Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Komplikacje po operacji nosa jakie przyczyny

Anonim
malza175756
Wrocław · Utworzono: 3 gru 2012 · Ostatnia odpowiedź 2 sty 2024

Przeszłam 2 operacje nosa-obie nieudane. Właściwie już pogodziłam się z tym,że moje marzenia o ładnym nosie legły w gruzach-nurtuje mnie tylko jedno dlaczego tak sie stało. Jak ściągnięto mi opatrunek po pierwszej operacji nos był prosty.Po ok.2,3 miesiącach zaczeły na nim pojawiać się wybrubienia,wgłębienia,kości tak jakby rozjechały sie po bokach.Jak dotykam mojego nosa czuję jakby to był tor przeszkód. Po poprawce to samo-miesiąc prosty potem kości sie rozjeżdżają. To jakas moja wada czy po prostu wybrałam niekompetentnego chirurga ?? Jest mi przykro z tego powodu,bo po operacji stosowałam się do wszystkich zaleceń lekarza. Jak to wytłumaczyć? Kto jest winny tym wszystkim komplikacją? Chcę jeszcze dodać ,że chirurg dodatkowo skrzywił mi przegrodę. Z góry dziękuję za odpowiedź,ktora rozjaśni moje wątpliwości.

13 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    KasiaMr
    2 sty 2024

    Czy wiecie dlaczego mój nos dalej jest krzywy co mogło by przyczyną niepowidzenia ?

  • Anonim
    KasiaMr
    2 sty 2024
    Najlepszy komentarz

    Dzień dobry 18 grudnia przeszłam operacje nosa i niestety nie jestem zadowolona ,profile są w porządku, ale niestety nos dalej jest krzywy a o to chodziło w mojej operacji by go wyprostować, generalnie nie jestem zadowolona.

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 25 gru 2012

    Dzień dobry,
    przed plastyką nosa najważniejsze to dokonać dobrego wyboru lekarza. To kilka wskazówek jak to zrobić:
    1. Powinien to być specjalista chirurgii plastycznej lub laryngologii. Dodatkowo plastyka nosa powinna być głównym nurtem jego pracy.
    2. Lekarz na konsultacji powinien informować o możliwych powikłaniach operacja - nierówności asymetrie. Jednak odsetek powtórnych operacji w rękach danego chirurga powinien być mniejszy niż 10% - to światowy standard.
    3. Warto poprosić lekarza o pokazanie zdjęć jego pacjentów przed i po we wszystkich projekcjach. Na projekcji en face widać zwykle wszystkie niedociągnięcia operacji - drobne nierówności i asymetrie. Na zdjęciach z profilu nos zwykle wygląda dobrze. W internecie zwykle są zdjęcia z profilu.
    4. Warto pójść na kilka konsultacji - do kilku lekarzy i wyrobić sobie zdanie.
    Coraz częściej wykonuję operacje powtórne nosa. Są one wyzwaniem, wymagają przeszczepów chrząstki, powięzi.
    Zapraszam

  • Anonim
    crazyGrenlandia888
    25 gru 2012

    Dzień dobry...chciałam się zapytać dlaczego powstają nierówności po korekcie nosa ?
    jest to brak doświadczenia lekarza,jego błąd ?
    Takie nierówności i wgłębienia psują zamierzony efekt aby nos był symetryczny i prosty.
    Dlaczego tak się stało?
    Trafiłam na niekompetentnego lekarza?
    Nurtuje mnie to pytanie,bo chce przynajmniej wiedziec dlaczego tak się stało...
    Nie mam siły przechodzic tego jeszcze raz,ale chcę wiedzieć dlaczego mój nos jest pełen wgłębień i nierówności...operacja miała mi pomóc zaakceptować nos a wpędziła w kolejne kompleksy.
    Czekam na fachowe i kompetentne odpowiedźi...
    Serdecznie pozdrawiam

  • Anonim
    bar600
    23 gru 2012

    crazy to nie forum na ocenianie ludzi

  • Anonim
    kropka187854
    21 gru 2012

    a ja myślę że pani Małgosia pisze szczerze.Nie musi wszystkim pisać samych ciepłych słówek.
    Ona ma takie a nie inne zdanie i są rzeczy o których pisała prawdę.

  • Anonim
    crazyGrenlandia888
    16 gru 2012

    Ja jestem kolejną osobą,którą oburza zachowanie pani M.-ona naprawdę nie doradza,jej celem jest wieczne pisanie "nie".To jest osoba która zawsze będzie na nie-czyli dość płytka osobowość.Zawsze będzie mącić.
    Większość osób była zainteresowana wypełniaczami-Pani M. na forum odpisała jakiejś dziewczynie,żeby zajeła się innym rzeczami a nie zawracała głowy operacjami...matko....i gdzie tutaj jest rada.Mentalnośc tej pani jest naprawdę ograniczona.
    Drugą dziewczyne bodajże Karoline wpędziła jeszcze w większą depresję niż do tej pory jest.Ona na tym forum nie udzieliła ani jednej sensownej rady.Jej odpowiedzi:
    Wypełniacze-po ukłucia będą jeszcze bardziej widoczne niedoskonałości,"lepiej weź się za coś innego"
    Skrzywiona przegroda-pani M odpisuje-pewno była już krzywa.
    Ktoś ściągną gips i od razu miał krzywy nos-Pani M. odpisuje-pewnie sama sobie ten nos skrzywiła.
    To forum ma doradzać osobą,którym op nie powiodły się.
    Dołącze się do małży-niech pani sobie to przemyśli i wyciągnie w końcu jakieś konkluzje z pani zachowania.

  • Anonim
    kimi187850
    15 gru 2012

    potwierdzam co pisze Małgorzata ludzie piszą co chcą a my się nie musimy zgadzać.Dzięki za te posty
    tam jest dużo mądrych rzeczy na temat operacji nosa i wszystko szczegółowo opisałaś,może pomyśle o korekcie jakimś wypelniaczem.......

  • Anonim
    malgorzata177099
    15 gru 2012

    Droga Małżo! Każdy ma prawo do udzielania opinii na temat operacji nosa,tym bardziej,że ja taką operację przeszłam.Na forum można znaleźć wiele różnych wypowiedzi,ale ja staram się nie krytykować czyiś poglądów.Pozdrawiam

  • Anonim
    malza175756
    11 gru 2012

    Już dłuższy czas siedzę w tematyce operacji nosa...przed operacja nie miałam żadnych dolegliwości zdrowotnych pod względem laryngologicznym.
    Po operacji dużo gorzej mi się oddycha i cały czas spływa mi z nosa do gardła flegmo podobna wydzielina.Po operacji lekarz sam się przyznał,że skrzywił mi przegrodę i w ramach 2 poprawki estetycznej zdeklarował się ją naprostować,niestety nie udało mu się.Mam kontak może z 3 osobami które również przed operacja świetnie oddychały a po ich zdrowie uległo pogorszeniu.Przypadek ?
    Czytają różne fora wiem,że dużo osób po estetycznej korekcie nosa ma problemy zdrowotne.
    Droga Pani śledzę to forum już od dłuższego czasu szukając jakiejś pomocy,a Pani już nie raz została upomniana przez użytkowników.Może trzeba było poprzestać...
    Proszę się nad tym zastanowić...na spokojnie.

  • Anonim
    malgorzata177099
    10 gru 2012

    Droga Małżo! Żaden lekarz wykonujący operację nosa nie skrzywi pacjentowi prostej przegrody.Najprawdopodobniej miałaś krzywą przegrodę tuż przed zabiegiem,a lekarz operujący nie wyprostował jej,ponieważ jest to dodatkowy zabieg za który wcześniej musiałabyś zapłacić.Korekcja przegrody w prywatnej klinice jest pełnopłatna,natomiast w szpitalu państwowym zabieg ten jest refundowany przez NFZ.Powodzenia

  • Dr n. med. Lubomir Lembas

    · 5 gru 2012

    Dzień dobry,
    1. pewien odsetek pacjentów po plastyce nosa jest niezadowolona z wyniku operacji
    2. Warto chirurga zapytać przed operacją jaki odsetek jego pacjentów jest niezadowolona z wyniku operacji
    3. Warto wybrać chirurga, który ma mały odsetek niezadowolonych pacjentów
    4. Moim zdaniem najczęstszą przyczyną niezadowolenia jest brak odpowiedniej komunikacji pomiędzy chirurgiem i pacjentem przed operacją
    5. Kluczem do sukcesu jest dobrze poinformowany pacjent z realistycznymi oczekiwaniami.
    6. W mojej praktyce obserwuję coraz większy odsetek pacjentów, którzy zgłaszają się do plastyki nosa, a mieli już wcześniej operację.
    Zapraszam

  • Anonim
    karolina177654
    3 gru 2012

    jeśli chciałabyś porozmawiać z kimś kto ma podobne problemy piszcie, ja chętnie z kimś pogadam bo zostałałam z tym wszystkim sama.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama