Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Krzywo założony gips - 3.dzień po operacji

Anonim
Nadzieja
Wrocław · Utworzono: 29 paź 2012 · Ostatnia odpowiedź 20 lis 2012

Szanowni Państwo, mam pytanie - czy lekkie przekrzywienie gipsu po rhinoplastyce (a przez to także minimalne przesunięcie czubka nosa w lewą stronę) może miec znaczenie w efekcie końcowym? Mój gips jest założony nie idelanie po linii prostej, tylko jest przymocowany lekko po skosie. Jak go delikatnie poruszę palcami w "odpowiednią stronę" to i on i czubek nosa przyjmują idelaną linię i pozycję. Jak go puszczam- wraca do lekko krzywej linii.Czy efektem tego nie będzie przypadkiem krzywe ułożenie nosa po zdjęciu gipsu?

6 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    kasia171839
    20 lis 2012

    oczywiście najlepiej niepowodzenie lekarza zgonić na pacjenta. Ja parę godzin po operacji zauważyłam, że mam krzywo założony gips, więc chyba to nie moja wina. Pewnie przegroda też skrzywiła mi się podczas snu?!

  • Anonim
    malgorzata144743
    20 lis 2012
    Najlepszy komentarz

    Cześć! Pacjent,który śpi z gipsem na nosie nie jest w stanie ocenić tego czy w nocy,nie obrócił się przypadkiem na lewy lub prawy bok.Skoro jesteś tego pewna to zakładam,że przez 7 dni praktycznie nie spałaś.Powyższa sytuacja jest zjawiskiem normalnym niezależnym od naszej woli.Każdy człowiek bez względu na rozległość rany chce wypoczywać w najwygodniejszej dla niego pozycji.Pewne odruchy a zwłaszcza w nocy są nieuniknione.Jednak jeśli jesteś przekonana,że krzywy nos jest wynikiem błędnie wykonanej operacji co jest mało prawdopodobne,to poproś lekarza o pomoc w uzyskaniu ładnego wizerunku.Powodzenia

  • Anonim
    Nadzieja
    20 lis 2012

    Mójlekarz mówił zupełnie co innego na ten temat. Mówił, że to częste, że gips się przekrzywia, bo skóra puchnie nierównomiernie i że to normalne. Nie szturchnęłam nosa, a gips jendak był krzywo...

  • Anonim
    malgorzata144743
    20 lis 2012

    Witam! Gips nałożony na świeżo zoperowany nos jest najczęściej dobrze umiejscowiony.Jego skrzywienie prawie zawsze jest przyczyną nie przestrzegania zaleceń lekarskich.Pacjent przez 7 dni powinien spać z głową uniesioną do góry,ponieważ do tego czasu trwa zrastanie się chrząstek.Nawet lekkie szturchnięcie nosa będącego w gipsie może spowodować jego skrzywienie.Pacjenci nie chcą dostrzec własnego udziału w takich powikłaniach,a powinni,bo często przyczyniają się do takiej sytuacji.Studentka

  • Anonim
    Nadzieja
    1 lis 2012

    Witam, mam już zdjęty gips i jest na szczęście prosto. Operowałam się w Krajmedzie w Warszawie.
    Pozdrawiam :)

  • Anonim
    maria160001
    29 paź 2012

    nie chcę cię martwić, bo miejmy nadzieję, że u ciebie będzie dobrze, ale ja też miałam krzywo założony gips. U mnie niestety tak jest do dzisiaj a jestem ponad 4 ms po operacji.A można wiedzieć gdzie się operowałaś?

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama