Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Zniszczona skóra po kwasie hialuronowym - co robić

Anonim
Shogun81
Bydgoszcz · Utworzono: 11 sty 2016 · Ostatnia odpowiedź 29 sty 2016

Witam , mam bardzo nietypowy problem ale męczący mnie od lat . Około ośmiu lat temu z powodu "zapadnietych" policzków miałem zabieg volumetrycznego ich wypełniania. Po kilku godzinach od zabiegu poszedłem spać i niestety spałem na boku uciskając rejony wypełnień . W ciągu dwóch tygodni pojawił się i przeszedł stan zapalny stricte w rejonie wstrzyknięć kwasu . Na początku problem był głownie z powodu innego koloru obszaru implantacji ( voluma wypychała skórę przez co wyglądała ona lepiej ) na co dermatolog ( najlepszy w moim mieście spec. med. estet. ) zalecał peelingi/mikrodermabrazje co faktycznie w dużym stopniu pomagało . Później ukazały się blizny wokół obszaru ( wyraźnie odgraniczenie od reszty skóry ) i "niezdrowa" ( ciężko mi ja opisać ale to nie jest ładna gładka skóra jak poza tym obszarem ) skóra wewnątrz .

Od tamtego momentu przeszedłem wiele peelingów które polepszały wygląd oraz 3 razy jak pamiętam miałem wypełnianą dolinę łez ( po około roku-dwóch latach od wchłonięcia się volumy ) . Miałem też kilka lat temu serię 5 ciu zabiegów Fraxel restore . Obecnie jestem po 3-cim silnym zabiegu eco2 z którym wiązałem duże nadzieje i niestety trochę się rozczarowałem . Po pierwsze od 3-ech miesięcy post-op mam zaczerwienienie ( bardzo powoli schodzi ale jeszcze z miesiąc/dwa potrwa to z tego co widzę ) po drugie z przerażeniem w ostatnich dniach widzę że jakby obszary dawnej implikacji kwasu są jakby niżej co wygląda nieciekawie .

Obszary volumy ( zwłaszcza prawy ) są wrażliwe na rumień ( bardziej niz inne ) i łatwo ostatnio ( eco2 ) mimo protekcji słonecznej "łapią" przebarwienia co fatalnie wygląda . Pewna nadzieja jest w tym że laser eco2 spowodował ukształtowanie się różnych małych punktów "lepszej" skóry ale jest tego mało i by zajęły cały obszar musiał bym mieć tych zabiegów jeszcze 3-4 razy więcej co po pierwsze trwałoby kilka lat ( czerwonej skóry bałbym się traktować laserem eco2 ) a po drugie nie wiem czy nie będzie się pogłębiał ten efekt zapadniętego obszaru - czy jest taka możliwość ( czytałem na realself że zabiegi typu fraxel mogą niszczyć tkankę tłuszczową ) ? Lekarz wykonujący eco2 patrząc na moja skórę na 3 zabiegu namawiał mnie na zaprzestanie eco2 i lipofiling - czy to dobre rozwiązanie ?

Obecnie za miesiąc/dwa ( wcześniej chyba zbyt niebezpieczne ) jak skóra po eco2 uzyska koloryt bliski innych rejonów chciałbym poddać się IPL na przebarwienia ( które denerwują mnie ostatnio gdyż jest ich dużo więcej i by wzmocnić skórę antyrumieniowo na przyszłe? zabiegi eco2 ) . Proszę o pomoc gdyż nie wiem czy postępuję dobrze w wyborze środków do usunięcia/zmniejszenia problemu . Wiem że sprawa jest bardzo nietypowa . Ale jeśli istnieją jakieś metody nawet bardzo drogie to proszę o ich podanie ( koszt na szczęście to nie problem ) . Chciałbym doprowadzić w końcu skórę do możliwej normy . W załącznikach załączam zdjęcia zrobione kilka tygodni temu ( ciężko zrobić tak by było ujęte sedno problemu - na zdjęciach wygląda skóra lepiej niż jest w rzeczywistości ) : A ) policzek lewy : nie ma przebarwień zwykłych jedynie wiele małych pozapalnych przebarwień , skóra pomarszczona/zniszczona B) policzek prawy : skóra trochę gładsza/lepsza ale bardzo dużo przebarwień zwykłych a także pozapalnych ( pielęgniarka po trzecim zabiegu eco2 niestety próbowała przetrzeć ten policzek by usunąć skrzep krwi ) Jeszcze raz proszę o pomoc .

3 komentarze

Reklama
  • Anonim
    Shogun81
    29 sty 2016

    Dziękuję za odpowiedz . Mam jeszcze pytanie czy osocze bogatopłytkowe które Pan zasugerował może być z dodatkiem fibryny które będzie traktowane jako wypełniacz na lewy policzek - i zapadniętą jego wewnętrzną stronę ( Regeneris Plus ) ? Czy też bezpieczniej i lepiej odpuścić sobie fibrynę ? Czy są jakieś wady takiego rozwiązania osocza z wypełniaczem ?

  • dr Włodzimierz Rosiński

    · 17 sty 2016
    Najlepszy komentarz

    Dzień dobry,
    najlepiej dobrać metodę leczenia podczas konsultacji po bezpośrednim badaniu skóry. W tej sytuacji rozwiązaniem jest seria zabiegów laserem frakcyjnym oraz osocze bogatopłytkowe.
    Pozdrawiam
    Włodzimierz Rosiński
    **************

  • Anonim
    Shogun81
    11 sty 2016

    Przesyłam jeszcze większe zdjęcia ( łatwiej będzie ocenić sytuacje ) . Proszę o pomoc zwłaszcza w kwestii czego unikać ( eco2 , ipl ? ) by jeszcze bardziej nie pogorszyć już i tak nieciekawego stanu . Proszę również o informacje jakie zabiegi warto by było u mnie wykonać ( lipofiling ? ) .

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama