Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Rozchodzące się blizny po blefaroplastyce

Anonim
lilith
Wrocław · Utworzono: 28 lut 2020 · Ostatnia odpowiedź 13 paź 2022

1,5 miesiąca temu zoperowalam powieki. Niestety blizna zaczęła się rozchodzić. Wyglada okropnie, dlaczego coś takiego się wydarzyło i co mogę z tym zrobić?

12 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Joanna_Gorska_Kurc
    13 paź 2022

    Witam serdecznie.
    Ja miałam pół roku temu operację i mi również rozeszła się blizna po ściągnięciu nici. Jak Pani sytuacja wygląda? Czytałam, że czasami powikłanie daje nasza skóra sama, rozchodzi się i nic nie można poradzić na to. Myślałam o ponownym wycięciu fragmentu, gdzie mocno widać rozejście, ale nie wiem czy to możliwe. Pozdrawiam

  • Anonim
    Manka321
    22 mar 2022

    Proszę o informację jak dziś wygląda ta blizna i czy coś było stosowane na nia? Jestem dziś chyba w podobnej sytuacji gdzie stosowalam się do wszystkich zaleceń lekarza, też dostałam zapewnioną że jest wszystko ok że to dopiero kilka tygodni po i potrzeba czasu.

  • Anonim

    Anonim

    2 mar 2020

    Jeśli nic nie nakładałaś na powieki to skóra mogła być wysuszona, tym bardziej od tłustej bazy maści i wtedy rzeczywiście blizna może się rozciągnąć i powstaje szrama.
    Jeśli teraz nie ma blizny w postaci zgrubienia to mocno nawilżaj powieki kremem do powiek i może rób jakieś okłady np. z ogórka aby rozjaśnić przebarwienia.

  • CME - Centrum Medycyny Estetycznej

    CME - Centrum Medycyny Estetycznej

    · 2 mar 2020

    Maść z antybiotykiem to dobre rozwiązanie, ale tylko do 5 dni po zabiegu - potem już nie. Niestety każdy makijaż, bez względu na jego położenie szybko przykleja się do gojącej się blizny i jako cząsteczka mechanicznie ją drażni, stymulując do bujania. Jest to najbardziej prawdopodobny mechanizm fizjologicznego wytworzenia "rozchodzącego" się bliznowca. Na szczęście skóra powiek ma dobre możliwości regeneracji dlatego jedynym skutecznym rozwiązaniem obecnie będzie całkowite odstawienie jakiegokolwiek makijażu do czasu zblednięcia blizny (zakończenia jej procesu formowania). W razie konieczności nakładania makijażu blizna musi być zabezpieczona silikonem - trzeba to zrobić bardzo dokładnie rano na suchą i czystą skórę powiek. Preparaty silikonowe są ogólne dostępne w aptekach (np. Veraderm, Dermatix lub inny preparat o tym samym składzie).
    Warto również sprawdzić poziom witaminy D3 we krwi - jej długotrwały niedobór negatywnie wpływa na procesy gojenia.

    dr n. med. A. Konieczny
    CME Świebodzice

  • Anonim

    Anonim

    1 mar 2020

    To dobrze, że umówiłaś się do innych chirurgów. Pierwszy raz coś takiego widzę

  • Anonim
    lilith
    1 mar 2020

    Dexamytrex dlatego ,ze lekarz który operował przepisał i zalecił smarować blizny .

  • Anonim
    lilith
    1 mar 2020

    Zamieściłam dwa zdjęcia. Stosuje masc na blizny scar forte . Oczywiście byłam u lekarza który mnie operował bez większej satysfakcji... nic konkretnego nie dowiedziałam się dlatego założyłam tutaj wątek i umówiłam się do innych chirurgów żeby dowiedzieć się czegoś więcej.

  • Anonim

    Anonim

    1 mar 2020

    Dlaczego nie zamieściłaś właściwych zdjęć? Powieki muszą być opuszczone. Co to jest ten brązowy kolor? Czy to są szramy? Szukasz pomocy a tak trudno przychodzi Ci pomożenie innym w ocenie tego co Ci się stało.
    Czy byłaś u lekarza, który Cię operował? Dlaczego używałaś maści dexamytrex ., czy coś się działo? Jak pielęgnowałaś blizny?

  • Anonim
    lilith
    29 lut 2020

    Bardzo dziekuje za odpowiedz.

  • Anonim
    lilith
    29 lut 2020

    Makijaz zrobiłam po 2 tygodniach. ( delikatny korektor plus tusz do rzęs ) używam kosmetyki do skory wrażliwej i dla alergikow. Blizny były smarowane maścią dexamytrex .

  • CME - Centrum Medycyny Estetycznej

    CME - Centrum Medycyny Estetycznej

    · 29 lut 2020

    Proszę opisać postępowanie przez te1,5 miesiąca. Czy blizny były czymś smarowane, czy był stosowany makijaż, np. pudrowy na policzki itp. ?
    A. Konieczny
    CME Świebodzice

  • Dr. Marek Kacki MD

    Dr. Marek Kacki MD

    28 lut 2020
    Najlepszy komentarz

    Drugie dołączone zdjęcie trochę pomaga interpretację pierwszego. Jedna z możliwości to konsekwencja oczekiwanej obecności krwi po traumie zabiegu. Czasem, w dodatku do typowych sińców, krew penetruje skórę i poddaje się fizjologicznemu procesowi degradacji. Proces ten uwalnia żelazo z hemoglobiny a to zostaje "zmagazynowane" w tkance jako hemosyderyna. Hemosyderyna ta, gromadząc się pomiędzy komórkami, tworzy coś w rodzaju tatuażu zabarwiającego skórę. Inną możliwością jest tzw. po-zapalna hyperpigmentacja, W niektórych typach skóry jest to częsta komplikacja po zabiegach laserowych. Ponieważ w blefaroplastyce w dzisiejszych czasach używa się CO2 laser jako skalpel, istnieje możliwość przebarwienia. Opisano również przypadki w których zmiany zapalne z przebarwieniami były przypisywane niciom chirurgicznym z jedwabiu. Bardzo rzadko występować może zmiana dająca wrażenie przerostowej bliźnie a wywołana inclusion cyst (cysta inkluzyjna?).
    Na pytanie co można z tym zrobić odpowiedź zależy od dokładnej diagnozy, niemożliwej na podstawie zdjęcia. Jeżeli jest blizna przerostowa to jest kilka metod jej zmniejszenia, od lasera do wstrzykiwania przeciwzapalnych preparatów. Jeżeli jest to czysta pozapalna hyperpigmentacja używa się naskórne preparaty pozwalające na przyspieszenie rozkładu pigment jak i zwolnienie jego naturalnej produkcji. Natomiast jeżeli problemem jest hemosyderyna to jej rozkład można przyśpieszyć laserem. Jakakolwiek przyczyna zostanie zdiagnozowana częścią leczenia jest zawsze należna cierpliwość. Ogólnie rzecz biorąc, komplikacje po górnej blefaroplastyce są bardzo rzadkie; proszę również pamietać że zabieg był 1.5 miesiąca temu co oznacza że proces normalnego gojenia się tkanek nie jest jeszcze nawet w połowie zakończony.
    Jedną z możliwości dostępnych każdemu pacjentowi to otrzymanie kilku opinii chirurgów plastycznych specjalizujących się w chirurgi powiek. Z wielu powodów, pierwszym krokiem powinna być opinia Pani chirurga który jako jedyny zna wszystkie szczegóły przeprowadzonego zabiegu. Pozdrawiam!

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama