Zabieg operacyjny żylaka kończyny dolnej

Anonim
pp_patrycja
Poznań · Utworzono: 27 maj 2024 · Ostatnia odpowiedź 6 cze 2024

Witam, 11 dni temu wykonano mi zabieg operacyjny usunięcia żylaków lewej kończyny dolnej metodą laserową oraz flebektomią. Tydzień miałam przez 24 h zawiązana nogę bandażem elastycznym. Po tygodniu poszłam na wskazaną kontrolę i została mi Założona pończocha uciskowa. Pończocha II stopnia na nodze uciska prawidłowo, ale górna gumka z silikonem mocno wbija mi się w udo co daje dyskomfort i ból. Noszę pończochę w ciągu dnia (od 3 dni) bo jej zdjęciu wieczorem pończochy odczuwam nieprzyjmeny ból nogi, taki promieniujący w miejscach po zabiegu oraz w jednym miejscu na udzie czuje największy ból i takie zgrubienie pod skórą. Proszę o opinię czy przy noszeniu i tym bardziej zdjęciu pończoch uciskowych można odczuwać ból? Czy zgrubienia mogą się pojawiać po w miejscach gdzie były mini cięcia podczas operacji?

1 komentarz

Reklama
  • Anonim
    Ifg7
    Użytkownik wyróżniony
    6 cze 2024

    Tak może być ból, mogą być też zgrubienia bo krew w zamkniętym naczyniu musi się wchłonąć. Czy masz dodatkowe zalecenia typu smarowanie żelem z heparyną itp?
    Ja przyznam, że zabieg laserowy miałam dwukrotnie i nigdy nie wbijała mi się pończocha. To ma być ucisk, ale nie ból. Te pończochy mają za zadanie wręcz odciążać twoje nogi. Na moje oko masz za mały rozmiar dobrany ale oczywiście mogę się mylic. Z tego co wiem to też co lekarz to opinia i inne zalecenia

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama