Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Nieudana rynoseptoplastyka nosa ... ?

Anonim
Grubcia
Wrocław · Utworzono: 2 kwi 2013 · Ostatnia odpowiedź 6 maj 2013

Witam serdecznie, 18 marca miałam wykonaną operację nosa, skrzywionego w lewą stronę, ze skrzywioną przegrodą i przerostem małzowin nosowych - została wykonana korekcja przegrody, małżowin nosowych dolnych metodą Celon, funkcjonalna rynoseptoplastyka. Również plastyka podniebienia metodą Celon-wiotkość. Czym się różni rynoseptoplastyka od funkcjonalnej rynoseptoplastyki i od samej septoplastyki? Ale najwazniejszą sprawą i ogromnie mnie martwiącą jest fakt, iż po zabiegu mam obecnie widocznego wyrażnie garba na nosie...a pod nim jest wgłębienie lekkie w ciele nosa...nos jeszcze boli, jest opuchnięty trochę...ale opuchlizna sobie schodzi, a garb nie :( nie ukrywam, że baaardzo mnie to martwi i nie spodziewałam się w koszmarach nawet, że może byc taki efekt tego zabiegu...już nie wspomnę, że nos jak był krzywy, tak jest...a nawet jest do połowy skrzywiony w lewą stronę, a od połowy w prawą...i ma pofalowaną strukturę...czubek jest bolesny i odrętwiały... nie mogę się dowiedzieć za bardzo od lekarza jaką metodą była ta plastyka wykonana...lekarz twierdzi, że najodpowiedniejszą dla mnie...wspomniał coś o przyklejeniu mojej własnej chrząstki, ale to chyba z przegrodą jest związane...wiem, że mam w nosie po obu stronach silikonowe nitki... Jakim sposobem, metodą mógł być taki zabieg plastyczny wykonany? Jest kilka na to metod? Najważniejsze pytanie-czy ten garb może byc tylko tymczasowym skutkiem operacji, który zniknie???, czy jest to efekt uboczny, błąd w sztuce, trwały? Pozdrawiam serdecznie :(

20 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Grubcia
    6 maj 2013
    Najlepszy komentarz

    wcięło mi posta :(

  • Anonim
    Grubcia
    6 maj 2013

    ...

  • Anonim
    Aldona199261
    6 maj 2013

    Witam! Chirurg plastyczny jest specjalistą,który poprawia wygląd zewnętrzny naszej twarzy i ciała.Jego celem jest pomóc pacjentowi zmienić i zaakceptować ciało.Lekarz wykonujący operację nosa nie deformuje jego przegrody tylko ją prostuje lub w ogóle jej nie zmienia.Warto o tym pamiętać.Pozdrawiam

  • MUDr. Otakar Lucák

    MUDr. Otakar Lucák

    · 22 kwi 2013

    W naszej Klinice Chirurgii Plastycznej w Ostrawie - Czechy - chirurgia estetyczna nosa odbywa się od 16 lat. Posiadamy również duże doświadczenie w naprawie nieudanych wyników po kosmetycznej nosa procedury. Wyniki zdjęcia można zobaczyć na naszej stronie internetowej - ********** Możemy skorygować nawet poważne zniekształcenie nosa i przegrody nosowej. W przypadku zainteresowania nas może konktovat - ******** prim.MUDr. Otakar Lucak, Zakład Chirurgii Plastycznej Ostrawa, Republika Czeska

  • Anonim
    karolina177654
    21 kwi 2013

    Podpisuję kwit i zgadzam się na wszystko, przeciez trzeba byc idiotą godząc się na cos takiego. Dziękuję za takie upiększanie, uda się lub nie! Żalosne!

  • Anonim
    danusia_crazy197484
    21 kwi 2013

    U mnie też nie jest dobrze i oprócz tego ,że zewnętrznie źle to zdrowotnie jeszcze gorzej-lekarz skrzywił mi silnie przegrodę i mam ciągłe problemy z oddychaniem...a to nie takie proste iść do sądu w końcu przed zabiegiem podpisuję się kwit,że nie będzie się rościć pretensji...ehh te operację...

  • Anonim
    karolina177654
    20 kwi 2013

    Peri ciekawisz mnie, widzisz ja przeszłam operację i niestety nie jest dobrze. Przegroda krzywa i kłopoty z oddychaniem. Czyli z tego co napisałaś powinnam walczyć o swoje.

  • Anonim
    PERI
    20 kwi 2013

    Witam.Prawdopodobnie będziesz musiała pogodzić się z wynikiem operacji.Wspomniałaś,że chirurg dobrze zoperował przegrodę i małżowiny nosa.Ten fakt jest korzystny dla lekarza,który wykonywał Ci zabieg.W razie procesu sądowego błyskawicznie z nim przegrasz,ponieważ 50% zabiegu wykonał poprawnie,a sam kształt nosa nie jest tak istotny jak jego funkcje.Postaraj się zaakceptować swój obecny nos.

  • Anonim
    danusia_crazy197484
    13 kwi 2013

    Podaję maila **********
    Serdecznie pozdrawiam,czekam na maila :-)

  • Anonim
    Grubcia
    13 kwi 2013

    podaj swój, a napiszę...
    ale skrobnij tu jaki jest u Ciebie problem
    pozdrawiam

  • Anonim
    danusia_crazy197484
    12 kwi 2013

    Do Grubcia
    A podałabyś swojego maila..mam podobny problem co Ty chętnie z Tobą pogadam...

  • Anonim
    danusia_crazy197484
    12 kwi 2013

    DO Grubcia
    A podałabyś swojego maila...mam podobny problem...

  • dr Jerzy M. Chęciński

    · 8 kwi 2013

    Najlepszym sprawdzianem jest kontrola nosa po zejściu obrzęku.

    Pozdrawiam,
    Dr Jerzy Chęciński
    Specjalista Chirurgii Plastycznej

    Gabinet Chirurgii Plastycznej
    dr Jerzy Chęciński
    ************
    *********
    tel. ********
    mobil: *******
    e-mail: ********
    **********

  • Anonim
    Grubcia
    6 kwi 2013

    tak, adjęcia nosa z przed operacji mam faktycznie...zostały i przesłane mailem wraz z piękną symulacją...zachwyciła mnie ona tak bardzo, że pomyślałam, że fakt, warto zrobić te plastykę od razu razem z zatokami i cała resztą...
    zastanawiam się jak jeszcze mogę sie zabezpieczyc i wzmocnić dowody na to, że jednak zabieg plastyczny sie nie udał?
    czy Pan np byłby w stanie w takiej sytuacji, nie wiedząc jak dokładnie plastyka została wykonana, bo tego dowiedzieć sie nie moge, ogladając tylko ten garb osobiście i zdjęcia z przed, okreslić czy ten garb będzie stały, czy to tylko opuchlizna w tym miejscu?
    lekarz twierdzi, że dowodem na to, że ten garb zniknie jest to, że po nacisnięciu go nos się trochę spłasza w tym miejscu, a potem wraca do stanu garba...czy to prawda? kazał mi tak ponaciskać, ale mi nic po nacisku się nie wyrównuje, nawet na chwilunię...zresztą wolę tego nie uciskać...
    mógłby mi Pan wyjaśnić prosze w jaki sposób taka rynoseptoplastyka jest wykonywana?
    pozdrawiam serdecznie

  • dr Jerzy M. Chęciński

    · 5 kwi 2013

    Witam,

    największy obrzęk utrzymuje się do 30 dni po operacji. Po tym okresie nos powinien wyglądac w miarę normalnie. Myślę, że ma Pani dokumentację fotograficzną (nos przed operacją), bo to jest istotne przy rozważaniu czy operacja była przeprowadzona prawidłowo.
    Poza tym trudno jest cokolwiek oceniac nie widząc istoty problemu.

    Pozdrawiam,
    Dr Jerzy Chęciński
    Specjalista Chirurgii Plastycznej


    Gabinet Chirurgii Plastycznej
    dr Jerzy Chęciński
    ************
    *********
    tel. ********
    mobil: *******
    e-mail: ********
    **********

  • Anonim
    Grubcia
    4 kwi 2013

    witam,
    dziś jest 17 dzień po mojej operacji...
    fakt opuchlizna zmniejsza się, ale garb nie...
    zakładam najgorszy wariant, tfu tfu...że garb nie zniknie i jest jakąś komplikacją fatalną tej plastyki nosa, czy błędem lekarza...nos jest jeszcze bardziej krzywy niż był...
    operacja kosztowała mnie ogrom pieniędzy, jak dla mnie-kredyt, 9600zł
    do 5 tygodni po operacji mam wizyty bezpłatne...ale za chwile bede musiała za nie płacic po 150zł...lekarz wspomniał, że jesli nos nadal będzie krzywy, to będziemy go ostrzykiwać...no rozumiem, że kwasem hialuronowym...ale przecież po pierwsze to koszt dla mnie dodatkowy, bo wizyta+kwas, a przede wszystkim nie o to chodziło, bo nos miał byc wyprostowany, a juz na pewno bez garba i nie w gorszym stanie niz na początku...a poza tym abieg z kwasem trzeba powtarzać co pół roku, rok...więc dla mnie stały koszt do końca życia
    zmierzam do tego co i jak zrobic, aby przede wszystkim odzyskać pieniądze za tę część plastyczną operacji i żeby "naprawienie" tego garba + konieczne do tego wizyty były bezpłatne??? rozumiem, że jest jakaś lojalnośc w Państwa srodowisku lekarskim, ale licze na pomoc mimo tego, bo mój wygląd naprawde jest koszmarny, a poza tym kredyt dla mnie ogromny!
    czy mogę teraz zrobić jakieś badanie, nie wiem, tomografię, rtg? aby zobaczyc czy ten garb jest mechanicznym uszkodzeniem kości-trwałym, czy przejściową opuchlizną???
    czy kazać sobie zrobić w klinice obecnie zdjęcia i dopiąc do mojej karty, na dowód jak teraz wyglądam?
    sama nie wiem co robić...a przyznam, że jestem zrozpaczona :((( omijam lustra...chcę tylko stanu wyjściowego już...nic więcej, i zwrotu pieniędzy za samą plastykę...bo wierzę, że reszta jak zatoki, przegroda, małzowiny zostały poprawnie wykonane...
    pozdrawiam serdecznie i poproszę o rady!

  • Anonim
    Grubcia
    3 kwi 2013

    dziękuję Doktorze za odpowiedz i pozdrawiam

  • dr Jerzy M. Chęciński

    · 2 kwi 2013

    Bardzo możliwe, że garbek to jest wynik obrzęku w tej okolicy.
    A na zasinienia proponuję maśc z heparyną.

    Pozdrawiam,
    Dr Jerzy Chęciński
    Specjalista Chirurgii Plastycznej

    Gabinet Chirurgii Plastycznej
    dr Jerzy Chęciński
    ************
    *********
    tel. ********
    mobil: *******
    e-mail: ********
    **********

  • Anonim
    Grubcia
    2 kwi 2013

    dziękuje serdecznie za odpowiedz
    mam ogromna nadzieje,że ten garb to tylko wynik obrzmienia tkanki miekkiej w tym miejscu...bo tak tez może być prawda? czy raczej po tego typu operacji jak moja nie powinno byc żadnego garbka?

    czy mogę kupić w aptece jakas maść na te obrzeki i zasinienia na nosie i masowac nos tą maścią , zamiast AlantanemPlus?
    pozdrawiam

  • dr Jerzy M. Chęciński

    · 2 kwi 2013

    Witam,

    myślę, że powinna byc Pani w kontakcie ze swoim lekarzem.
    Po upływie ok 30dni kiedy ustąpi zasadniczy obrzęk będzie można ocenic czy doszło do niekorzystnego estetycznie powikłania.

    Pozdrawiam,
    Dr Jerzy Chęciński
    Specjalista Chirurgii Plastycznej


    Gabinet Chirurgii Plastycznej
    dr Jerzy Chęciński
    ************
    *********
    tel. ********
    mobil: *******
    e-mail: ********
    **********

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama