Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Poszerzenie skrzydełek/otworów nosa + konchoplastyka metodą Celon

Anonim
yansvanhorn
Kraków · Utworzono: 7 kwi 2013 · Ostatnia odpowiedź 31 maj 2013

Witam, Jestem alergikiem i na domiar złego posiadam dość wąski nos (wąskie otwory) + wiotkie skrzydełka nosa co powoduje iż przy głębszym wdechu lub infekcji (niedrożność jednej dziurki) druga strona sama zaczyna się przytykać. Powodem jest przymykanie samego otworu.Jakiś czas temu miałem wykonaną korektę przegrody nosowej (dawny uraz), w związku z która wiązałem nadzieje na poprawę. Poprawa jest, jednakże nadal pozostają dwa problemy. 1) przerost/zrosty małżowin nosowych - prawa dziurka nosa 2) przytykanie/zamykanie wlotów nosa

Interesuje mnie wykonanie zabiegu usztywnienia/poszerzenie skrzydełek nosa. Dodatkowo zbieram informacje na temat zabiegów korekty małżowin nosowych (konchoplastyka) metodami typu CELON ? Czy ktoś z państwa jest w stanie pomóc w tych sprawach ? Z jednej strony może ktoś miał wykonany podobny zabieg i podzieli się doświadczeniami ? Oczywiście proszę również o informację ze strony specjalistów (lekarzy) :-) PS: Jestem z Krakowa

3 komentarze

Reklama
  • Anonim
    yansvanhorn
    31 maj 2013

    Dołączam zdjęcia:

    https://picasaweb.google.com/117410300902286282509/Nos?authkey=Gv1sRgCKjkqab7jsKqPA

    Celem wykonania operacji przez przywrócenie włąściwej funkcji nosa - swobodnego oddychania. W tym momencie problemy są dwa:

    1) zapadanie/przymykanie skrzydełek nosa, lekkie skrzywienie końca nosa - bardzo uciążliwe - ta korekta wydaje się najważniejsza.

    2) powiększone/przerośnięte małżowiny nosowe w prawej dziurce.

    Ad 1) Jeśli dobrze rozumiem, z pierwszym problemem powinieniem zgłosić się do chirurga plastycznego, zatem pytania:
    - czy ktoś może polecić dobrych spechalistów z okolic Małopolski ?
    - czy ktoś może pomóc oszacować koszt/trudność zabiegu ?

    Ad 2) Tutaj skłaniam się zabiegu jednodniowego krio lub celon - i znów proszę o wskazanie specjalistów/miejsc w któe można zgłosić się celem wykonania takiego zabiegu (jeśli to coś pomoże, to mam skierowanie do Laryngologa w tej sprawie)

    Bardzo proszę o pomoc

  • Anonim
    lary
    26 maj 2013

    Witam. Proszę również wziąć pod uwagę kriochirurgię - jako zabieg małoinwazyjny. Od paru lat interesują mnie nowoczesne metody leczenia chorób nosa i gardła, jednak nie będę publicznie reklamował okreslonej metody lub lekarza. Pozdrawiam

  • Anonim
    PERI
    20 kwi 2013
    Najlepszy komentarz

    Witam.Powinieneś bardziej sprecyzować cel wykonania operacji nosa.Jeśli zależy Ci na prawidłowym funkcjonowaniu nosa,to zabieg taki wykonuje chirurg-laryngolog.Jeżeli chcesz poprawić kształt nosa zewnętrznego- wielkość dziurek i skrzydełka,to musisz udać się na konsultację do chirurga plastycznego.Wydaje mi się,iż w Twoim przypadku niezbędna okaże się korekcja złożona-zmiana struktur wewnętrznych nosa wraz ze zmianą jego części zewnętrznych(kształtem).Zabieg złożony wymaga obecności dwóch specjalistów-chirurga laryngologa i chirurga plastyka.Pozdrawiam

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama