Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

korekta nosa w znieczuleniu miejscowym

Anonim
ankaa
Wrocław · Utworzono: 16 maj 2012 · Ostatnia odpowiedź 27 lis 2012

Witam, chciałabym sie dowiedziec czy mozliwa jest korekta nosa w znieczuleniu miejscowym? boje sie narkozy chcialabym zrobic korecje napewno czubka nosa ktory jest wielki i szeroki na echo serca lekarz stwierdzil ze mam wypadanie platka zastawki czy zakwalifikowalabym sie do operacji?

6 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Isabelle
    27 lis 2012

    Cześć! Ze względu na ryzyko zachłyśnięcia się własną krwią operację czubka nosa przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym-narkozie.Mało,który lekarz będzie ryzykował takimi komplikacjami w trakcie zbiegu.

  • Anonim
    Zadowolona176834
    27 lis 2012
    Najlepszy komentarz

    Z tego co wiem, nie trzeba robić całej korekty nosa można zrobić tylko czubek nosa który może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym a efekt wizualny jest dość spory. Ja z całym sercem polecam dr Gromadzińskiego. Miałam u niego co prawda robiony inny zabieg ale ma moje pełne zaufanie i jeżeli miałabym cokolwiek jeszcze robić to tylko u niego.

  • Anonim
    Isabelle
    27 lis 2012

    Cześć! Poważne podejście do słów dr.Lembasa,uchroni Cię przed możliwymi komplikacjami w trakcie operacji.Korekcja nosa w znieczuleniu ogólnym(narkozie)zapewnia bezpieczeństwo i komfort.

  • Anonim
    glamoures
    21 lis 2012

    a czy mozliwe jest przeprowadzenie operacji sciecia garbkaw znieczuleniu miejscowym? bardzo sie boje narkozy

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 17 maj 2012

    Witam,
    wypadanie płatka zastawki dwudzielnej, moim zdaniem, nie jest przeciwwskazaniem do narkozy. Pomimo takiej, mojej osobistej opinii zawsze proszę lekarza kardiologa o dodatkową opinię na ten temat przed ewentualnym zabiegiem.
    Plastyka nosa w moich rękach trwa około 2 godziny, nawet jeżeli dotyczy tylko części chrząstnej. Wykonuję operację metodą otwartą, pod kontrolą wzroku. Zabieg jest robiony prawie bezkrwawo, ale zawsze istnieje możliwość niewielkiego krwawienia. W razie wystąpienia krwawienia w trakcie zabiegu w znieczuleniu miejscowym zawsze istnieje ryzyko zachłyśnięcia się krwią - jet to moim zdaniem najcięższe z możliwych powikłań w trakcie operacji nosa - zachłyśnięcie jest zagrożeniem życia. Zabieg w narkozie ma na celu zapewnienie nie tylko komfortu pacjentowi, ale również rurka intubacyjna (konieczna do narkozy) oddziela pole operacyjne od dróg oddechowych i wyeliminowane jest ryzyko zachłyśnięcia.
    To moje osobiste zdanie na temat operacji nosa w znieczuleniu miejscowym. Wiem, że wielu ma inne zdanie. "inne to nie znaczy, że gorsze",
    więcej na temat plastyki nosa na stronie ******************
    Pozdrawiam
    Lubomir Lembas

  • dr Jerzy M. Chęciński

    · 17 maj 2012

    Dzień dobry, Pani.

    Teoretycznie, jest możliwośc wykonania korekcji czubka nosa w znieczuleniu miejscowym.
    Zawsze wskazania do operacji i rodzaju znieczulenia dobieramy na indywidualnej konsultacji, na którą serdecznie zapraszamy.
    P.S. Wypadanie płatka zastawki mitralnej nie musi byc przeciwskazaniem do znieczulenia ogólnego.

    Z poważaniem
    Dr Bartłomiej Zoń, Asystent Dr Chęcińskiego

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama