Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

komplikacje po operacji nosa - perforacja przegrody nosa

Anonim
marcin_krawczy177652
Lublin · Utworzono: 3 gru 2012 · Ostatnia odpowiedź 21 lip 2013

Witam! Jestem po całkowitej opercji nosa, mam niedrożną dziurkę, gwiżdżący oddech oraz częste krwawienia z nosa. Mam pytanie czy to może być perforacja przegrody i jak ewentualnie ją rozpoznać?

13 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Daniel199334
    21 lip 2013

    Cześć Natalia! Współczesna medycyna jest na tyle rozwinięta,że każdy rodzaj choroby można leczyć kilkoma sposobami.Laseroterapia może usunąć zniekształcenia w budowie wewnętrznej nosa.Powodzenia

  • Anonim
    natalia1989
    4 lip 2013
    Najlepszy komentarz

    Cześć no ja chyba muszę się jeszcze skonsultować z jakimś innym lekarzem i zobaczę co on mi powie bo rzeczywiście jak mam się znowu nacierpieć a to nic nie pomoże to chyba nie ma wielkiego sensu. Tylko najgorsze jest to że jak są upały to bardzo ciężko jest mi oddychać i pracuję w przychodni gdzie jest włączana ciągle klimatyzacja i mam katar a nie za bardzo mogę go mieć bo pracuję z ludźmi. Myślisz że na zamknięcie perforacji przegrody nosowej jest jakiś inny sposób nie operacyjnie. Pozdrawiam

  • Anonim
    Daniel199334
    30 cze 2013

    Cześć Natalia! Zanim zdecydujesz się położyć na stół operacyjny przemyśl raz jeszcze swoją decyzję.Być może Twoje dolegliwości nie są na tyle poważne aby Cię operować a przy wdrożeniu zastępczego leczenia farmakologicznego mogłabyś spokojnie z nimi żyć.Istnieją także możliwości leczenia za pomocą laseroterapii.Pozdrawiam

  • Anonim
    natalia1989
    28 cze 2013

    No tak jak za bardzo to tobie nie przeszkadza to możesz sobie odpuścić w moim przypadku to jest nie realne ale mi zabieg wykonywać będzie normalnie laryngolog.

  • Anonim
    Daniel199334
    27 cze 2013

    Cześć Natalia! Operację plastyczną nosa miałem wykonaną w Warszawie. Rodzina i znajomi zauważyli poprawę w moim wyglądzie. Osobiście wolałbym mieć ładniejszy nos.Obecnie pogodziłem się z tym co mam i postanowiłem nie odwiedzać chirurgów plastycznych.Cześć

  • Anonim
    natalia202681
    27 cze 2013

    Cześć! No właśnie ja się nad tym zastanawiałam czy się poddać tyle że lekarz powiedział mi że tak nie dam rady żyć bo mam dużą dziurę na przegrodzie nosowej przez którą nie mogę normalnie oddychać a poza tym na tomografii wykazało że mam jeszcze torbiel na zatoce szczękowej 2cm. A ty gdzie miałeś robiony zabieg? Ja się ogólnie boje tego drugiego zabiegu bo to wszystko pod narkozą ogólną jest robione ale jeszcze mam czas na zastanowienie. Pozdrawiam

  • Anonim
    Daniel199334
    27 cze 2013

    Cześć Natalia! Jeżeli możesz oddychać przez jedną dziurkę nosa, to nie poddawaj się operacji przegrody. Jestem po plastyce nosa i przegrody, która uległa ponownemu skrzywieniu. Operacja przegrody w wielu przypadkach jest powtarzana. Nie wiem czy jesteś gotowa na to aby stale kłaść się ,,pod nóż''. Żaden lekarz nie da Ci gwarancji na to, że operacja się uda w 100%.W tej chwili akceptuję swój nos i koncentruję się na rzeczach, które wpływają na ogólne zdrowie.Pozdrawiam

  • Anonim
    natalia1989
    25 cze 2013

    Dzień dobry ja także mam perforacje przegrody nosowej ale u mnie to jest powikłanie po prostowaniu przegrody. Znalazłam dobrego lekarza w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy który zajmuje się zamknięciem perforacji na kasę chorych bardzo miły doktor wszystko jeszcze przed zabiegiem wytłumaczy tacy lekarze rzadko się trafiają. Miałam zabieg w ubiegłym roku w październiku wszystko obyło się bez komplikacji ale organizm odrzucił przeszczep i teraz będę miała zabieg w październiku jeszcze raz bo tak ciężko jest żyć

  • Anonim
    marzenek6
    6 cze 2013

    jestem z łodzi czy ktos wie,kto zajmuje sie tym w moim wojewodztwie,mam duza dziure w przegrodzie i nie wiem gdzie sie z tym udac,na prywatna operacje mnie nie stac

  • Anonim
    grazyna199260
    6 maj 2013

    Cześć! Wady w budowie struktur wewnętrznych i zewnętrznych nosa nie ulegają samoistnym modyfikacjom(z wyjątkiem osób u których nie zakończył się proces rozwoju lub osób,które doznały urazu mechanicznego).Korekcja nosa wewnętrznego powinna być wykonana jak najszybciej.Zabieg jest refundowany przez NFZ.Powodzenia

  • Anonim
    Moniczka07
    29 kwi 2013

    Witam!jak szybko powiększa się perforacja w nosie? I czy można ją jakoś wyleczyć inną metodą niż hirurgicznie?

  • Anonim
    malgorzata177099
    10 gru 2012

    Cześć!Pacjent nie jest w stanie samodzielnie rozpoznać perforacji przegrody nosa.Wydaje mi się,że Twoim problemem jest skrzywienie przegrody,które powoduje niedrożność.Chirurg plastyk nie krzywi prostej przegrody.Najprawdopodobniej skrzywienie było przed operacją,a przegroda nie została naprawiona z powodu kosztów jakie musiałbyś ponieść.Prostowanie przegrody znacznie podwyższa cenę operacji plastycznej nosa.Powodzenia

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 5 gru 2012

    Dzień dobry,
    perforacja przegrody nosa to dziurka w przegrodzie, która łączy wewnątrz nosa oba przewody nosowe - rozpoznaje się tą perforację w badaniu pacjenta wziernikiem nosowym i wzrokiem - widać w przegrodzie otwór - można to potwierdzić wkładając w ten otwór specjalne delikatne narzędzie (sondę)przez jeden otwór nosowy i koniec sondy jest widoczny przez drugi otwór nosowy.Radzę zgłosić się do swojego lekarza operatora ze swoimi wątpliwościami - on z pewnością zbada nos i postawi rozpoznanie.
    Więcej informacji na temat plastyki nosa na *************
    Zapraszam

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama