Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Operacja poprawkowa

Anonim
karolina177654
Kraków · Utworzono: 11 sie 2013 · Ostatnia odpowiedź 29 sie 2013

Jestem po nieudanej operacji nosa i interesuje mnie co sądzą lekarze na temat poprawek. Czeka mnie reoperacja, proszę mi powiedzieć jakie jest ryzyko ponownej korekty(statystyki), ile nosów udaje się poprawić? Czy zdarza sie, że jest gorzej i od czego to zależy?

33 komentarze

Reklama
  • Anonim
    Joanna43184
    29 sie 2013

    Witam ja tez mam problem po operacji nosa mineło trochę czasu i mój nos ponownie robi się krzywy masakra wraca na policzek jestem wściekła rozczarowana nos mnie boli tzn.kość nosowa,jestem zawiedziona na DR.W.Bieńkowskim.
    i nie polecam!

  • Anonim
    Daniel205439
    23 sie 2013

    Cześć
    Moja lekarka przyjmuje w stolicy,tak więc masz daleko do jej ośrodka.
    Poza tym nie wiem czy pani doktor wykonuje reoperacje nosa.
    Nie każdy chirurg plastyczny chce poprawiać błędy innego lekarza.
    Myślę,że najlepiej będzie szukać specjalisty w swojej okolicy.
    Po co jeździć po całej Polsce.

  • Anonim
    karolina177654
    22 sie 2013

    Danielu, jeśli uważasz, że to dobry lekarz napisz gdzie przyjmuje, może być też na maila.

  • Anonim
    Daniel205439
    22 sie 2013

    Karolino!
    Lekarka która mnie operowała jest bardzo dobrym chirurgiem plastycznym.Wielu osobom zrobiła ładny nos.Widziałem tych ludzi w poczekalni,czekali na wizytę kontrolną.Mój przypadek był niezmiernie trudny.Miałem nos bardzo wysoki,długi i pokrzywiony.To był trudny przypadek.Wielu renomowanych chirurgów plastyków odmówiło wykonania operacji twierdząc,że mój nos po zabiegu,nadal będzie brzydki.Dopiero ta lekarka zdecydowała się zrobić operację,ale na wstępie uprzedziła mnie o wyniku.Powiedziała:,,Pana nos jest cały pokrzywiony od kości nosowych po przegrodę i czubek.To będzie ciężka praca ale podejmę się jej.Pana nos będzie na pewno lepszy i ładniejszy,natomiast nie obiecuję,że będzie piękny.Za zabieg zapłaciłem 2500zł.Po zdjęciu gipsu byłem bardzo zadowolony z wyniku operacji.Nos faktycznie był krótszy i ładniejszy.Moja rodzina zauważyła zmianę i dostrzegła plusy operacji.Dopiero później spotkałem na swojej drodze ludzi,którzy powiedzieli mi,że mam lekko krzywy czubek nosa,że mam zadarty nos,że mam ogólnie za duży nos(szkoda,że nie widzieli tamtego,bo przestraszyliby się).Od tamtej pory odnawiały się moje kompleksy.Zacząłem doszukiwać się każdej nieprawidłowości w kształcie nosa.Po dokładnym przyjrzeniu się w lusterku zauważyłem,że czubek nosa jest odrobinę nierówny.Innym razem wydawało mi się,że nos jest chyba za duży.Miałem obsesję na punkcie nosa do tego stopnia,że zacząłem nosić perukę,która miała długą i kręconą grzywkę.To miało pomóc mi optycznie schować nos.Kiedy rozpocząłem naukę na studiach,wszystko się zmieniło.Koledzy uważają,że mam normalny nos,proporcjonalny do twarzy.Nawet jedna z koleżanek dodała,iż jest idealnie proporcjonalny,a czubek ładnie wyprofilowany.Według nich ta drobna nierówność na koniuszku jest mało rzucająca się w oczy i powinienem dać sobie spokój z operacjami.Znajomi wyleczyli mnie z kompleksów i teraz skupiam się na pisaniu pracy licencjackiej na temat ubóstwa.Bardzo dziękuję tej lekarce za to że poprawiła wygląd mojego nosa dzięki czemu wyglądam lepiej.
    Karolinko,życzę Ci fajnych ludzi obok siebie,którzy będą wsparciem.Pozdrawiam

  • Anonim
    karolina177654
    21 sie 2013

    tylko zapytałam, ja nie ukrywam, tylko wstrzymuję się z odp. Ale gdybym była zadowolona z efektu zabiegu, pewnie chwaliłabym się pięknym nosem.
    W końcu jaka to tajemnica, przecież nie wrócisz do tej kobiety na poprawkę, więc w czym problem!

  • Anonim
    Daniel205439
    21 sie 2013

    wybacz,ale to są moje osobiste sprawy.Ja nie pytam się Ciebie który lekarz spaprał twój nos

  • Anonim
    karolina177654
    21 sie 2013

    Danielu u kogo robiłeś operację?

  • Anonim
    Daniel205439
    21 sie 2013

    Karolino!
    Jestem w podobnej sytuacji do Twojej.
    Przeszedłem niezbyt udaną operację plastyczną nosa.
    Po 11 latach od zabiegu zdążyłem się przyzwyczaić do ,,krzywego nosa''.Przez ten czas zrozumiałem,że obecny nos i tak jest ładniejszy od poprzedniego,gdyż ma trochę niższy czubek i prosty grzbiet.
    Nie jest idealny z powodu krzywizny,ale jest lepszy niż był i zacząłem to doceniać.
    Jestem wdzięczny lekarce za to,że choć trochę poprawiła kształt ,,tamtego kulfona'',ponieważ był taki jak 1,5 nosa Kayah.
    Cieszę się,że nie zostałem oszpecony tylko trochę upiększony,choć nie idealnie.
    Pa,pa

  • Anonim
    karolina177654
    21 sie 2013

    Posłuchaj nie jest mi do śmiechu, od roku męczę się z różnymi dolegliwościami a pomocy szukałam wszędzie. Przed zabiegiem byłam laikiem, zaufałam specjaliście, więc tym razem nie chcę popełnić tego samego błędu.
    Może i Ty kiedyś będziesz w podobnej sytuacji to wtedy "pogadamy"!
    pozdrawiam

  • Anonim
    Daniel205439
    18 sie 2013

    Witam!
    Obecne forum nie jest miejscem na rozrywkę i robienie sobie ,,jaj'', a tak je traktujesz.
    Stale zadajesz te same,dziecinne pytania co staje się już nudne.
    Nie pytaj więcej gdzie przyjmuje dr.Lembas,ponieważ lekarz ten setki razy podawał swoje namiary oraz stronę internetową.
    Znajdź sobie forum na którym ,,pobajerujesz'' ludzi a to miejsce traktuj z większym szacunkiem.

  • Anonim
    karolina177654
    18 sie 2013

    Tak odwlekam wizytę u chirurga, bo nawet jeśli dowiem się prawdy, nie wiem czy to coś zmieni. Wiadomo teoretycznie zrobić można wszystko a jak wyjdzie w praktyce tego nikt nie wie. W każdym bądź razie pewne rzeczy muszę z kimś zweryfikować.
    pozdrawiam

  • Anonim
    Daniel205439
    18 sie 2013

    Witam!
    Skoro korzystasz z internetu to masz możliwość sprawdzenia gdzie przyjmuje dr.Lembas.
    Tak na marginesie,to mam wątpliwości co do tego czy chcesz spotkać się z chirurgiem plastycznym.
    Od kilku miesięcy wiele piszesz ale nic nie robisz w tym zakresie.
    Stawiasz mnóstwo pytań i na tym kończą się Twoje działania.

  • Anonim
    karolina177654
    17 sie 2013

    W jaki sposób można umówić się na wizytę do dr. Lembasa?

  • Anonim
    Daniel205439
    17 sie 2013

    Witam!
    Piszesz o wskazaniach wyjętych z kontekstu.
    Warto stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich.
    Każdy przypadek jest inny.
    Pozdrawiam

  • Anonim
    velvet28
    17 sie 2013

    Mam nadzieję, że zabiegi są bezpieczne :) Przeczytałam niezliczoną ilosc wpisów na forach i faktycznie nigdzie nie spotkałam sie z żadnym wpisem nt. uszkodzeń dziąseł albo zębów. Chociaż np w zaleceniach po operacji nosa w LuxMedzie jest informacja żeby po operacji myć zęby wyłącznie miękką szczoteczką.. Więc moeże jednak jest coś na rzeczy

  • Anonim
    Daniel205439
    17 sie 2013

    Cześć!
    Operacja plastyczna części kostnej nosa nie powoduje wad w uzębieniu.
    Zabiegi są wykonywane w sposób bezpieczny.
    Dobrym specjalistą w zakresie korekcji nosa jest dr.Lubomir Lembas.
    Pozdrawiam

  • Anonim
    velvet28
    17 sie 2013

    Witam,
    Mam nietypowe pytanie. Czy operacja plastyczna nosa (osteotomia i skracanie długości) może miec wpływ na osłabienie korzeni zębów? Mam skrócone korzenie zębowe jedynek i obawiam sie czy uraz ( bo jednak ten nos bedzie łamany podczas zabiegu) nie wpływnia negatywnie na zęby.
    Bedę bardzo wdzięczna za odpowiedź na moje wątpliwośći.
    Z góry wielkie dzięki

  • Anonim
    karolina177654
    13 sie 2013

    Czytałam, że przyjmuje Pan w szpitalu w Luxmedzie, czy na konsultację do Pana można umówić się bez skierowania, ale na nfz?

  • Anonim
    karolina177654
    13 sie 2013

    No tak i właśnie to jest ten problem, że nikt nie może zagwarantować udanego zabiegu. Cóż z tego, że zapytam o ilość przeprowadzonych operacji czy zobaczę zdjęcia, pewnie usłyszę same superlatywy, dla mnie to stanowczo za mało. W każdym bądź razie dziękuję pomoc.

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 13 sie 2013

    Każdy lekarz podejmujący się operacji musi zagwarantować najwyższą staranność. Oznacza to wykształcenie (specjalizacja z chirurgii plastycznej lub laryngologii), doświadczenie w tego typu operacjach. Ale co to znaczy "doświadczenie'? W plastyce nosa to muszą być setki wcześniej wykonanych operacji pod nadzorem lub wspólnie z biegłym w tej operacji lekarzem. Krzywa uczenia w plastyce nosa jest bardzo długa i lepiej nie uczyć się na pacjentach tylko pod nadzorem. Lekarz przeprowadzający plastykę nosa powinien wykonywać samodzielnie minimum 25 takich operacji rocznie, a niektórzy uważają, że nawet 50 rocznie. Własne statystki powinny wskazywać na mniejszy odsetek powtórnych/ udoskonalających zabiegów niż 10%. Warto w czasie konsultacji poprosić lekarza o pokazanie zdjęć przed i po, ale nie jednego lub dwóch pacjentów, ale nawet setek pacjentów. W takiej galerii zdjęć zawsze znajdzie się nos podobny do tego, który ma dany nowy pacjent. Proszę poprosić lekarza o pokazanie zdjęć przed i po pacjentów, którzy mieli powtórne operacje.
    Pisemnej gwarancji powodzenia operacji nie można wystawić, gdyż powodzeniem jest "zadowolenie pacjenta", a to jest bardzo subiektywne odczucie. Czasami Pacjent jest zadowolony, a ja nie do końca (uważam, ze można uzyskać jeszcze lepszy kształt), ale zdarza się, że pacjent jest niezadowolony,a ja jestem zadowolony z wyniku i inni znawcy tematu też uważają, że wynik jest spektakularny i wyjątkowo dobry jak na ten rodzaj operacji w danym konkretnym przypadku.
    Mam nadzieję, że przynajmniej trochę pomogłem w zdobyciu wiedzy jak wybrać lekarza do plastyki nosa.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama