Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

okres gojenia po zabiegu

Anonim
Iwona
· Utworzono: 15 sty 2009 · Ostatnia odpowiedź 20 lis 2019

Witam pol roku temu mialam wstawiony implant (prawa gorna dwojka), z odbudowa kosci i podnoszona zaoka, wszystko fajnie przebiegalo , ale dziaslo do tej pory sie nia zroslo , wyglada jak naklejony kawalek, czuje jak by tam ciaglo cos, momentami swedzi, czasami mi sie wydaje ze mnie lekko boli, czasami przeszkadza mi implant, momentami mam wrazenie ze on wypada ale jest wszystko na miejscu, dziaslo jest lekko zaczerwienione moze bardzo rozowe. mieszkam w norwegii i ciezko mi jest zglosic sie do polski. jestem w kontakcie emailowym z lekarzem ktory robil zabieg i on twierdzi zebym smarowala solcoseryl mascia a wszystko bedzie dobrze i spotkamy sie w lipcu, ale ja sie boje ze jest cos nie tak skoro dziaslo sie nie zroslo.czy jest powazne?co moze sie stac i co powinnam zrobic.czy jest mozliwe zeby okres gojeia byl taki dlugi. czy moge plukac plynem hextril( podobne do tantum verde) dezynfekuje, prosze o rade co powinnam zrobic i czy to jest powazne, jake sa przyczyny tego ze sie tak goi.

11 komentarzy

Reklama
  • Anonim
    gripta
    20 lis 2019

    Napisz, czy przed nadbudowa kosci i wstawieniem implantu przeprowadzalas jakies testy? Ja sobie nie moge przypomniec, ale rozmawialam kiedys z chirurgiem szczekowym i on mi opowiadal, ze tytan co prawda u nikogo odrzutow nie powoduje, ale on robil jeszcze inne badania, jak organizm wszystko przyjmuje, tylko juz nie pamietam, co? A chirurg jest za gorami, bo si przeprowadzilam. Zastanawiałam sie nad wstawieniem implantow w tym gabinecie *****************

  • Anonim
    kami842977
    30 paź 2019

    Ja miałam tak na jedynce która mi się zlamala, miałam też założony bolec do korzenia tyle że ze złota, wszystko miało się trzymać ale po dwóch latach zaczęły się dolegliwości korona zaczęła się ruszać nie mogłam normalnie jeść aż wkoncu wypadła, po kontroli okazało się że korzeń jest zbyt słaby i robi się stan zapalny, więc zdecydowałam się na usunięcie korzenia i na wszczepienie implanta , i to była dobra decyzja żałuję tylko że nie zaproponowano mi tego odrazu jak ząb się złamał zaoszczedzilabym wtedy około 1700 zł bo tyle dałam za wkręt do korzenia , jest to mój trzeci implant i nie żałuję, nie czuje żadnej różnicy mogę normalnie jeść i gryźć jakby żeby było moje ☺

  • Anonim
    asienka
    12 kwi 2013
    Najlepszy komentarz

    wczoraj miałam wstawiony implant górnej dwójki z rekonstrukcja kości,ból jest nie do zniesienia. Jak długo będę cierpieć ?

  • Anonim
    Magda87219
    8 lut 2012

    Witam,

    W październiku 2011 miałam wszczepiony implant (górna 2), z odbudową - bio oss. 2 tygodnie temu podczas kontroli okazało się, że część bio oss-u przeszła nad górną trójkę (przez dziąsło przebijały się drobinki bio oss-u, miałam rozcinane i czyszczone dziąsło. Podczas wizyty kontrolnej i ściągnięciu szwów okazało się, że rana nie goi się prawidłowo- dziąsło nad trójką jest czerwone i wypukłe (płukam zęby, nie palę). CO może być powodem? za dużo bio oss-u podczas zabiegu?
    Proszę o pomoc

  • Anonim
    mola
    10 gru 2011

    a ja mam ogromny problem. z powodu paradentozy straciłam górna dwóję. pol roku temu mialam odbudowe kości i wszystko było ok. w tej chwili mam włożony implant i juz miesiąc nie chce mi się zrosnąć dziąsło . Już trzy razy mialam powtornie nacinane i zszywane i bez skutku. czekam na kolejne zszywanie i jestem załamana. Jaka może być tego przyczyna? czy to sie wogóle zagoi?

  • dr Daniel Dłucik

    dr Daniel Dłucik

    · 28 lis 2011

    Szczegółowe informacje znajdzie Pani na stronie:
    *****************

    "Po zabiegu wprowadzenia implantu mogą pojawić się jedynie słabe dolegliwości pooperacyjne, które są najbardziej odczuwalne w dniu przeprowadzenia zabiegu, po ustąpieniu znieczulenia. Mogą utrzymywać się przez ok. trzy dni i stopniowo słabną. Chodzi o opuchniętą i obolałą twarz, krwiaki, zaczerwienienie rany, która też może być opuchnięta. Może też pojawić się łagodne krwawienie i zdrętwienie mięśni żujących, które uniemożliwi otwieranie ust."

  • Anonim
    basia32
    21 mar 2011

    wstawilam 4 implanty po dwa obok siebie 2 dni temu. jak dlugo bede odczowala bol gdyz jest on dosc duzy

  • Anonim
    dentist
    23 gru 2009

    Pani Moniko proszę zmienić lekarza. Tak korona najprawdopodobniej ma nawis. W przypadku prawidłowo wykonanej korony nie ma żadnych dolegliwości ze strony dziąsła. Wyjątek w przypadku alergii ale wtedy należy wykonać koronę na podbudowie z tytanu lub tlenku cyrkonu.

  • Anonim
    dentist
    23 gru 2009

    Proszę Pani Iwono, najprawdopodobniej doszło do martwicy kości. Niestety jest to jedno z powikłań po odbudowie kości. Nie za wiele w takiej sytuacji można poradzić, chyba, że kawałek martwaka jest ruchomy. Proszę koniecznie pojechać do swojego lekarza.

  • Anonim
    gabi
    11 gru 2009

    Witam Pani Iwono, czytałam Pani wiadomość i to co Pani mówi ze nie jest zagojone dziąsło i ze to za długo trwa, to jest dziwne, prawidłowo wprowadzony implant nie powinien sprawiać takich dolegliwości, ale ok. pytanie jest takie, czy Pani pali papierosy??? a poza tym implant goi się do około 6-8m-c jak nie dłużej czy ten czas minął i Pani odczuwa dalej te dolegliwości ?? a jeśli chodzi o płukankę to proszę spróbować Sodą oczyszczoną 1łyżeczkę na 1/2 szklanki wody, rozpuścić i płukać usta przed pójściem spacz, na pewno pomorze w gojeniu rany i prawidłowym wyglądzie dziąseł, pozdrawiam jeśli ma Pani jakież pytanie to proszę napisać,:)

  • Anonim
    monika8630
    30 mar 2009

    Powiem ci ze ja mam wklejony na pozostaly w dziąsle korzen tytanowy bolec i na to mam naklejona koronke cos a la implant tyle ze na korzen czyli slabszy .I mam go juz ok 7 lat i tez dziąslo jest woplakanym stanie zaróżowione, czasami pobolewa,nie przylega do zęba można powiedziec ze lata;D Czesto odczowam dyskomfort i dziwne uczucie tak jak ty ze mi wypad, ze sie porusza a narazie nic sie nie stalo.Na ostaniej wizycie powiedzialam o swoich dolegliwosciach i pani stomatolog powiedziala ze zawsze jak jest cos obcegow dziasle beda jakies dolegliwosci , nakazala plukac plynem i plucze i powiem ci ze jak tylko zaczyna mnie pobolewac dząslo ide umyc zeby i plucze ty plynem i na jakis zcas jest lepiej.Chyba musimy siez tym pogodzic ze mamy jakies cialo obce w dziąsle i nie bedzie tak jak przy naturalnym zebie:( Ty to wogole masz implanta w kosci wiec pewnie jeszcze gorzej ja mam we wlasnym korzeniu...ale za to nie moge nim grysc:( Pozdrawiam i zycze zdrowka:)

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Chcemy Cię wysłuchać
Dołącz do dyskusji na forum Estheticon. Czekamy na Ciebie!
Reklama