie, że ledwo żyje, natomiast biorę go już 8 miesięcy i na początku spowodował poprawę, ale teraz wszystko wróciło do normy :( (włosy wypadają na potęgę) ponadto zastanawiam się czy spironol nie wywoła w dłuższym czasie poważnych skutków ubocznych, tabletki antykoncepcyjne brane przed rok nie przyniosły najmniejszej nawet zmiany, loxon 5% nie działa, alpikort-e też niewiele pomógł, kuracja trichologiczna (oRising przyniosła chwilową poprawę, ale koszt miesięczny 2500zł uniemożliwił dalsze leczenie) mezoterapia pomogła na miesiąc, a potem włosy na nowo zaczęły wypadać jak wypadały. Czy jest wśród Państwa ktoś kto może pomóc? Wszystko co do tej pory stosowałam działa na chwilę, miesiąc max. Czy może za granicą są miejsca gdzie można mi pomóc? Czy są jakieś doniesienia, że po ciąży to mija? Czy stres nasila wypadanie? Czy latem są jakieś dodatkowe czynniki, które powodują, że wypadanie może się wzmagać? Proszę o radę lub chociaż rzetelną odpowiedź czego jeszcze warto spróbować,a gdzie na pewno nie wyrzucać pieniędzy...

15 komentarzy

Reklama
  • Anonim

    Anonim

    19 lip 2023

    Ja długo borykałam się z takim problemem. i dokładnie, też miałam nadzieje ze po ciąży przejdzie ale niestety.. dopiero trafiłam do krakowa do świetnej dermatolożki dr Wawrzynkiewicz w vivo clinic, i przy wsparciu trycholozki stamtąd, dały rade mnie wyprowadzic w wiekszosci z problemów z wypadaniem włosów. Polecam

  • Anonim
    DorotaOkurowska
    30 maj 2023

    Wax Pilomax MED - polecam!

  • Anonim
    MartaOstojska
    10 maj 2023

    albo pozostaje jeszcze mezoterapia mikroigłowa.

  • Anonim
    MartaOstojska
    12 gru 2022

    Chyba minoxydyl najlepiej

  • Anonim
    Bozena_Wilk
    20 paź 2022

    Kochana, a próbowałaś wspomagać się jeszcze jakimiś witaminami, suplementami? Wiadomo, to całkiem nie rozwiąże problemu, ale może trochę przyhamować i załagodzić. U mnie pomocne okazały się drażetki Merz Spezial przy regularnym stosowaniu po około 2 miesiącach. Tylko trzeba naprawdę się pilnować i je brać. Ogólnie tego typu produktów jest wiele, więc liczę że coś dla siebie znajdziesz. Zawsze to jeszcze jakaś pomoc... Trzymam kciuki!

  • Anonim
    Monika_Bia_as
    21 cze 2022

    A robiłaś może badania ?:( bardzo mi przykro z powodu Twoich włosów :(

  • Anonim
    Buniac44
    8 lut 2022

    Warto zainwestować raz, ale z pewnością skutecznie w zabieg przeszczepu komórkami macierzystymi, polecam go u dr Marcin Nowak. Już od konsultacji wiedziałam, że dobrze trafiłam, niesamowite podejście do pacjenta. Zabieg wykonany szybko, a czas rekonwalescencji krótki. Polecam.

  • Anonim
    manka
    15 kwi 2021

    W tym wypadku to tylko przeszczep pomoże, jak łysienie jest na tyle genetycznym. Warto sobie poczytać na temat robota Artas iX, w Elite można wykonać taki zabieg, dość kosztowy, ale naprawdę skuteczny, urządzenie jest bardzo precyzyjne, czynnik błędu ludzkiego jest w tym wypadku wyeliminowany. Nie trzeba się obawiać blizn.

  • Anonim
    Melania786715
    2 mar 2021

    Słyszałam, że zabieg Artas iX to swietna metoda przeszczepu włosów, bo ryzyko błędu jest zminimalizowane, czynności są zrobotyzowane, a najbardziej obawiałem sie blizn... Mój znajomy wydał tyle kasy na przeszczep i wygląda gorzej niż przed... Blizny na głowie okropne, a włosów mało. W Elite w Warszawie mają robota Artas i wykonują takie zabiegi.

  • Anonim
    aniela_w745068
    17 wrz 2018
    Najlepszy komentarz

    Niestety to bardzo mylne przekonanie, że łysienie androgenowe pojawia się tylko u mężczyzn. Kobiety bardzo często także na to cierpią. Dzięki za artykuł, bo wydaje się bardzo rzetelny, ja z kolei dodać od siebie coś, co jest dedykowane właśnie kobietkom cierpiącym na łysienie androgenowe http://xxxxxxxxxxxxxxxx

  • Anonim
    jolantazieba
    26 cze 2018

    Zobacz ten artykuł ***************** blog dla mężczyzn, ale jest też info o leczeniu tego rodzaju łysienia u kobiet.

  • Anonim
    limahl
    17 lis 2017

    Witam . Jak widzę to już ktoś również już poleca ten produkt firmy KEEP24. Może zacznę od początku o moim problemie !
    Również miałem problem z wypadającymi włosami i gniazdkiem na głowie ... ale pewnego dnia znajomy który miał podobny problem (a jak zauważyłem u niego zniknął ten problem) polecił mi środek Keep24 profesional który mu pomógł !! Jest to szampon i wcierka keep professional. zamówiłem również na stronie którą mi podałwww.keep24.pl i zacząłem używać .... po pierwszym tygodniu włosy przestały wypadać a po miesiącu pojawiły się nowe. Do teraz już na pustym placku na głowie pojawiły się włosy mające ok 2 cm co mnie bardzo cieszy że w końcu nie będzie łysiny oczko.gif Polecam ten super środek !!!

  • Anonim
    pati607861
    16 lis 2017

    W moim przypadku pomocny okazał się dopiero preparat keep professional (wcierka i szampon). W ciągu 3 dni włosy przestały wypadać, po 4 tygodniach pojawiły się nowe włosy.

  • Mandala Beauty Clinic

    · 6 sie 2014

    Witam Panią, proszę przesłać mi swoje zdjęcia na adres ********** bym dokładnie mógł ocenić stan Pani włosów. Wtedy będę mógł zaproponować konkretniejsze rozwiązania.

    Zachęcam do zapoznania się z informacjami na temat łysienia u kobiet na naszej stronie internetowej ***********
    Pozdrawiam

  • H&S Metamorfozy

    H&S Metamorfozy

    6 sie 2013

    Witam serdecznie
    Przede wszystkim należy uregulować sprawy hormonalne. Jeśli chodzi o leczenie tego łysienia to na 2 - 3 lata poprawę mogą przynieść Pani nici PDO Tornado. Wszczepia się je co 1 - 1,5 cm w obszar objęty lysieniem. Koszt 1 nici to 250 zł, więc leczenie jest w cenie ok 2000 - 2500 zł. Nici zawsze można powtórzyć. Efekt odrostu włosów pojawia się po ok 3 miesiącach. Trwałe wyleczenie natomiast daje przeszczep włosów, ale koszty są znacznie większe.
    Serdecznie pozdrawiam
    dr med.Magdalena Skwarek

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama