Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

ukruszony łącznik w implancie co mozna zrobic

Anonim
zdruzgotana_b96952
Bydgoszcz · Utworzono: 20 maj 2012 · Ostatnia odpowiedź 9 maj 2018

Bardzo proszę o odpowiedź- przy wprowadzaniu do implantu łącznika stałego na którym miała być osadzona korona (dwójka górna)łącznik się złamał pozostając w środku ,mój lekarz za pomocą zestawu reperacyjnego chciał tą końcówkę rozwiercić aby ją usunąć z środka jednak bez pożądanego efektu ,w rezultacie uszkodził gwint znajdujący się w implancie .Ułamana końcówka w dalszym ciągu jest w środku ,nie można ponownie nagwintować implantu gdyż jest mały 3mm .Obecnie w implancie mam taśmę teflonową czy coś w tym rodzaju, brak dwójki i ogromny strach co dalej. Jestem przerażona podobno to się nigdy nie zdarza .Mój lekarz powiedział że musi się zastanowić jak ma postąpić dalej. Bardzo proszę o odpowiedź: jak można usunąć implant który się dobrze przyjął,czy będę musiała mieć łamaną kość, czym to grozi a może jest inny sposób mniej inwazyjny sposób aby się z tym przypadkiem który się nigdy nie zdarza uporać? Nie jest moim celem dochodzenie dlaczego się tak stało ,czy to wina wadliwego łącznika czy też lekarza. Błagam niech mnie ktoś uświadomi co można zrobić w takim przypadku Bogumiła

5 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    Farm
    9 maj 2018

    A co z implantem w rozmiarze 2.9mm czy istnieją do niego takie klucze ?

  • Anonim
    Farm
    9 maj 2018
    Najlepszy komentarz

    Jak zakończyło się leczenie i ułamany implant ? Pozdrawiam

  • Anonim
    drom51
    16 paź 2012

    cztery implanty oprócz tego ukręconego.

  • Anonim
    drom51
    16 paź 2012

    stan - dolna szczęka, paradontoza, od miesiąca nie palę.

    Kilka dni temu w trakcie wkręcania implantu, ukręcił się (ułamał). Chirurg go zostawił w szczęce i obok wkręcił inny. Stwierdził, że tak może byc i że to niczym nie grozi. To prawda czy trzeba cos z tym robic?
    Kolejne pytanie: mam wkręcone 4 implanty, z tego trzy są prawie na równi ze zszytym dziąsłem wystają ok. 1 mm, a czwarty wystaje ok. 2-2,5 mm. Może tak być?

  • Nowe zęby

    Nowe zęby

    27 maj 2012

    Polaczenie implantu z koscia jest to zwarte polaczenie.. Widzialem specjalne klucze dzieki ktorym z duza sila mozna przerwac to polaczenie, ale to rozwiazanie nie jest dostepne w Polsce, Inna i najczesciej wykonywana procedura w takiej sytuacji jest usuniecie implantu razem cienka wastwa otaczajaca koscia przy pomocy trepanu kostnego w ksztalcie walca i wstawienie implantu o grubszej srednicy. Niestety przypadki zalmanych lacznikow jak i implantow czasem sie zdarzaja.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama