Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Opadająca powieka u dziecka

Anonim
Ela44689
Wrocław · Utworzono: 19 maj 2010 · Ostatnia odpowiedź 11 cze 2013

w jakim wieku najlepiej jest wykonac zabieg podniesienia opadajacej powieki, jesli dziecko urodzilo sie z taka wada??

32 komentarze

Reklama
  • Anonim
    ola070982
    11 cze 2013

    witam
    moja 6- letnia córka ma opadniete powieki obu oczu przy czym źrenice ma odsłoniete ( wada od urodzenia), tak jak ktos napisal wczesniej niestety pojawił sie astygmatyzm:(
    Obecnie szukam gdzie mogliby zrobic jej zabieg podniesienia tych powiek, tylko ze chcialabym na NFZ, bo jak szukalam w necie to prywatnie koszt ok 6000zł, nie stac mnie.Polecaja Polanice

  • Anonim
    iwona_33_lata194701
    13 mar 2013

    Witam
    Mój siedmioletni syn ma opadniętą powiekę od urodzenia.Początkowo powieka była opuchnięta i lekarze nie potrafili właściwie postawić diagnozy.Pierwszy zabieg podniesienia powieki miał w piątym roku życia.Z początku widoczna była duża poprawa,ale z biegiem czasu wszystko wróciło do stanu wyjścia.Bardzo chciałabym się dowiedzieć,czy istnieje szansa na zabieg ,który przywróciłby mojemu dziecku symetryczne powieki?Dodam tylko,że jest do bardzo widoczne opadnięcie,które spowodowało już pogorszenie wzroku dziecka i tzw.leniwe oko.Bardzo proszę o pomoc.Iwona.

  • dr Adam Kruk

    dr Adam Kruk

    · 16 wrz 2012

    witam serdecznie-
    proszęz o presłanie zdjęcia opadającej powieki. Diagnoza najlepiej zospoznana przez neurologa. Byc moze dziecko uda sie zoperować na NFZ lub fundacje .

    pozdrawiam

    dr adam kruk,

    specjalista chiurgii plastycznej, ogólnej i laserowej

    *********

  • Anonim
    inga
    15 wrz 2012

    To zależy jaki zabieg bedzie wykonany jeżeli skrócenie mięsnia dzwigacza to ok 3000tys

  • Anonim
    anonim120988
    13 wrz 2012

    cześć ale jaki chirurg cię interesuje Iwa bo w Polanicy Zdr. jest ich trochę bodajże około 7 a ja u jednego byłam i co byś chciała robić poz;

  • Anonim
    Lucy120718
    12 wrz 2012

    Jaki jest koszt takiej operacji prywatnie??

  • Anonim
    Iwa
    12 wrz 2012

    Witam czy może ktoś podać numer tel. do Poradnii Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdr.

  • Anonim
    inga
    17 maj 2012

    Witam dziewczyny
    Ja umowilam sie na zabieg prywatnie na 12 czerwca . Udalo sie bo terminy nawet prywatnie to prawie jak na kase chorych. Pozdrawiam i dam niedlugo znac jak poszlo

  • Anonim
    Kinga83830
    16 maj 2012

    Hej Gosia.
    Tak, wydaje mi sie ze moja mala ma ten zespol Marcusa Gunna(sama wyszukalam ten zespol i jego objawy lekarz nam nic nie mowil).
    Niedlugo jade do Poznania na konsultacje do chirurga.Zobaczymy co on powie.Narazie bylismy na konsultacji w Gdansku w klinice okulistycznej u okulistki.
    Gosia napisz na mojego meila(jest wyzej)co u Ciebie lekarze mowili,co masz robic?
    pozdrawiam

  • Anonim
    Gosia96473
    16 maj 2012

    Kinga, zdaje mi się, że Twoje dziecko ma podobny problem co moje (otwieranie oka przy ruchu rzuchwy) - to tzw. Syndrom Marcusa-Gunna:
    **************************
    Moze ta informacja Ci pomoże - ja zanim się dowiedziałam o co chodzi, przeszłam z moją córą przez ciąg lekarzy, którzy nie mieli o tym pojęcia... Daj proszę znac koniecznie jak operacja i czy dała oczekiwane rezultaty... Będe bardzo wdzięczna, mało na ten temat informacji, bardzo żadka sprawa

  • Anonim
    inga
    10 maj 2012

    Ela mam do Ciebie pytanie czy były efekty po pierwszym podcięciu???I ile płaciliście za zabieg jak robiliście prywatnie?? Możesz napisac na maila.Bo my nir bedziemy czekac do października bo wiadomo jak dziecko w październiku wszytkie grypy i inne zarazy łapie i nie wiem czy mi się uda ją uchować w domu zdrową, a jak wiadomo do narkozy nie może być podziębiona ani dwa tygodnie wcześniej przyjmować leków także. No i jeszcze jedno pytanie po jakim czasie można robić poprawke i ile twoja mała miała lat jak miała pierwszy zabieg.
    **********

  • Anonim
    inga
    10 maj 2012
    Najlepszy komentarz

    Witam
    Ja już jestem po konsultacji w poznaniu u dr. Stępniewskiego na październik mamy termin zabiegu. Doktor zalecił skrócenie mięśnia dzwigacza.
    A jak to nie wyjdzie to bedzie podwieszał. Problem polega na tym że dorosłemu wiadomo ile skrócić mięsień a u dziecka robi się to na ,,oko '' i zależy od tego ile sie wstrzeli i czy bedzie sie nadawało do poprawki czy nie.
    Pozdrawiam

  • Anonim
    Ela44689
    7 maj 2012

    2 i 3 doba po operacji to najwieksza opuchlizna. po 5 dniach sa wyciagane szwy.

  • Anonim
    Kinga83830
    7 maj 2012

    Moja córka bedzie miala operacje w Gdansku na poczatku lipca.Jak dlugo byla opuchlizna u Twojej corki?

  • Anonim
    Ela44689
    7 maj 2012

    PO OPERACJI bedzie otwierac szerzej oko gdy zmarszczy czolo przynajmniej tak mowil lekarz w Krakowie.
    mojej corce zalecil skrocenie miesnia dzwigacza

  • Anonim
    Kinga83830
    6 maj 2012

    Moja córka ma mieć podwieszenie mięśnia dzwigacza na powięziach ale ona otworzy oko i jak marszczy czołó to nic się nie dzieje ale jak rzuchwą poruszy w lewo to oko otwiera się,ale juak coś je więc już sama nie wiem czy żle zdiagnozowano ją. Ela podpowiedz coś

  • Anonim
    Ela44689
    6 maj 2012

    Moja córka pierwszy zabieg miała rok temu w prywatnej klinice w Krakowie. 2 tygodnie temu przeszła zabieg refundowany przez NFZ w Polanicy (na termin operacji czekałyśmy 2 lata). Podczas tych obu operacji skracano jej mięsień dźwigacza. Teraz oczko jest większe, ale nie będzie takie samo jak to drugie, bo powieka jest inaczej zbudowana- tak powiedział lekarz.
    Operacja związana z powieszeniem na powięzi to ostateczność. Robi się ją tylko wtedy gdy mięsień dźwigacza wogóle nie działa. Dziecko otwiera wtedy oko gdy marszczy czoło.

  • Anonim
    Kinga83830
    23 kwi 2012

    Podaje mojego meila
    **********
    wyzej jest moj meil i Ingi
    pozdrawiam

  • Anonim
    inga
    23 kwi 2012

    w wiadomosciach wyzej jest mail do mnie i do kingi

  • Anonim
    GOSIA94062
    23 kwi 2012

    witam moze pani podac maila,bo chcialam do pani prywatnie napisac pani kingo

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama