Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Blefaroplastyka powiek - jak długo Wam się utrzymywały blizy?

Anonim
Manka321
Warszawa · Utworzono: 23 mar 2022 · Ostatnia odpowiedź 3 kwi 2023

Witam, jestem 7 tygodni po zabiegu, blizny są czerwone, martwię się czy wszystko goi się prawidłowo. Stosowałam się do zaleceń lekarza, teraz smaruje bliznę jedynie żelem na blizny, po kontakcie z kliniką uzyskałam informacje że blizna może goić się nawet rok i że to normalne. Mało się mówi o tym, że to może potrwać kilka miesięcy zanim blizny będą niewidoczne. Proszę o informację czy wygląda to tak jak powinno, czy ktoś z Was miał podobny zabieg?

11 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    JoannaHickelova
    3 kwi 2023

    Witam,
    u mnie ta sama sytuacja i również jestem ciekawa czy powieki się zagoiły. Jestem 3 miesiące po operacji.

  • Anonim
    mariannna
    25 lut 2023

    Dzień dobry,

    Czy mogłabym Panią poprosić o informacje o dalszym procesie gojenia i jak wygląda aktualna sytuacja? Mierze się z identycznym problemem. Czy jakiekolwiek maści pomogły? Jestem szczerze załamana tym efektem i zastanawiam się nad opinią drugiego lekarza.

  • Anonim
    Pacjent78zw
    5 kwi 2022

    Maja22 dlatego nie stosuj maści na blizny bo jeszcze bardziej będą tak wyglądały, najlepiej zwykła maść z witamina A ( np vita pos ), delikatnie wmasować na noc i tyle. Niestety to jest bardzo inwazyjny zabieg a skóra wokół oczu delikatna, do 12mc wszystko powinno wrócić do normy, pozostaje tylko makijaż aby to ukryć.

  • Anonim
    Maja22
    5 kwi 2022

    Właśnie ja również. Miały być 2 tygodnie i po sprawie. A tu zaraz będą 2 miesiące a wyjście na jakąś ważniejszą imprezę jest niemożliwe. Po prostu widać że coś jest nie tak z oczami, jakby były chore, podrażnione, czerwone.

  • Anonim
    Manka321
    5 kwi 2022

    Dzięki za komentarze. Trochę mnie to uspokaja, należy uzbroić się w cierpliwość, aczkolwiek idąc na zabieg nie byłam świadoma, że gojenie może trwać tak długo.

  • Anonim
    Pacjent78zw
    5 kwi 2022

    a jeśli chodzi o bordowa powiekę pod linia ciecia i blizna to nic innego jak zaległa krew i przebarwienie od operacji, to minie, ale na to trzeba przynajmniej roku czasu.

  • Anonim
    Pacjent78zw
    5 kwi 2022

    Najlepiej jest nie stosować na powieki żadnych kremów na blizny bo działają one podrażniająco, na powieki szczególnie - najlepiej zwykły krem z wazelina/witamina a lekki aby blizna była nawilżona.
    Kremy które są na blizny np cepan itp nie nadają sie pod oczy bo praktycznie zawsze dostają się do oczu i wywołują zaczerwienienie, jeszcze większe podrażnienie. Blizny goją się do 2 lat, oczy do roku moga puchnąc, lzawic itp, niestety nikt przed operacja tego nie mówi, a na stronach klinik często jest opisane ze oczy goją się w ciagy 2tyg co jest bzdura. Każdy organizm oczywiście jest inny, u jednej osoby wszystko zagoi się w ciągu kilku miesięcy, u drugiej w ciągu 2 lat. Jeśli ktoś miał wycinane również poduszki tłuszczowe proces regeneracji będzie znacznie dłuższy szczególnie jesli chodzi o powieki dolne .

  • Anonim
    Maja22
    4 kwi 2022

    No bez przesady... oczy goją się do 6 miesięcy a blizny do roku czasu. Ale nie 2 lata.

  • Anonim
    Pacjent78zw
    4 kwi 2022

    Powieki i blizny mogą być czerwone do 1,5 roku albo i do dwóch lat, można przyspieszyć proces gojenia laserami, żadne maści itp to nic Ci nie da, to musi mieć czas na zagojenie

  • Anonim
    Maja22
    2 kwi 2022

    Hej, ja miałam zabieg w połowie lutego. U mnie również blizny są czerwone, mam opuchnięcia, całe powieki są w kolorze blado-bordowym,ciągną mnie blizny, ogólnie mam mocny dyskomfort, nawet makijaż tego nie przykrywa bo nawet nie ukrywa blizn. Mam wrażenie że o tym, że powieki tak długo się goją nikt wcześniej nie mówi. o teraz martwimy się czy wszystko jest OK. A na to wygląda że na wygojenie potrzeba dużo czasu.

  • Anonim
    EwaStosio
    29 mar 2022
    Najlepszy komentarz

    Hej.
    Ja miałam taki zabieg w października. Dodatkowo z usunięciem przepuklin tłuszczowych. Nie wystąpił u mnie taki efekt. Tak czerwonych blizn. Miałam inny problem przy rekonwalescencji.
    Może warto podpytać jeszcze u innego lekarza żeby się uspokoić. Ja wiem, że lekarze zawsze kierują do lekarza prowadzącego ale z doświadczenia wiem, że różnie z tym bywa. Ogólnie zabieg bardzo ciężki a nikt o tym wcześnie nie mówi.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama