Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Nieudana operacja nosa?

Anonim
Gotka
· Utworzono: 1 paź 2009 · Ostatnia odpowiedź 20 cze 2013

Miałam operacje plastyczna nosa w wieku 21 lat. Bezposrednio po operacji czulam sie dobrze, nie czułam bólu, jedynie czasem pobolewała mnie głowa. Wszystko wiec ksiazkowo wydawac by sie moglo... no, oprócz efektu. Miałam dosc duzy nos z garbkiem, celem operacji bylo zmnijszenie nosa iusuniecia garbka. Na pierwszej pooperacyjnej konsultacji nos byl duzo mnejszy i faktycznie bez garbka, natomiast na samym czubku dosc widoczne bylo zgrubienie.Lekarz mowil ze to opuchlizna,nakazal masowac nos, dostalam tez plytke do noszenia na noc. Chodzilam jeszcze przez poł roku na cotygodniowe konsultacje, na ktorych lekarz zaklejał mi ciasno nos plastrem i pocieszal ze wszystko sie "wchłonie". Ani zaklejanie, ani masowanie nic nie pomogło. Lekarz po kilku moich pytaniach powiedzial ze musial mnie ktos uderzyc ( co oczywiscie nie mialo miejsca) i zaproponowal jeszcze jeden pełnopłatny zabieg. Jestem juz 4 lata po tej operacji. Zgrubienie juz nie jest na czubku ale dochodzi do1/3 nosa. Na czubku natomiast bardzo widoczne sa dwie małe " kulki" jakby chrzastki.Wiem,ze musze zrobic jeszcze jeden zabieg. Zastanawia sie tylko czy to bład lekrza, a moze jakas moja wada? dodam,ze zdarzaja mi sie krwotoki z nosa.Z góry dziekuje.

37 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Martheczka
    20 cze 2013

    Az sie boje pomyslec ze jeszcze moze mi cos gorzej pokomplilowax aczkolwiek widze juz asymetrie na nim :( za jakies 3 tyg bede wracala na konsultacje takze obiecuje byc na biezaco na forum! Xx

  • Anonim
    zieloneoczy
    19 cze 2013

    a.światkiewicz

  • Anonim
    danusia_crazy197484
    19 cze 2013

    do zieloneoczy
    a u kogo miałas op ?

  • Anonim
    zieloneoczy
    19 cze 2013

    Kosci mi zle poskładał wyszły na wierzch,dodatkowo garb mi sie zrobił i miałam 2 dziury na grzbiecie.Martheczka wiem,że łatwo napisać ,ale może sie wszystko unormuje kochana.Mi dopiero po 4 miesiącach wszystko się pokazało:(

  • Anonim
    Martheczka
    19 cze 2013

    Dzieki! Na pewno sie skonsultuje. Tez mieszkam w UK, jestem obecnie na urlopie macierzynskim i wakacje spedzam u mamy stad tez wlasnie teraz mialam najlepsza okazje na przeprowadzenie korekty.mam ogolnie dola zamiast sie cieszyc nowym noskiem(za 10tys+ badania i dojazdy). A co jest nie tak z Twoim nosem? Dlaczego musi byc poprawiany?x

  • Anonim
    zieloneoczy
    18 cze 2013

    Martheczka tak miałam operację i poprawkę u tego samego dr nie mam zamiaru ukrywać jego nazwiska dr Światkiewicz.Operacja kosztowała 8 tyś ale z dojazdami konsultacjami 12 tyś nie mieszkam w Polsce.A co do Szczyta miałam 1 termin konsultacji w listopadzie 2014 ,ale dzwoniłam ciągle i zwolnił się termin czekałam 1 miesiąc miałam fuksa bo on ma terminy na marzec 2015.Wspólczuję Ci badzo napewno pózniej powinnaś skonsultować sie z innym lekarzem.

  • Anonim
    Martheczka
    18 cze 2013

    Zieloneoczy operacje mialam u Kuczynskiego w Lublinie.
    Martwie sie bo naprawde nie wyobrazam sobie kolejnej operacji, bardzo zle znioslam ta co mialam. Stracilam 800ml krwi do tego mialam straszny bol po operacji przez kilka dni,nie mowiac ze mialam doslownie rany na gardle od rudki intubacyjnej ;(
    Juz teraz wiem ze nos sie wiecej nie udrozni, czyszczac go patyczkiem kosmetycznym wyczulam chrzastke uciskajaca i blokujaca kanal ... Jak dlugo czekalas na konsultacje u Szczyta? Czy poprawke robil ci ten sam Dr? X

  • Anonim
    zieloneoczy
    18 cze 2013

    Martheczka to jest stanowczo za szybko na jakąkolwiek ocenę nosa jeszcze.Z opuchlizną tez to jest racja czasami do roku nos puchnie,normalne to jest.Ja na konsultację po poprawce nosa dopiero po 6 miesiacach mam się zgłosić.To samo potwierdziło 3 lekarzy.Poczekaj jeszcze ;) u kogo miałas operacje?

  • Anonim
    Martheczka
    18 cze 2013

    Hej, mialam robiona korekte nosa 8 dni temu. Moj nos byl duzy, garbaty z przerosnoetym koniuszkiem nosa, ogolnie brzydki. Dzisiaj mialam zdjecie gipsu i szwow ze slupka nosa, wygladem jest lepszy od mojego ale jest jednostronnie niedrozny. Pan doktor powiedzial ze taka moja budowa fizjologiczna i bede zawsze odczuwala ten dyskomfort. Zakladam ze przed operacja tego problemu nie mialam! Dodal do tego ze nos jest nadal wewnatrz opuchniety i gdy opuchlizna zejdzie stanie sie bardziej drozny. Pytanie teraz czy mam mu wierzyc???
    Jestem przerazona ze bede musiala przejsc kolejna operacje, a co jak wszyscy na forum wiemy jest okropnym przezyciem. Czy mam czekac czy isc na konsultacje do innego specjalisty i zasiegnac opinii?? ;(((

  • Anonim
    zieloneoczy
    18 cze 2013

    Ja tez zdaje sobię sprawę,ze nie zawsze jest to wina lekarza ,bo kazdy ma inny organizm.Ja poprostu nie byłam swiadoma komplikacji.;) Ale mam wizyte u dr Szczyta za 1,5 tyg i wierzę,ze on mi to naprawi.Wiem ,że to nie jest łatwe ale trzeba wierzyc,ze sie UDA;)

  • Anonim
    danusia_crazy197484
    18 cze 2013

    Do Aldona
    lekarze nie działają na szkodę pacjenta hahaha...
    wolne zarty.....
    znam masę osób które szły z garbatym nosem ale drożnym do chirurga a wychodziły z dziwnym nosem bez garba nie prostym z nierównośicami i oczyiwiście z skrzywiona przegrodą.
    Jak nie jestes panią Małgorzatą....to przepraszam ale działa na tym forum pani małgorzata która broni chirurgów całą piersią...

  • Anonim
    danusia_crazy197484
    17 cze 2013

    Napisz do mnie zielone oczy.
    Doskonale cię rozumiem....
    Chirurdzy myslą...no cóz nie wyszło....ale psychika pacjentów jest już zrujnowana i często życie staje się bezcelowe
    **********

  • Anonim
    zieloneoczy
    16 cze 2013

    Ja kiedys byłm fajna w miarę ładną dziewczyną,ale niestety jestem po nieudanej operacji i poprawce nosa .Co tu duzo pisać nie jestem juz tą samą radosna osobą.Lekarze chirurdzy plastycy nie zdają sobie sprawy z cierpienia osób po nieudanych op.Przykro mi.

  • Anonim
    Aldona199261
    6 maj 2013

    Danusia Crazy! Nie znam chirurga plastycznego,który w trakcie zabiegu skrzywił pacjentowi przegrodę nosową.Najprawdopodobniej wada twojej przegrody istniała przed operacją.Lekarze nie działają na szkodę pacjenta.Pozdrawiam

  • MUDr. Otakar Lucák

    MUDr. Otakar Lucák

    · 23 kwi 2013
    Najlepszy komentarz

    W naszej Klinice Chirurgii Plastycznej w Ostrawie - Czechy - chirurgia estetyczna nosa odbywa się od 16 lat. Posiadamy również duże doświadczenie w naprawie nieudanych wyników po kosmetycznej operacji nosa. Wyniki zdjęcia można zobaczyć na naszej stronie internetowej - ********* . Możemy skorygować nawet poważne zniekształcenie nosa i przegrody nosowej. W przypadku zainteresowania nas może konktovat - ************ prim.MUDr. Otakar Lucak, Zakład Chirurgii Plastycznej Ostrawa, Republika Czeska

  • Anonim
    danusia_crazy197484
    14 kwi 2013

    Wiesz ciężko napisać,że lekarzowi nie wyszło...
    Subiektywnie Twój nos Ci się nie podoba,ale to uwierz mi nie jest jeszcze najgorzej....mój nos po operacji (w szczególności grzbiet czyli część kostna jest dziwna) ma wgłębienia i wygrubienia,przegrodę dr mi tak wykrzywił,że mam ją z boku nosa...budząc się rano od czasu operacji mam ciągły katar...
    Poczekaj na spokojnie,Ttwój nos dopiero się goi więc może być jeszcze wszystko o.k

  • Anonim
    Nina78
    7 kwi 2013

    Witam! 17 dni temu miałam operację nosa (część kostna, chrzęstna, przegroda i resekcja skrzydełek). Mój "stary" nos był dość długi, opadający w dół co szczególnie było widoczne gdy się uśmiechałam, z lekkim garbkiem na grzbiecie - ogólnie brzydki. Po korekcie nos miał zostać nieco skrócony, obniżony na grzbiecie ale tak, abym (cytuję słowa pana doktora): "nie straciła swojego charakteru". Szczególnie zależało mi na tym, żeby nos był PROSTY! Teraz po operacji mam wrażenie, że zostałam pomylona na stole operacyjnym z kimś innym. Mój nos wygląda jak skocznia narciarska z grubą, zadartą kulką na końcu. Proszę o odpowiedź czy myślicie Państwo, że te pooperacyjne noski w procesie gojenia mogą przechodzić aż taką metamorfozę, że nos łukowato wygięty stanie się bardziej prosty? czy to może być kwestia obrzęku czubka nosa? Tyle nadzieji pokładałam w tej operacji. W końcu po latach zastanawiania się pokonałam strach. Teraz czuję większy strach, że lekarzowi po prostu nie wyszło...

  • Anonim
    malza175756
    28 lis 2012

    Oczywiście "również" w nerwach i pośpiechu człowiek takie głupoty piszę.
    Przepraszam jeszcze raz,chciałam się skupić na merytorycznej treści i palce z klawiatury zjechały.

  • Anonim
    malza175756
    28 lis 2012

    Do Kosmal
    Dobrze,że poruszyłaś tematyke zrujnowanej psychiki po takich zabiegach.Nie każdy wytrzymuje nerwowo,jak podobnie jak Ty jestem na skraju załamania.
    Wiesz co proponuję-napisz do mnie,opiszesz bardziej swój przypadek-bo ja równierz mam nierówności i braki w grzbiecie.
    Założyłam specjalny mail ****************-wszystko razem sie piszę...pomailujemy bardziej prywatnie.
    Czekam na mail.

  • Anonim
    Isabelle
    27 lis 2012

    Cześć! Kiedyś przeszłam operację plastyczną nosa metodą chirurgiczną.Lekarz sprawił,że wyglądam ładniej i na tym poprzestaję.Staram się nie doszukiwać drobnych nierówności w budowie nosa,bo nie chcę skończyć jak Michael Jackson.Znam chłopaka,który poprawił kształt nosa metodą nieinwazyjną.Efekt zabiegu nie był nadzwyczajny a koszt jego wynosił 1200 zł.Po siedmiu miesiącach chłopak wyglądał gorzej jak przed zabiegiem.Garb nosa,który zamaskoano tłuszczem zaczął się na nowo uwydatniać i to bardziej niż poprzednio.Być może skóra zmieniła swoją elastyczność przez co wpłynęła na kształt nosa.W wyniku takich okoliczności chłopak ten poddał się chirurgicznej operacji nosa i teraz jest zadowolony.Wygląda dużo lepiej,choć jego nos nadal odbiega od ideału.Dobrze,że on się tym nie przejmuje.Pozdrawiam

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama