Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Czy jest możliwość korekty nosa po urazie na koszt NFZ ?

Anonim
maciejka
Kraków · Utworzono: 30 paź 2012 · Ostatnia odpowiedź 6 maj 2013

16 lat temu jako dziecko miałam wypadek na rowerze podczas, którego doznałam urazu nosa. Zbyt późna interwencja spowodowała, że od tamtej pory mam tzw. nos siodełkowaty oraz krzywą przegrodę. Chciałabym zrobić z nim 'porządek' jednak nie stać mnie na razie na operację plastyczną, którą sama bym sfinansowała, a z tego co mi wiadomo to chyba jest możliwość zrobienia jej na koszt NFZ. Jednak nie mam pojęcia od czego zacząć: czy potrzebne jest jakieś skierowanie od laryngologa? gdzie w małopolsce lub na śląsku byłaby możliwość wykonania takiej korekty? jak długo czeka się na taki zabieg na kase chorych?

19 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Aldona199261
    6 maj 2013

    Dzień dobry! Uważam,że w Twoim przypadku trudno zauważyć medyczną potrzebę skorygowania nosa zewnętrznego na koszt NFZ.Operacja przegrody nosowej jest bezpłatna,ale poprawa kształtu nosa po urazie w DZIECIŃSTWIE na koszt funduszu celowego jest dużą przesadą na którą nie zgodzi się żaden lekarz.Jest takie przysłowie,,chcesz być piękna to płać".Przemyśl to.Pozdrawiam

  • Anonim
    Kayah
    23 kwi 2013

    Mam do Pani pytanie : Mam pourazowe skrzywienie nosa i lekki grabek, chciałabym wykonać zabieg plastyki nosa na nfz. Gdzie powinnam się zwrócić? Potrzebne mi skierowanie ? Czy faktycznie powinno się czekać do 21 roku życia z taką operacją?
    Z góry dziękuje za pomoc.

  • Anonim
    PERI
    27 lut 2013

    hej,plastykę nosa powinien wykonywać chirurg plastyczny,a nie laryngolog,mimo tego,że robi on takie operacje.Najlepiej zrobisz jak udasz się do chirurga plastyka

  • Anonim
    asia189972
    17 sty 2013

    Witam. Od jakiegos czasu mam problem z zatykaniem sie trabek sluchowych, co ma zwiazek z moja krzywa przegroda. Wybieram sie na zabieg wyprostowania przegrody, ktory wiem ze w calosci jest refundowany, ale laryngolog u ktorego bylam rok wczesniej powiedzial mi ze rowniez moze byc refundowana plastyka nosa, tak jak w moim przypadku, gdzyz w dziecinstwie mialam uraz. Nie wiem na ile w tym prawdy, poniewaz dzis rowniez bylam u laryngologa, gdyz problem z trabkami sie nawrocil. Lekarz ten wykonuje nie tylko operacje przegrody ale rowniez pastyke i podcia mi skrzydla mowiac ze niestety plastyka jest platna. Czy jest wogole mozliwosc refundowania obydwu operacji jesli nos ulegl urazowi dawno temu? Prosze o odpowiedz jestem z lubelskiego

  • Anonim
    karolina177654
    25 gru 2012

    pamiętaj, że nie ma znaczenia ile płacisz za zabieg, na pewno efekt operacji nie będzie lepszy jeśli więcej zapłacisz. Mnie zabieg kosztował 13000 zł i efekt beznadziejny, nos zapadnięty, profile różne, nos krzywy ...

  • Anonim
    Nataliaa
    25 gru 2012

    Witam, mam krzywą przegrodę nosową i chciałabym poddać się operacji plastycznej. Przeczytałam, że mogę ubiegać się o dofinansowanie lub o całkowite pokrycie kosztów operacji przez ubezpieczyciela. Chiałabym zapytać czy to jest możliwe i jak osiągnąć taki skutek (otrzymać pieniądze na operację)? Pozdrawiam Natalia.

  • Anonim
    anetaXXL
    15 gru 2012

    Jakoś ja miałam wskazania zdrowotne i tak musiałam za całą operacje zapłacić z własnej kieszeni i nikt się nie pytał czy mi to pasuje.

  • Anonim
    malgorzata177099
    13 gru 2012

    Gdyby wszyscy lekarze chcieli bezpłatnie operować zniekształcone nosy,to zapewniam wszystkich,że prywatne kliniki dawno by zbankrutowały,z powodu braku klientów.Cele NFZ to jedna sprawa a rzerzywistość to druga.Pozdrawiam

  • Anonim
    malgorzata177099
    13 gru 2012

    Cześć! Nos,który szesnaście lat temu uległ uszkodzeniu może nie zostać zoperowany.Chirurg plastyk może zadać Ci podstawowe pytanie-Co pani robiła do tego czasu? Skoro w ciągu tylu lat nie zgłosiła się pani na konsultację to oznacza,że go pani zaakceptowała,a obecna wizyta to widzimisie za które NFZ nie zapłaci.W przeciwnym razie wszyscy operowaliby się za darmo i prywatne kliniki by zbankrutowały.Nie wiem to są tylko moje przypuszczenia na temat tego jak przebiegnir rozmowa.Pozdrawiam

  • Anonim
    malgorzata177099
    12 gru 2012

    Dzień dobry! Bezpłatne operacje naprawcze nosa pourazowego są refundowane ale w wielu placówkach nie wykonywane.Tam można usłyszeć taką odpowiedź:W naszym szpitalu bezpłatnie operujemy tylko krzywą przegrodę nosa".Mnóstwo osób posiada mniejsze lub większe wady pourazowe,ale tylko 10-30% z nich zostaje zakwalifikowanych do bezpłatnego zabiegu.Cieszę się,że Pani klinika potrafi oferować także nieodpłatne usługi.Mało jest takich placówek które działają w tak humanitarny sposób.Pozdrawiam

  • Anonim
    maciejka
    11 gru 2012

    Dobry wieczór,
    rozumiem, że nie jest konieczna wizyta u laryngologa i tak jak Pani napisała wystarczy tylko skierowanie od lekarza rodzinnego? Czy lekarz rodzinny daje skierowanie do konkretnej Poradni Chirurgii Plastycznej? Czy orientuje się może Pani jaki jest zazwyczaj czas oczekiwania na zabieg w ramach NFZ?
    Czy ma znaczenie to, że uraz nabyłam 16 lat temu i czy w związku z tym są jakieś przeciwwskazania do operacji? Pytam, ponieważ udzielająca się tutaj studentka chir.plastycznej uważa m.in. że "Zniekształcony nos po urazie mechanicznym może być skorygowany przez chirurga plastyka,ale nie po szesnastu latach od wypadku."
    Pozdrawiam.

  • dr n. med. Małgorzata Kuźlan

    · 11 gru 2012

    Dzień dobry,
    To, że Pani bliska osoba musiała zapłacić ma być powodem podważania mojej wypowiedzi? Wiem co operuję i koledzy z kliniki. Forum służy do przekazywania rzetelnych, aktualnych informacji zainteresowanym uczestnikom dyskusji. Pisząc, że \"bezpłatny jest tylko zabieg prostowania przegrody\" wprowadza pani ludzi w błąd. W ramach NFZ wykonywane są operacje pourazowego nosa w szerszym zakresie niż tylko przegroda nosa. Gdy są wskazania medyczne operuje sie kości, chrząstki, tkanki miękkie. W Polsce refundowane są operacje nosa ze zniekształceniami pourazowymi, ponowotworowymi i w wadach wrodzonych (m.in. w rozszczepach,zesp.Bindera). Pacjent kwalifikowany jest do rekonstrukcji nosa po konsultacji w Poradni Chirurgii Plastycznej ze skierowaniem od lekarza rodzinnego.
    Z poważaniem,
    dr med. Małgorzata Kuźlan

    CHIRURGIA PLASTYCZNA DR KUŹLAN
    **********
    tel.**********

  • Anonim
    malgorzata177099
    10 gru 2012
    Najlepszy komentarz

    Witam! Nie zgadzam się z opinią dr.Kuźlan,ponieważ większość lekarzy chirurgii plastycznej odmawia wykonania bezpłatnej korekty nosa zewnętrznego.Niegdyś bliska mi osoba złamała nos,który źle się zrósł i żaden spośród 20 chirurgów plastyków nie podjął się bezpłatnej korekcji.Problem został rozwiązany dopiero podczas bezpłatnej operacji przegrody w połączeniu z pełnopłatną plastyką nosa.Pozdrawiam

  • dr n. med. Małgorzata Kuźlan

    · 10 gru 2012

    Dzień dobry,
    Istnieje możliwość korekcji pourazowego zniekształcenia nosa z upośledzeniem drożności w ramach NFZ (bezpłatnie) w szpitalu, który ma podpisany kontrakt na wykonywanie takiej procedury. Zakres operacji nosa jest zindywidualizowany w zależności od miejsca deformacji, stanu zdrowia i oczekiwań pacjenta. Gdy skrzywiona jest przegroda dokonuje sie repozycji przegrody; gdy zdeformowana jest część kostna - piramida nosa- wykonuje się osteotomię nosa. Gdy potrzebny jest przeszczep chrząstki, kości czy tzw.przeszczep złożony wykonuje się te zabiegi. Gdy wskazana jest plastyka miejscowa wykonuje sie plastykę miejscową, itd....
    Czas operacji zależy od warunków miejscowych i zdolności manualnych, doświadczenia chirurga i np. repozycja przegrody z osteotomią może trwać niecałą godzinę. Ale operowanie to nie wyścigi.

    Z poważaniem,
    dr med. Małgorzata Kuźlan

    CHIRURGIA PLASTYCZNA DR KUŹLAN
    **********
    tel.*******

  • Anonim
    malgorzata177099
    10 gru 2012

    Zybi! Warto w książkach do chirurgii plastycznej sprawdzić wykaz instrumentów do plastyki nosa i do zwykłej chirurgii nosa.Można wtedy porównać co i za ile używane jest podczas takiej operacji.Większość osób pisze o deformacjach wrodzonych,które koryguje się na koszt pacjenta-nawet gdy platyka nosa jest połączona z naprawą przegrody.Bezpłatny jest tylko zabieg prostowania przegrody.Pozdrawiam

  • Anonim
    zybi
    9 gru 2012

    Bzudura- jeżeli są wskazania zdrowotne (czyli zaburzone oddychanie i roblemy z nosem) operacja totalnej korekcji nosa (septorhinoplastyka) jest w 100% bezpłatna i refundowana przez NFZ- lekarz używa tych samych narzędzi, tylko trzeba trafi na dobrego lekarza- operacja trwa 3 h i po zabiegu jest gips na nosie

  • Anonim
    malgorzata144743
    20 lis 2012

    Panie Łukaszu! Nos pozbawiony słupka ma zdeformowany kształt i niedostateczną drożność.W takim przypadku operacja może zostać przeprowadzona bezpłatnie,ponieważ zniekształcenie nosa jest wynikiem błędu w sztuce lekarskiej.Uraz jakiego doznał pan dwa miesiące temu jest kolejnym wskazaniem do bezpłatnej korekcji nosa.Jednak w praktyce medycznej bywa różnie.Bezpłatna operacja plastyczna może być przeprowadzona w mało precyzyjny sposób.Osobiście radziłabym wykonać taki zabieg w Specjalistycznym Ośrodku Chirurgii Estetycznej w Warszawie u dr.Marii Kociszewskiej,która perfekcyjnie wymodelowała nos mojej koleżance i jej mamie.Taki zabieg kosztuje od 3000-4000 zł.Życzę powodzenia studentka medycyny

  • Anonim
    malgorzata144743
    20 lis 2012

    Witam! Zniekształcony nos po urazie mechanicznym może być skorygowany przez chirurga plastyka,ale nie po szesnastu latach od wypadku.Jeżeli pani nos ma wadę wrodzoną a nie nabytą radzę nie zgłaszać się do lekarza,ponieważ specjalista chirurgii plastycznej zbada nos i pozna źródło jego zniekształcenia.Wady wrodzone kształtu nosa koryguje się wyłącznie odpłatną operacją plastyczną.Korekcja samej przegrody nosa nie zmieni jego kształtu zewnętrznego.Operacja przegrody jest bezpłatna,lecz nawet w przypadku połączenia jej z plastyką nosa,za tą ostatnią płaci pani 100%.Do plastyki nosa chirurg używa innych narzędzi,droższych a sam zabieg jest o wiele trudniejszy do wykonania od strony technicznej.Powodzenia studentka chir.plastycznej

  • Anonim
    lukasz170522
    1 lis 2012

    MAm takie pytanie
    mialem w wieku 15 lat robiona przegorde i odrazy wycieli mi slupek podtrzymujacy nos (wiadomo gorzej sie oddycha ) 2 miesiace temu zostalem napadniety i znow poszla przegroda nosowa , chyba chrzastki przy dziurkach , i dostalem garba, na rengenie wyszlo ze mam piekniety w tym miejscu. czy w takim wypadku moge ubiegac sie o zrobienie calego nosa przez nfz? nie stac mnie na 13 tysiecy prywatnie anos wyglada koszmarnie a pozatym odczuwam bol caly czas;/ prosze o odpowiedz, mam 29 lat

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama